Постари или помлади партнери?

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Секогаш сум ги наоѓала за попривлечни постарите. Со врсници иде некако ама со помали од мене:nenene:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Какви биле, не е тоа некој проблем. Важно да ни оди муабетот :).
 
Член од
16 август 2007
Мислења
62
Поени од реакции
0
samo da ne e pregolema razlikata inaku ne e vazno koj e postar a koj pomlad.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Штознам... Некако не се важни годините барем според мене. Инаку мојата женска е поголема од мене 2 години и тоа ништо не ми менува. Важно е да се има муабет, разбирање, љубов...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
помали до 3 години, со постара сум бил пробал , макс 1-2 години, можеби е и тоа многу :) важно е да те цени, разбира почитува и сака
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Постари или колку мене сакам ... Помладите ми се одбивни од самиот факт дека не сакам да солам памет и да изигравам мама. :devojkr:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
постаро секако,или пак нешто на моја возраст или у близина не би се плеткал со некое помало од мене 2,3,4 години но сепак се зависи од разбирањето,почитта,љубовта..... како што напомена и скорпио:toe:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Najcesto mi se pogagjaat pomladi od mene zatoa sto izgledam pomlado od godinite, razlikata pocnuva od nekolku meseci pomladi do max 3 godini. Uzas dosadno mi e so nekoj postar koj samo zboruva za rabotata i izleguva po dosadni kafici se oblekuva vo kosula koga ide na kafe, ne ode po zurki i nema veze od zivot. Pomladite se pootvoreni i mozes da se zabavuvas dobro so niv bez da te udavat na tema kolku seriozen treba da bides vo zivotot i deka treba da razmisluvas za idninata. Najdolgata vrska mi bese so tri godini pomlad decko od mene i super se razbiravme i ludo si pominuvavme kade i da bevme.
Se razbira ima i toa granica i bitno e kolku pamet ima deckoto, so nekoj pilistarec ne bi imala sto muabet da napravam a i ne mislam na nekoj majka da mu izigravam.
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
И постари и помлади, ако има привлечност има..Али помал максимум 2 години и позрел, а постар може и до 10 години , можеби и повеќе не би ми сметало, сепак зависи од човекот, битно да има млад дух, а оформена личност, мх милина
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
И едното и другото има предности...
@ Dream - Постариот можда носи кошула за на кафе, ама нема да ти каже дојди дома да гледаме филм ако му се праи нешто, он ќе ти каже дој да видиш шо вкус имаат кондомиве шо ги земав.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
И едното и другото има предности...
@ Dream - Постариот можда носи кошула за на кафе, ама нема да ти каже дојди дома да гледаме филм ако му се праи нешто, он ќе ти каже дој да видиш шо вкус имаат кондомиве шо ги земав.

Zasto mora nesto da se kaze ako sakas da imas sex i zasto mislis deka samo maskoto saka da pravi nesto??? Mene nikoj ne moze da me smuva, natera ili ubedi nesto da pravam sto ne bi sakala, dovolno sum samostojna i sama da odlucuvam:pipi:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Битно е да има хемија...годините не се битни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom