Пост на кој сте се изнасмеале

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
Читам за Македонија Вработува и си постирам во ДК,
ДК
Дали само јас гледам поврзаност помеѓу House of Cards и политикиве на владава наша?

Прво мучки со едукација, па јавни скандали следно на листата "America Works" и кај нас еквивалент „Македонија Вработува“

Гарант има некој во позадинца што влече конци инспириран од настаните во серијата :pos::pos::pos:
после некое време прегледувам назад и на овој пост налетувам.
Солзи ми потекоа. :pos::pos::pos:
http://sitel.com.mk/makedonija-vrabotuva-na-vladina-sednica-usvoeni-merkite-shto-gi-najavi-premierot-gruevski

Некој глеал House of Cards...
America Works = Македонија Вработува ?

Просто не ми се верува кај живеам...
Све очекувам, и пак сум изненаден... фасцинантно.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Читам за Македонија Вработува и си постирам во ДК,

после некое време прегледувам назад и на овој пост налетувам.
Солзи ми потекоа. :pos::pos::pos:
wtf... this is real o.o
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Пишано пред 2 години, значи бил 12.

12-8=4. Сигурно памти од тогаш. :D
Читај му други постови во темава :D
Тој што го примил да вози во ЈСП нека се убие. Ебаго како местен да е секој пат кога се возам налетувам на него. Кривината ја фаќа ко во филмовите.
Имате ЈСП во Валандово бе?
После едно коло пак тој ни суди и за инает ни даде два црвени знаејќи дека ништо не му можеме ама вечерта го начекавме на одење го испретепавме. И пред 1 година отидов во кафана во Гевгелија и тој келнер таму ме препозна и вели: „Ти да не играше во Негорци ФК едно време?“ и ја му велам „Не, имам брат близнак можно е тој да е“ а ја никад не сум имал брат близнак а ни брат воопшто.
:vozbud::vozbud::pos::pos:
Игравме еднаш и во Боговиње јас бев на клупа и судијата вели не давајте гол и јас ќе умрам и вие ќе умрете, ми падна жал за него влагам у игра и два автогола си давам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.501
Поени од реакции
42.887
Читај му други постови во темава :D

Имате ЈСП во Валандово бе?
:vozbud::vozbud::pos::pos:

Абе опасна фаца е Дрогирашот, мене ми правеше филмови оти работел во Скопје, па идел на одмор у Валандово, бла бла. :D Си има јака фантазија детето, ама се издаде еднаш, имав пишано за сестра ми нешто во тенис темите и ја заебавал на школо, па така го фатив... :D

После демек не бил од старт негов профилот, после го земал од некој познаник. :D

Во Боговиње играл бе. Кој крал човече. :pos: :pos: Ако го сретнам кога ќе си одам за Велигден сеа го частам кафе обавезно, да ми раскаже уште некоја прикаска. :icon_mrgr:


П.С. Ништо лично, ама стварно кралче си. :D
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Уште да почнеш да слушаш музика и глеаш филмови кои не се музиката и филмовите на Њот, Иосоно и Божино ќе биде океј :icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Додека да ми се открие идентитетот сакав малце да си праам филмчиња :p, секој 12годишњак е ваков на нет. :) Фала на разбирање.
12 годишњаци не треба да седат на нет. :) Фала на разбирање.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Уште да почнеш да слушаш музика и глеаш филмови кои не се музиката и филмовите на Њот, Иосоно и Божино ќе биде океј :icon_lol:
а што, не гледам филмови и не слушам музика спротивна од вкусот на тројцата што ги спомна?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
После демек не бил од старт негов профилот, после го земал од некој познаник. :D
Јас прво мислев дека Бомбастичниот е Панче, истиот стил, така да не е чудо од него да го презел. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.501
Поени од реакции
42.887
Јас прво мислев дека Бомбастичниот е Панче, истиот стил, така да не е чудо од него да го презел. :D
Исто. Ем Панче има идено на гости во Валандово, па викам од таму му текнало да се прави Валандовчанец. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Јас прво мислев дека Бомбастичниот е Панче, истиот стил, така да не е чудо од него да го презел. :D
Порано од Панче, сега од божино и њот. #немаразлика :toe:

:D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Додека да ми се открие идентитетот сакав малце да си праам филмчиња :p, секој 12годишњак е ваков на нет. :) Фала на разбирање.
Остави ги нека те какаат, нека ти се смеат. Можеби трескаш глупости и пробуваш да копираш али барем копираш од во глобала асални луѓе :)

Батали го Божин, мисир прилепски, не го бива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom