Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
14 октомври 2017
Мислења
232
Поени од реакции
109
Никако неможам да се одлучам. Сега се двоумам помеѓу Honor 10 Lite , Samsung Galaxy A20e и Huawei P Smart. 10 Lite најмногу можам да си го приуштам 7000 со доплата во А1. Дајте мислења.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Никако неможам да се одлучам. Сега се двоумам помеѓу Honor 10 Lite , Samsung Galaxy A20e и Huawei P Smart. 10 Lite најмногу можам да си го приуштам 7000 со доплата во А1. Дајте мислења.
P Smart
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Никако неможам да се одлучам. Сега се двоумам помеѓу Honor 10 Lite , Samsung Galaxy A20e и Huawei P Smart. 10 Lite најмногу можам да си го приуштам 7000 со доплата во А1. Дајте мислења.
Redmi Note 8 Pro
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Никако неможам да се одлучам. Сега се двоумам помеѓу Honor 10 Lite , Samsung Galaxy A20e и Huawei P Smart. 10 Lite најмногу можам да си го приуштам 7000 со доплата во А1. Дајте мислења.
Slabo gi znam ovie od Huawei...no ako e toj P Smart od pred 2 godini ko model ne ti go preporačuvam. Moj drugar go kupi..na hartija 4/64 Gb...no ušte pri instaliranjeto na programite...telefonot kočeše. Neznam zošto. Plus mu se javi rozeva damka kade što e slotot za karticki, go reklamiraše vo Mobimak,mu go smenija , no i vtoriot telefon javi slicna fleka. Mu kaža deka bila česta mana na ovoj model

Za Honor serijata sum slušal samo najdobri preporaki...a Samsungot A20 mislam ima slab procesor za denešno vreme

Koga denes binkupuvaj telefon....bi go odbral Samsung A41...skladen e po dimenzii, a dobar telefon( sega go imam A51.....no prava cigla e telefonot)
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Никако да падни одлука. Redmi Note 8 Pro или Galaxy A30S? Во а1 се слична цена така да буџетот е тој и ништо погоре.
Камерата е најбитна, се друго е во заден план. Гледам самсунгов е послаб ама има амолед итн...
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
ништо чим членот погоре е секогаш за самсунг, нема дилема, земи самсунг!
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Slabo gi znam ovie od Huawei...no ako e toj P Smart od pred 2 godini ko model ne ti go preporačuvam. Moj drugar go kupi..na hartija 4/64 Gb...no ušte pri instaliranjeto na programite...telefonot kočeše. Neznam zošto. Plus mu se javi rozeva damka kade što e slotot za karticki, go reklamiraše vo Mobimak,mu go smenija , no i vtoriot telefon javi slicna fleka. Mu kaža deka bila česta mana na ovoj model

Za Honor serijata sum slušal samo najdobri preporaki...a Samsungot A20 mislam ima slab procesor za denešno vreme

Koga denes binkupuvaj telefon....bi go odbral Samsung A41...skladen e po dimenzii, a dobar telefon( sega go imam A51.....no prava cigla e telefonot)
Го нема на договор, овие телефони што ги излиста се од понуда за уреди на договор.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.961
Поени од реакции
14.714
Pa nesto taka i jas go zedov, so prv pat pozitivno iznenaduvanje od Telekom- telefonot e so dva slota za Sim karticki i ne e blokiran-prima Simmi od drugi operatori
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
9P
Автоматски споено мислење:

9P
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
@Torte Mobile @gug1
Decki promena na baterija na iphone 7 cena, garancija original/kopija
I promena na stakloto od kamerata (sestra mi si go kupila delot uste pred godina dve ama nikogas ne go odnese na promena)
Dobredojdeni se komentari od site sto rabotat so servis na ovie problemi [gi tagnav samo onie sto znam deka rabotat toa) sakate vo pp ili tuka seedno
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.633
Поени од реакции
3.647
@Torte Mobile @gug1
Decki promena na baterija na iphone 7 cena, garancija original/kopija
I promena na stakloto od kamerata (sestra mi si go kupila delot uste pred godina dve ama nikogas ne go odnese na promena)
Dobredojdeni se komentari od site sto rabotat so servis na ovie problemi [gi tagnav samo onie sto znam deka rabotat toa) sakate vo pp ili tuka seedno
За батеријата у Ледиком ти е 800 денара
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Имам Samsung Note 4. Последните два дена батеријата троши многу повеќе (брзо, и се загрева многу) секојпат кога ќе го користам телефонот за било што (било која апликација, вифи или не, трансфер на компјутер). Се смирува ако го оставам, со исклучен дисплеј. Инаку што и да правам веднаш се загрева. Понекогаш покажува порака: Unstable network connection… Истото го прави и со Flight mode. Ја извадив SIM картичката и покажуваше дека има мрежа – тоа беше најчудното. После тоа малку затрипа на момент со мрежата и со mobile data. Инаку нема разлика во ништо друго што можам да го забележам. И функционира мрежата, барем кога ја тестирав. Не ми изгледа како проблем со батеријата. Инаку почна ова после апдејт на повеќе апликации во Play Store, мислам, оттогаш почна да грее, до тогаш не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom