Постари или помлади партнери?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мажите (децата) нека не ги пишуваат коментарите од типот: "Постара бе, пошто е поискусна". Едноставно - физички кои повеќе ве привлекуваат?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ne mi se bitnite godinite imav sve...pomladi,ista vozrast,po stari (stvarno postari)........
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Мистичен напиша:
Ваљда преферираш нешто?
da ti kazam pravo...sea vo momentot vo moj godini gleam da e pomlada...ama kako kazav otvoren sum za sve..imam drugi kriteriumi.....:icon_roll
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Позрелиот и постариот изглед одсекогаш ме привлекувал.
Постарите ( не многу 19-20 год. ), имаат да речам посебен начин на однесување, облекување, шмекање итн. Затоа тие ме привлекуваат повеќе. Овие врснициве уште се во некои детски филмчиња дека преку другар најлесно можеш да ќариш девојка. Бљак. Поштујем постари.
:music3:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Хмммм

Поглед на постар ми се лепи ако на некој начин дава слика на стабилен човек кој знае што сака. Движењето некако им е поинакво, стасот, сигурноста, па и цигара држат поразлично од помалите:)
Посексипилни ми се некако постарите, но не велам дека и помал од мене не би ме привлекол. Првиот впечаток, првиот поглед, насмевка, муабет за мене е најважен, па од тоа зависи дали ќе продолжи комуникацијата или не.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Лу, јас иам скоро 18. Те привлекувам ли?:pos:
Јас по постари, ти по помали ќе се погодиме некако.:wink:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Ако е постара не мора да значи дека е и поискусна... Не се битни годините некогаш ме привлекуваат помлади некогаш постари за тоа нема дефиниција. Битен е изгледот и секако првиот контакт за да ме привлече некоја девојка
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
цифри колега цифри.....

И јас сум по тоа еФ 16 авијоните ;)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
The`bItCh напиша:
Лу, јас иам скоро 18. Те привлекувам ли?:pos:
Јас по постари, ти по помали ќе се погодиме некако.:wink:
Лу мен, гледаш девојчево дури и стил смени за да те шмекне, сега е "gothic girl" и по аватар и по потпис! : )

Бек ту д топик! : )
 
H

HCL

Гостин
Физички највеќе ме привлекуваат меѓу 20 и 30.На тие години негде жените го добиваат "совршенството" на нивната физичка градба,а после 30 почнува да им опаѓа тоа "совршенство".
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
хмммм.... Дајдо ај дај ми твоја дефиниција за совршенство? Пошто за некој совршена е и девојка од 12 години за некој од 50 се фаќаш за многу лабилни работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom