Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Здраво. Сакам да земам iphone 11, со тоа што ми треба мислење, дали имате искуство со Ледиком или сепак да се држам до istyle?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Препорака кој од овие телефони е најдобар избор, примарно е брзина на работење на телефонот.

Honor 9X
Huawei P30 Lite
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Здраво. Сакам да земам iphone 11, со тоа што ми треба мислење, дали имате искуство со Ледиком или сепак да се држам до istyle?
Лабаво почекај уште два месеци, сега да купиш iPhone за пуна цена знаејќи дека у Септември искача нов и овој ќе падне ми е апсурдно ама ти си знаеш
Иначе јас на големо би ги заобиколил ледиком
Автоматски споено мислење:

Препорака кој од овие телефони е најдобар избор, примарно е брзина на работење на телефонот.

Honor 9X
Huawei P30 Lite
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Мое мислење (што не мора да значи дека е точно) би било да идеш со xiaomi-то како што видов треба да е со 6гб рам додека другиве се со 4
Јас би претпочитал Snapdragon процесор ама зборат дека и MediaTek се подобриле значително во последно време
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Лабаво почекај уште два месеци, сега да купиш iPhone за пуна цена знаејќи дека у Септември искача нов и овој ќе падне ми е апсурдно ама ти си знаеш
Иначе јас на големо би ги заобиколил ледиком
Автоматски споено мислење:
Мислам нема да има големо намалување бар до февруари кај нас, xs max падна многу ради тоа што престанаа да го произведуваат.
И јас се мислам да го земам 11про макс , не знам дали да чекам или не.

П.С. прашање, да се земе 64gb или 256gb?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Мислам нема да има големо намалување бар до февруари кај нас, xs max падна многу ради тоа што престанаа да го произведуваат.
И јас се мислам да го земам 11про макс , не знам дали да чекам или не.

П.С. прашање, да се земе 64gb или 256gb?
Не знам што да ти кажам, до некаде си прав зашто мобилариве кај нас прво ќе бараат 150к за новиот а стариот исто нема да му спуштат цена (додека истјал е секако поскап од нив) мада јас не би купил сега освен ако не морам ептен да ми е нефункционален телефонот (нели мое субјективно мислење, не мора да е точно)
Плус сигурно ќе се најде некој да патува октомври/ноември или да иде накај МКД па може да ти донесе од странство (апл гаранцијата во истајл ќе ти важи без разлика од каде е купен проверено)
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.799
Здраво, имам Huawei Y6 2017 година и последниве месец два имам некои проблеми. Кога сум на фејсбук преку апликација и кога ќе отворам некоја статија ми се гаси цел ФБ, а сега и самиот ФБ некад се гаси. Друга работа со тастатурата. Некогаш не сака да се крене тастатурата да пишувам и дур пишувам се спушта самата. Ми требаат 2 минути да напишам проста реченица. Ги преинсталирав и ФБ и Месенџер апликациите и пак е исто. И на Хром кога влегувам да пишувам ми праи проблем тастатурата. Дали имал некој сличен проблем и дали воопшто може да се среди некако?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Здраво, имам Huawei Y6 2017 година и последниве месец два имам некои проблеми. Кога сум на фејсбук преку апликација и кога ќе отворам некоја статија ми се гаси цел ФБ, а сега и самиот ФБ некад се гаси. Друга работа со тастатурата. Некогаш не сака да се крене тастатурата да пишувам и дур пишувам се спушта самата. Ми требаат 2 минути да напишам проста реченица. Ги преинсталирав и ФБ и Месенџер апликациите и пак е исто. И на Хром кога влегувам да пишувам ми праи проблем тастатурата. Дали имал некој сличен проблем и дали воопшто може да се среди некако?
Si pravel dosega hard reset? Jas mislam deka e pozelno ednas godišno da se pravi
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.624
Поени од реакции
3.608
Правеше сам апдејт од време на време, сега кога пробувам не сака да апдејтира. :/
Па нема апдејт затоа нејќе, а иначе он те прашуваше дали му имаш формат правено, тоа ти е хард ресет
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Не, немам направено ресет.
Направи бекап, и направи му хард ресет со комбинација на дигмиња. Види за твојот телефон на јутјуб како се прави

Но пази да ги зачуваш податоците на некој начин(бекап), а именикот можиш да му направиш копија и на СД картичката

Ако не се нафаќаш лично, побарај од некој другар да ти направи ресет..
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не е поврзано со мобилни но неможев да најдам тема за да прашам.

Добар smart band кој се наоѓа кај нас кој би го препорачале.?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom