Драга Кајгана (виртуелен дневник)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
Кое тролање е ова само...можам да замислам колку баби од памет се извадиле и почнале да се крстат кога го виделе возачот на "Последното патување"
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.891
Поени од реакции
35.720
Драга,
ако не е првоаприлска шега, прочитав дека гуруто Стеф ќе отвора фитнес или незнам што :shook:...има сите ѕенцки да ги опраи како теткава. :D
Како тргнало се да оди напред во државава, така и спортот ни оди, јбг ме потсетува настанов на приказната каде што Ѓорѓи Колозов, од козар стана ѕидар, па граѓата на трупчиња за во оган ја исече, а и волци го натераа да црта :D
 
Последно уредено:

IHateBottleOpeners

Добро познат, со лоша репутација.
Член од
29 март 2015
Мислења
103
Поени од реакции
158
И конечно за прв пар во животот си направив Феизбук!! [Апр(ил)x4]
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.797
Поени од реакции
24.699
После 10 часа пат стигнавме до целта. Свекрвица!
Машкиот си легна, мене ме опиваат. Свеки со душа чека да дојдам и да пиеме вино. Јас „не“, таа става. Ме налева. Ме тестира! Со години паѓам на тестот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Во турскиве серии скоро никогаш не можеш да видиш кадар со двајца, конверзација еден на еден и такви ми ти работи. Секогаш на сценава мора да има чопор луѓе :cautious: Исто како припадници на една етничка група кога ќе дојдат на забар 10 души а реалноста вели дека само кај еден треба да се работи. Или па кај тетин ми на гинеколог еднаш девојка кога ја донесоа петорица мажи и не сакаа да излезат за време на прегледот:ban:
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ако во другите земји потребно е да се прелие чашата за да се промени нешто,во Македонија треба да ни се поплави цела куќа за да смениме нешто:vrtioci:
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Иде викенд, мора да се оди до кладилница со другарите, како што знаат да пишуваат по 5-6 лифчиња, откако ќе завршат со првото ќе им побарам да го видам, во смисла да препишам некоја утакмица од нив, на крајот од последната утакмица кај шифрата ќе пишам "убава си" а кај тип ќе пишам "моја", и ќе му го дадам лифчето назад да оди да си го уплати, he will never now what is coming for him, баш како на сликава:



Will be back со импресии.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пу да ви ебам неиновативните фиромјани.
- Докторки
- Џандарки
- Мачкици
- Курви
- Каубојки
- Женска верзија од Ангел и Ѓавол

Од друга страна машките се уште понеиновативни и или имаат обоено нешто на фаца или стаено превез налик Зоро и мислат дека се маскирани.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Нешо у тренд е сеа маливе деца да ги снимате као викаат мама па да ги качуете видеата на фб?

Ти еам и мајки и сфе, а ептен поштуем мајка у тренерки у парк...
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.681
Поени од реакции
4.420
ДК
Дали само јас гледам поврзаност помеѓу House of Cards и политикиве на владава наша?

Прво мучки со едукација, па јавни скандали следно на листата "America Works" и кај нас еквивалент „Македонија Вработува“

Гарант има некој во позадинца што влече конци инспириран од настаните во серијата :pos::pos::pos:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Да бев основно, за денов ќе добиев 5+!
Аааааааааааааааааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Во продолжение на вестите, убаво ми е. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom