Постои ли љубов?

Член од
12 декември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
ABE ZNAM DEKA IMA I KE IMA I IMALO
I SEUSTE VO MENE POSTOI...
...SAMO JA CEKAM TAA VISTINSKATA???????
:back: :back: :back: :dudlac: :dudlac: :dudlac:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Мислам дека не збориме тука за вистинска љубов туку за тоа општо дали постои љубов?

Постои, секогаш постои, само треба да пронајдеме каде и во кого или во што?

Заврти се, погледни, запрашај се, отвори очи и полетај...:pipi:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Лјубов.. како прво има разлицен тип на лјубов, Ерос-кон партнер , Филос - ко пријател,брат, и АГАПЕ - лјубов која ретко мозе некој да ја почувствува е КОН сЕ. Потоа има Влубеност и Залјубеност.. па ако сакас мозес да ни казес сто поточно. На пример ја никогас не сум почувствувал кон партнер вистинска лјубов.. барем така мислам. А кон другите кон се .. тоа ме одрзува во зивот...
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Порано не верував,па почнав да верувам.Но сеуште ме мачи прашањето дали луѓето се заљубуваат или само ги плаши осаменоста.
 

IDontWantU2Know

Perfect imperfection
Член од
1 јануари 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
da..no trae samo privremeno..kolku da se iskoristi za inspiracija,..za drugo nishto
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
дали постои или не ... не ме интересира , важно ме нервира што се споредува и претставува со срцето кога срцето е многу многу покорисно од љубовта
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
искрено се надевам дека постои,сеуште ја немам почувствувано..неколку пати сум мислела дека сакам некого,ама сето тоа било само моментално чувство кое кратко траело
 
R

reactive89

Гостин
Секако дека постои...!!! Ако нема љубов сите ќе се мразевме и ќе се колевме и незнам што друго би праеле....
Е сега, таа љубов се разгранува во зависност од личностите кон кои е наменета, а тоа може да е:
- љубов кон Бога (тука спаѓа љубовта кон тој што не создал, кон тој што му веруваме духовно, да бидам по точен)
- пријателска (кон пријателите и блиските другари)
- фамилијарна (кон семејството и тие луѓе кои ги цениме за наше семејство, најблиски другари - другарки, или пак сосема друго семејсво кое го сметаме за наше и обратно)
- љубов кон работите кои ги сакаме и се грижиме за нив
- љубов кон природата
- мислевте оти ќе заборавам, хехееееее.... и да... љубовта кон дечкото/девојката односно партнерот со кој ќе/го/ќе го минете секој ден од вашиот живот...

Може има уште нешто, мене не ми текнува моментално... но сакам да кажам оти постои љубов, љубов кон сите тие работи... ако ја немаше нејзе, свртете ги обратно тие работи што ги спомнав, и што ќе испадне... мразење кон ова, кон тоа.... и тн...
Едноставно, љубовта е тука присутна... може ние не ја сфаќаме, но таа одсекогаш постоела и ќе постои....!
Може понекогаш била многу сурова од една страна, но сепак е вистинита... зашто за едно сурово нешто има pay back time и тоа е она што после дождот доаѓа сонце :)
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ја знам дека постои. Ако ја загубиш вербата во љубовта ондак ти си сјебана личност. Ако си го зацементираш тоа во глава ти си осуден да живееш празен,плиток и досаден живот. Мењаш женски и одеднаш се освестуваш и имаш 85 години никој околу тебе гледаш мтв1 и чекаш да умреш!:nenene:
 
Член од
28 април 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
postoi
majkata priroda ni ja poklonuva so edna cel
da se kotime so pojke i pojke
da se odrzi vrstata
DA SI MI ZIVA I ZDRAVA CIVILIZACIJO
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
постои љубов..ако навистина знаеш да ја осетиш..ако иако си бил повреден продолжуваш да сакаш ако иако си бил одбиен сеуште веруваш во вистинската љубов..постои..само сакај и дозволи да те сакаат:pipi:
 
R

Rikiboy

Гостин
Ljubovta ne postoi...Da postoese do sega nemase da ima gladni i bedni lugje po svetot.Tie ostanatite se drug slucaj.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
ЖИВОТ

Се раѓаме! Зошто?
Затоа што други го сакаат тоа

Живееме! Зошто?
Затоа што ни станува интересно

ЉУБИМЕ! ЗОШТО?
БЕЗ ЉУБОВ ПОРТЕШКО СЕ ЖИВЕЕ

СТРАДАМЕ! ЗОШТО?
ЗАТОА ШТО СМЕ СВАТИЛЕ ДЕКА СМЕ ГО ЗАГУБИЛЕ ОНА ШТО СМЕ ГО САКАЛЕ

За да го запозанеш животот треба да се родиш,да живееш,да љубиш,да страдаш...

И потоа што иде?
Крај на животот.
Во секое време неочекуван крај
И сега...
Која е смислата на животот?
Живеј го секој ден како да ти е последен,затоа што не се знае што те чека утре!!!
__________________
Delime isti mislenja toa e i mojata omilena pesna za zivotot i ljubovta , a sega mojata definicija za ljubovta.

Ljibovta e nesto najubavo sto moze na nekoj da mu se desi.To4no e deka postoi ljubov vo sekoj od nas toa e najubavoto a , voedno i najtaznoto custvo naj4esto se slu4uva da se desi nemi za bolki da zboruvame da gi skame site a voedno da go mrazime siot svet tokmu radi ljubovta.Postoi vo sekoj , a zasluzuva da ja ima vozvratena samo onoj koj ke ja priznae hrabar cekor e toa da priznaes deka si vljuben.Toa ne e nisto sramno.Grev e da se potsmevas na onaj koj javno toa go kazuva.Tokmu taa ljubovta e onaa koj ne odrzuva vo zivot , ne samo onaa ljubov kon licnosta na tvojot zivot tuku i jlubovta kon se ostanato moe moto
AKO SE SAKA AKO SE IMA LJIBOV KON NESTOTO KE BIDES NAJDOBAR VO TOA SAMO LJUBI I SITE VRATI POLEKA KE TI SE OTVORAT.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Според кого како!
За некои љубов има само во приказните а за други, животот нема смисла без неа. Секој од свој агол!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom