Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Да не биле од оние што се настаро? Другите искуство?

Се мислам дали да земам на договорот од А1 или од Ледиком.
Jas kupiv od ledikom pred 1 godina Samsung A70 kaj niv bese 18 000den(setec 22000, Neptun 23000, a1 25000) i sum zadovolen, drugar moj kupi Huawei P30 od ledikom isto zadovolen. Edinstveno sto me zacudi tamu e sto na site kutti imat kodovi za da se odkodirat telefonite koi se kodirani na T-Mobile. Dali e uste taka neznam jas zboruvam za Dekemvri 2019.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
А јас во мај купив телефон од Т-Мобиле со 2 сим картички и двете не се блокирани...можи да се стави било која сим картичка.....

просто невероватно за т-Мобиле
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
А јас во мај купив телефон од Т-Мобиле со 2 сим картички и двете не се блокирани...можи да се стави било која сим картичка.....

просто невероватно за т-Мобиле
Zavisi sto karticii si stavil :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
А јас во мај купив телефон од Т-Мобиле со 2 сим картички и двете не се блокирани...можи да се стави било која сим картичка.....

просто невероватно за т-Мобиле
Само на постпејд им се кодирани телефоните
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Кога може да се очекува Xiaomi Mi10t Lite кај нас? Многу ми се бендиса и не сакам да избрзам со некој друг модел. :) Poco X3 NFC, Xiaomi Note 9 Pro и Xiaomi Note 10 Lite исто се опција. Мислење за најдобра варијанта?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Да не биле од оние што се настаро? Другите искуство?

Се мислам дали да земам на договорот од А1 или од Ледиком.
Имам земено 3 и знам многу луѓе што зеле и немале или имале проблем како и во Телеком и А1. Не плаќаат ДДв батињата и не издаваат фискална, ако сакаш фискална си плаќаш 18% плус на цената.
Redmi 9s купен од ѕаму пред 3 месеци еве го без никаков проблем

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Дали се исплаќа да се зема Iphone X во денешно време? Во план ми е да го користам во следните 2 години
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.265
Поени од реакции
4.665
Дали се исплаќа да се зема Iphone X во денешно време? Во план ми е да го користам во следните 2 години
НЕ, гледајќи ги цените што ги бараат за него во моментов е далеку од добра опција (пре би земал ЅЕ 2 него Х)
За таа цена се наоѓа мн подобар андроид (а пази ова ти го пишува човек што цела буквално се тел, таблет лаптоп му е јаболко)
Ако си инфлуенсер да :icon_lol:
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Купив гланц нов Honor 9X за сопругата од човек кој го земал од А1 со договор пред недела дена и не беше користен ич само пуштен да се испроба.Е сега го ставив да се полни али полнењето иде многу бавно.Да не знаете што може да е причината?Му направив deep factory reset иако ни за тоа немаше потреба со оглед дека немаше ништо внатре.
Пробај првин со друг полнач. Ако не е тоа, можно е да е до самиот порт. Имало случки портот за полнење да не работи како што треба на нови телефони.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
НЕ, гледајќи ги цените што ги бараат за него во моментов е далеку од добра опција (пре би земал ЅЕ 2 него Х)
За таа цена се наоѓа мн подобар андроид (а пази ова ти го пишува човек што цела буквално се тел, таблет лаптоп му е јаболко)
Штотуку ми излезе XS Max со earbuds за 50 евра поскап од X ( x беше 260Е, xs max е 310€)

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom