Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.923
Поени од реакции
17.212
[
Всушност кои Самсунзи ги носат Снапдрагон?
Америка, Канада вака од прва. За некој месец веќе се што ќе биде Exynos ќе биде скоро исто со Snapdragon, истите јадра ќе ги користат.
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
5
TCL 10L
Nokia 5.3
Huawei p40 lite
Samsung galaxy A20E

Ми треба помош, се мислам помеѓу овие
Некој што се разбира да ми кажи кој е подобар
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.518
Поени од реакции
8.254
TCL 10L
Nokia 5.3
Huawei p40 lite
Samsung galaxy A20E

Ми треба помош, се мислам помеѓу овие
Некој што се разбира да ми кажи кој е подобар
Jas denes od Mobifliks poracav uste eden Samsung A51, no ovoj pat so 8 Gb RAM memorija, i toa za 14 700.

Super cena,so ogled na performansite( kamerata pred se)

Cenata e samo za denes
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
16
Поени од реакции
1
Сакам да купам iPhone xs...мобилниот е експонат и оди со 6м гаранција.Некој ускуство да кажи дали има купено мобилен експонат????
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.214
Поени од реакции
13.981
[


Америка, Канада вака од прва. За некој месец веќе се што ќе биде Exynos ќе биде скоро исто со Snapdragon, истите јадра ќе ги користат.
Лажете се тоа дека ексинос и и снапдрагон е исто или блиску.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
562
Поени од реакции
349
Мислење за најдобар телефон моментално на пазарот? Не сум за Apple, користев еднаш и не бев задоволна од многу работи, батеријата на прво место. Се мислам меѓу Huawei и Samsung.
Моментално имам Huawei Mate 10 Pro, пре пре презадоволна сум од се, и од камера и батерија и перформанси.
Се мислев за Huawei 40 Pro ама искрено ме кочи банот со Google. P 30 Pro ги има Google услугите, па и тоа е опција.
Од друга страна е Samsung Galaxy S20, изгледа за нијанса подобар од Huawei ама сите се жалат дека Самсунг општо многу им загреваат телефоните.

Од работи што ми се најважни се батерија и камера.
Ако уште немаш земено, размисли повторно за Hauwei, јас зедов П40 Про Плус пред 10тина дена и до сега уште не ми затребал гугл плеј стор.

Во конкуренција ми беше Ајфон 12 но мислам дека направив правилен избор, телефонот е прекрасен :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.923
Поени од реакции
17.212
Мислење за најдобар телефон моментално на пазарот? Не сум за Apple, користев еднаш и не бев задоволна од многу работи, батеријата на прво место. Се мислам меѓу Huawei и Samsung.
Моментално имам Huawei Mate 10 Pro, пре пре презадоволна сум од се, и од камера и батерија и перформанси.
Се мислев за Huawei 40 Pro ама искрено ме кочи банот со Google. P 30 Pro ги има Google услугите, па и тоа е опција.
Од друга страна е Samsung Galaxy S20, изгледа за нијанса подобар од Huawei ама сите се жалат дека Самсунг општо многу им загреваат телефоните.

Од работи што ми се најважни се батерија и камера.
Или Note20U/S20+ од надвор, со Snapdragon чип, или стрпи се 2 месеца ќе искочи S21 серија.
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.045
Поени од реакции
8.906
Ако уште немаш земено, размисли повторно за Hauwei, јас зедов П40 Про Плус пред 10тина дена и до сега уште не ми затребал гугл плеј стор.

Во конкуренција ми беше Ајфон 12 но мислам дека направив правилен избор, телефонот е прекрасен :)
Дали ти влијае некако фактот што немаш play store? Како оди интеграцијата со Гугл,пример најава на некој сервиси преку гугл или еве обичен YouTube?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.761
Поени од реакции
2.354
Дали ти влијае некако фактот што немаш play store? Како оди интеграцијата со Гугл,пример најава на некој сервиси преку гугл или еве обичен YouTube?
Јутуб ти иде преку browser.
Фејс, Инста и Месинџер треба самата од нет да си ги симнеш. (Можеш од apk.pure) како Апк фајлови и си ги инсталираш рачно :) Претпоставувам дека и Lightroom или некој таков програм ќе сакаш да симнеш, и тој ќе треба рачно од apk pure да си го симнеш.

Вака за програмчиња генерално и не е некој проблем. Основните ги симињаш кога ќе го земеш телефонот и тоа е тоа. Околу Gmail и останатите алатки (освен јт) не знам како иде.
мислам дека официјалните апликации на гугл нема баш и некој начин да ги инсталираш но за тоа некој поупатен.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.923
Поени од реакции
17.212
Јутуб ти иде преку browser.
Фејс, Инста и Месинџер треба самата од нет да си ги симнеш. (Можеш од apk.pure) како Апк фајлови и си ги инсталираш рачно :) Претпоставувам дека и Lightroom или некој таков програм ќе сакаш да симнеш, и тој ќе треба рачно од apk pure да си го симнеш.

Вака за програмчиња генерално и не е некој проблем. Основните ги симињаш кога ќе го земеш телефонот и тоа е тоа. Околу Gmail и останатите алатки (освен јт) не знам како иде.
мислам дека официјалните апликации на гугл нема баш и некој начин да ги инсталираш но за тоа некој поупатен.
Ова веќе нe работи или е значајно отежнато, купување Huawei уред at this point e или грешка, или катастрофа во зависност од како ќе се понаша google.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.761
Поени од реакции
2.354
Ова веќе нe работи или е значајно отежнато, купување Huawei уред at this point e или грешка, или катастрофа во зависност од како ќе се понаша google.
Како мислиш? Што не работи?
За Инста, Фб и Месинџер од apk pure симнати си тераат. За гугл апликациите ако знаеш нешто повеќе слободно кажи.

(И јас сакам п40 лите да зиам :) )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom