Последен поздрав до нашите стари пријатели

Член од
15 јули 2007
Мислења
12.407
Поени од реакции
542
Последен поздрав до кучето што на тажен начин ми умре летото пред 2 години, на папагалчињата што умреа едно, па одма и другото... Поздрав иако ги нема.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.137
Поени од реакции
11.413
To my cat Zizi

The days are lingering like a endless pain
when you are not around
purring, meowing, playing
jumping from the ground

I just wanted to give you a piece of my life to make you live longer. Zizi why did you have to live this cruel world. Why has God been selfish these days taking all the best things that happened in my life??? Why??? I`m sending a piece of my soul to keep you company in the heaven...
R.I.P. Zizi
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
10
Кучето Хари што го чував во Маврово пред една недела дознав дека го изеле волци :( па еден голем поздрав до него зошто беше најдоброто куче...сите 7 години..цело детство што го поминав со него и сите моменти нема никогаш да ми дозволат да го заборавам :(
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
10.821
Поени од реакции
8.778
Цаце мое, почивај во мир златце, болка ми го откорна срцево, ама јбг така требало да биде, те носам сега на твоето вечно почивалиште и знај дека секогаш ќе те спомнувам и ќе те сакам како што и ти ми пружи неизмерна љубов, мило мое...:nesum: :angel1::icon_frow R.i.p.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
2 zelcinja kufte i mad max
kuceto JUNIOR
i macinjata cacko i nikol4o
YOU ARE ALWAYS ON MY MIND:cry::cry:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
1.Imaf dva papagali...zenskoto na dedo mi mu izbega niz prozor, a mashkoto neznam od shto umre, moze od starost neznam, togash mala bef, mislef deka legnal dole da spie, si se naspal..:(
2. Posle imaf kuche i mi rodi mali kuchenca od koi ostana samo edno i nekoj mi go otrul...a nea ja odnesoa u nekoe selo..ni denes neznam zashto...
3. posle imaf mache belichko taka ubafko mi go zgazi kola, tosho mi go zgazi kola, kiki isto...(machinja se site)
4. pozle zemaf kuchence, mi go zgazi kamion...
5. pa imaf edna mn ubaa machka..Mia....ja chuvaf doma...i baba mi ja izbrkala nadvor..i ja zgazil nekoj...
6. posle so brat mi zemafme 2 machinja, porasnaa golemi, mojata se piknala kaj komshijata u garaza i padnale shipki vrz nea...a taa na brat mi nekoj ja ukrade ali neznam koj...
7. pa mi dojde edno kuchence....go chuvaf i toa mi go ukradoa...
8.posle gi zemaf nora, pa vlatche..ova mache neznaete kolku sum go sakala...go zemaf zaedno so dechko mi...i mn mi znacheshe ednostavno..kako dete mi beshe..ali tatko mi ja parkiral kolata i shkljup...otide..:(
eve slika

Ushte mi fali i mi se plache momentalno dodeka pishuvam.. Epa Pozdraf..:cry:
A Nora i den denes ja iam:) Fala Bogu! i Iam i 3 mali machinja...:wink:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Papagalceto Miki, umre koga imav 6 godini , od starost. So baba mi pogreb mu pravevme, go zakopavme... Mnogu zboruvase, zatoa mi bese posebno milo.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.769
Поени од реакции
714


Се викаше Марко, и го чував некаде пред 6-7 години.
Беше миленик на цела улица, скоро по цел ден беше дома, со мене си спиеше...
Еден ден го снема, го баравме цел ден, прашував кај сите комшии дали го имаат видено, и наредниот ден дојде еден комшија и ми кажа дека е изгазен на улицата што е веднаш под мене..

Сега имам 5 мачиња но никогаш нема да сакам некое како што го сакав и чував Марко..:toe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Поздрав до Арон моето куче што ми умре пред 2 години ми го отруја комшиите(маме им е*ам)некои ми викаат дека го изеле волци едно-друго
моментално чувам едно куче мајката на Арон
 
V

Viktoranius

Гостин
Ех, ај сеа јас да ви раскажам една случка ........

Имаше во нашата мала едно куче Рекс го викавме. Беше големо, буквално како МЕЧКА. Сите во малата го сакаа. Кога одевме на сабајле јас и другар ми на школо тоа беше почетокот на 5 одделение, ташните ги стававме на грбот на Рекс и ги прицврстувавме убаво и ни ги носеше дури до школото, а потоа послушно се враќаше повторно дома.
Решивме со другарот да му направиме куќа. Има една изгорена распадната куќа во нашата маала, па решивме таму во твој двор да му правиме куќа. Море каква куќа му направивме цела гаража. Внатре имаше душеци кои моравме да ги крадеме од памучната станица. Куќата внатре имаше секако едно 10 квадрати ако не и повеќе, како една мала соба оти толку голема мечка неможе да збере во куќиче.
Секој божји ден му носевме јадење и тоа месо, млеко, ориз јадеше, јагоди јадеше буквално се. Некои луѓе не јадат такви луксузи како што јадеше Рекс секој божји ден. Од 5 одделение, па еве ме веќе сеа сум за 3 година не дружеше верно, загина пред 2 месеци, и замислете како ?

Го уби еден полицаец зошто демек почнал да лае и ќе го каснел.

Незнам јас мајке ми како се излажа идиотот да ни го убие миленикот во маала, миленикот кој не дружеше цели 7 години. Мамата му ебам јас на него.

Една вечер се спремаше дожд и грмотевици, околу 10 души другари ме викнаа од дома и излеговме. Долу кај куќата на Рекс не чекаа уште 20 други другари од нашата маала кој го чувавме сите заедно Рекс.

Кога го видовме делото сите плачевме, едноставно солзите не сопираа. Да ти го убијат тоа милениче кое си го чувал 7 години. Рекс сега веќе е починат 2 месеци и е закопан на една ливада 15 километри северно од градот Струмица. Му направивме гроб достоен како што треба за ѕвер куче како него. Навидум кога ќе го видиш прв пат си мислиш ќе те изеде, но срце беше.

После недела дена следуваше одмаздата, мораше да се спремаме убаво зошто сепак удараш по полицијата. Сите ебени полицајски коли што беа таа вечер паркирани пред станица беа со избушени гуми и со испокршени шофершајми, а исто така и некои прозорци на станицата беа испокршени од 10 души луди хулигани кои го сакаа кучето Рекс.

Ако ова го прочитат Струмичани можат и да го потврдат кога беше нападната станицата во Струмица некаде во Мај.

И да не се плашам, еве пишам и да дознаат пичките џандарски дека ние го сторивме тоа, и да знаат дека со нешто свето другпат не треба да си играт.

ACAB ! All Caps Are BASTARDS !
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
еее од тие 3 мали мачиња сеа иам само 2...греотка не знаете колку ми фали тоа едното.... а ми го задавиле децата од комшии некои шошони таму све им *бам коа ми кажаа дека го нашле фрлено кај нас пред врата, милслев дека ќе се онесвестам...греотка мило мн те сакам...
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
па до сега најмногу имам чувано папагали ено 8сигурно. после секое умиранје или беганје на стариот купувавме нов. сите имаа иста смрт-ми ги јадеше мачката на комшијата од дома ( проклета да е ) а останатите ми киднуваа низ врата секогаш кога тетка и доаѓаше на гости а баба ми ја исппаќаше,забораваше да затвара врата и тие одеа по неа. а хрчакот исто мачка ми го изеде,баба ми пржела риба и со отворена врата,некоја мачка си ја намирисала рибата и дошла ама кога го видела си влегла во соба никој не ја видел и го изела,дури откако излегла надвор баба ми ја видела ама касно било... многу плачев кога дознав зошто ми беше подарок и многу си го сакав. а за папагалите исто редовно си плачев за сите и ги закопував им ставав цвеќе и им палев свеќа-Бог да чува дете сум била тогаш :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Јас имав 2 шарпланинци , едниот некој се најде за паметен отров да му стави во јадењето, а другиот веројатно умре од старост!
Колку беа смао дебели , влакнести лелеле многу ги сакам , откако ги немам повеке не чувам милениче никаково , а сакам многу
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
92
Ех моето маче Цаци се викаше, цели 13 години го чував, едноставно пораснав со него.
И еден смрдлив старец, комшија ни беше, со пушка пукаше во Цаци и не го погодил убаво и го дотепа со стап.
А најстрашно беше што случајно го видов како мава со стапот, а незнаев дека тоа е Цаци.
И сега сеуште после 10 години таа слика ми е пред очи и крвта ми врие.
Си ветив кога ќе цркне тоа старо аро ќе пуштам музика да ечи во чест на Цаци, ама и тој сега скоро остана без бабата, изгледа го стигна некоја клетва.
 
На врв Bottom