Последен поздрав до нашите стари пријатели

L

Lu

Гостин
R.I.P.
Луна
2004 - 2012Твоите очи засекогаш ќе блескаат во моето срце ... почивај во мир.

„Jos jednom gledas u odane oci prijatelja, toliko vremena odsutnog iz tvog zivota,
ali nikada iz tvoga srca“ ...
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.818
Поени од реакции
3.868
R.I.P.
Луна
2004 - 2012Твоите очи засекогаш ќе блескаат во моето срце ... почивај во мир.
АИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ :( :( :(
Кога почина,што како,од што? :(
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
R.I.P.
Луна
2004 - 2012

Твоите очи засекогаш ќе блескаат во моето срце ... почивај во мир.
Ох боже кога ќе видам вакво нешто веднаш ми доаѓа излив на солзи, иако сум машко и треба да покажам машкост, ама навистина на погреб нема да плачам ама пример кога ќе умре куче ми иде да ревнам.
Навистина жалосно за твојата Луна, гледам прекрасна била и сигурен сум дека убаво живеела со тебе гледајќи те на начинот на кој пишуваш и споделуваш искуства ... се гледа дека си човек со големо срце отворено за животните.
Сега ќе имаш ново кученце, тоа нека ти биде живо и здраво!

Ајде и јас моите миленици да си ги набројам овде уште ми е многу тешко кога се сетам и кога гледам слики...

Феликс...
Си умре од природна смрт, 14 години живееше а Сијамките толку и живеат. Во оваа положба го најдовме во дворот протегнат умрел. Многу ми фали и никој никогаш нема да го надомести.
Најамбициозниот мачор кој сум чувал...
siamese.jpg
Тина, 10 годишна Ротвајлерка што ја чував, умре од слаби коски неможеше веќе да се движи.
Прекрасно суштество...
RottweilerDack8MthsOldDog.JPG
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
R.I.P.
Луна
2004 - 2012
Беше и ќе останеш најубавото и најпаметното куче на планетава ... почивај во мир.
Лу, многу ми е жал, нека почива во мир. И јас изгубив и знам колку ти е тешко. Не можам да се нафатам да си земам ново кутре, пошто живеат прекратко а пребрзо ти влегуваат под кожа...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu
L

Lu

Гостин
Лу, многу ми е жал, нека почива во мир. И јас изгубив и знам колку ти е тешко. Не можам да се нафатам да си земам ново кутре, пошто живеат прекратко а пребрзо ти влегуваат под кожа...
Така е ... премногу се приврзуваш, а кога ќе го загубиш, болката и тагата е преголема ... но што да се прави таков е животот.
Јас цел живот сум со кучиња и неможам да си замислам да живеам без куче во домот, и затоа сега ќе си земам мало Доберманче, сега кутрињата се стари 1 месец и чекам да поминат уште 2 недели за да наполнат 1,5 месец и ќе си земам една мала убавица.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Никогаш не верував дека ќе дојде денот да си кажеме збогум...
Ти благодарам што ми го промени животот!
Додека да се сретнеме пак, почивај спокојно Мила.
 

Attachments

L

Lu

Гостин
^ Едно нешто ќе кажам ... Мила беше најмилата и најпрекрасна Ротвајлерка што некад сум ја запознала.

Чест и задоволство ми е што лично ја запознав, бидејќи ваква Ротвајлерка не верувам дека повторно ќе сретнам ... едноставно перфекција од куче.

Аххх ќе ми фали мазењето, и седењето на кревет со неа, и нејзиното мило главче потпрено на моите колена :(

Вакво куче, со ваков карактер, тешко дека повторно ќе се роди ... R.I.P. Милче, засекогаш ќе бидеш во моето срце, и засекогаш ќе те памтам ... бидејќи едноставно ваков пес не се заборава никогаш. 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.778
Поени од реакции
7.574

Го фати ласерчето...
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Последен поздрав до мојата најмила Џина (Гица) Прасева. 15 години ни го развеселуваше домот, почивај си во мир :place::place::place:

IMAG0078.jpg

IMAG0079.jpg
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.449
Поени од реакции
3.216
Многу сум тажен, пред некој саат кучето ми умре во раце..
Кучето со кое што го поминав цело детство, со кое што израснав, секој спомен, секоја семејна фотка, во секој момент што го имам во сеќавање она била со нас..
Секогаш ме следеше каде и да одам, сега седам пред компјутер и неа за прв пат ја нема да си лежи покрај мене.. Ништо веќе нема да биде исто, ништо :place:

R.I.P.
Теа
2000-2016


SL740375.jpg
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.818
Поени од реакции
1.264
14 години градење на спомени, ненадејно денес си ja испушти душа... Уште не ми е јасно и нема да ми биде како и зошто...
Цело детство ми пројде со него, растевме заедно...
Се ми е празно и без живот знаеше да внесе радост... Не очекуев вакво нешто немаше никакви знаци деке ова ќе се деси. Не сум ни при себе реално, само сакав да му одадем почит каков што заслужуе.

Почивај си во мир легендо, те сакам. :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:


65682a0ba5669cd51572de44e32206a8.jpg 039cd002ec7987522962565f3c576146.jpg
 
  • Тажно
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom