Последен поздрав до нашите стари пријатели

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.678
Поени од реакции
9.045
R.I.P.
Алис
2008 - 2020
20191118_132651.jpg

Ми фали на секој чекор. Да си јадеме, спиеме, дишеме, гушкаме, ќутиме........Ретко со кој можеш да си кажеш толку многу со ќутење, со поглед и гест. Ми носеше радост и мир со нејзиниот едноставен, умен и ведар кучешки поглед.
Денеска измина точно еден месец без тебе.
Почивај во мир моја убавице.
Алис, трчај слободна по небесните падини!
 
Последно уредено:
На врв Bottom