Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.507
Драга Кајгана,
Први април, денот на шегата, некогаш ден кога шегата владееше, денес ден обичен како и сите останати.

:)
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Девојки за вечерва што по курвиснки тоа подобро инаку ако се облечете на пример ако смислите некој креативен костум луѓето ќе ви се налутат затоа распалете вечерва као да нема утре





 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.120
Поени од реакции
5.896
Драга,

И ја како колегата погоре ја гледав емисијата со Столе и многу го испоштуев. А кога го слушав како збори за јадење, како сам себе да се слушам :pos:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Драга К.

Додека ние бараме да одвои државата пари за деца како Тамара. додека ни се сели народ по белиот свет они си прават пари на рачун на народот, си ебат млади пичиња кои после како благодарност ги назначуваат за судики.










 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
... .. 1,2 , 3 , еден -два-три - Драга (слики пред 5 мин.)
се вратива штрковите пред некој ден во Македонија...
Никако не ми е јасно како тоа си го наоѓаат истото гнездо,од лани,после 1000 +1000 км, прелетани во туѓина.
А уште понејасно ми е како тоа пак и младите штркчиња,сега без родителите,пак долетаа во исто гнездо-ене види.
Е ама оваа првава бандера сега модерна -бетонска,лани беше дрвена и на неа имаше гнездо минатите 40 гидини.
И секоја година беше полно,секоја година од истата фамилија на штркови го населуваа ова гнездо.
ЕВН ја исече старата бандера со се седалото од гранки и гранчиња но ете постави и нова-модерна, и им текна валијата,да постават модерно метално гнездо од 21 век.
Но што се случи дојдоа штрковите,кружева,кружева како оној хелихоптерон над Београд три часа и одлетаа или се спуштива некаде,незнам. Штрковите си ја памтат бандерата и гранките кој си ги ределе и обновувале секоја година,не сакат тие шипки и арматури Ф10 и Ф 12.
Требаше ова да го знаат тие од ЕВН, и да го вратат ТОПЛИТЕ гранки и гранчиња врз ЛАДНИВЕ арматури и железа.
Ај белки ќе го прочитаат ова и ќе им текне да дојдат со камиончето и да фрлат некоја гранка тука.
----------------------
Е сега одамна не сум ти пишал Д Р А Г А..... ама пак затоа сега веднаш како по обичај ќе ти се јават твојте јавачи...
некој си ѓон-травопасач + 220 волти,па еден сам-во рај + џек пот, дури и бомби и отровни тревки со + Ш на крај,а и друзи.
------------------------------------------
и...ха, сум знаел јас и копи-пасте,(од џдиаут)ете се научив,колку да си знаете,па ај сега ако имаш г? - рециплирај.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.120
Поени од реакции
5.896
Не бе, пред некој ден имаше отварање на изложба за Аушвиц.
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Драга,
разбирам децата да лажат на први април, ама новинариве бе? Да не мислат дека се интересни случајно.. Читам, од денес демек се укинува бесплатниот превоз за пензионерите, демек многу трошоци биле тоа ово оно, и одма во глава си замислувам попразни автобуси, без гужви, викам дал је могуче конечно да им текна и гледаш подолу пиша ``не се радувајте предвреме сепак тоа е првоаприлска шега``... Малце кога подразмислиш стварно не е логично да поверуваш, ама вака на прв поглед...

Ма гонете се бре!!! Нешто попаметно не знаат да прават. Идиоти!
 
Последно уредено:

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.427
Поени од реакции
6.073
Драга

Еднаш ќе се решам да станам порано да го "фатам" денот и тој ден ќе се погодит облачен со повремени врнежи на депресија. Али не е се така лошо денеска го пуштиле близу нетот пошо иам некој праисториски пакет со ограничен интернет па на рат ќе изиграм една дота. Во другите вести една 2тонска свиња, син на претседател на цк кпј во родниот ми град го ставиле во ујп. Со лес нека му е работата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom