Посвојување на деца

Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
дај БОЖЕ да не требам али ако испадне таква работата да би посвоил зш многу сакам деца и сакам да имам деца
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Bi posvoila dete vo sekoj slucaj!! Vo slucaj da ne mozam da imam deca (skraja da e ) :) ke posvojam dete zatoa sto sekoe od tie napusteni deca ima pravo na topol dom ispolnet so roditelska ljubov toplina i sreka .Pa i da imam svoi deca bi posvoila dete dokolku sum vo sostojba da mu pomognam :so zadovolstovo!!!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
PA mislam deka bi posvoil megutoa samo ako ne mozam da imam deca zatoa sto vo sekoj slucaj ako mozam da imam svoi ne bi posvoil.Sepak mislam deka e ubavo da im se dade dom na malite bebinja koi se sami.
 
С

Сатори

Гостин
Да, порадо би посвоила отколку да родам, пошо не сакам да имам деца мн. мн. ама на едно 45 г. кога ќе имам (се надевам) се што сакам т.е. ќе ги постигнам некои работи во животот би посвоила не едно туку повеќе деца!
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
za sreka jas imam,e koga bi nemala ,neznam, mislam deka ne bi sakala da posvojam.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
marga_k напиша:
za sreka jas imam,e koga bi nemala ,neznam, mislam deka ne bi sakala da posvojam.
Зошто не би сакала да посвоиш? Причините ме интересираат, па ако сакаш може да ми одговориш.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Lady Satori напиша:
Да, порадо би посвоила отколку да родам, пошо не сакам да имам деца мн. мн. ама на едно 45 г. кога ќе имам (се надевам) се што сакам т.е. ќе ги постигнам некои работи во животот би посвоила не едно туку повеќе деца!
Типично размислување за корпоративна американка односно македонка, додуша тие малце поинаку размислуваат не дека ќе посвојат дете на 45 години туку се надеваат дека ќе станат успешни до 45 години и после тоа ќе оформуваат фамилија и ќе раѓаат деца.

Јас дали би посвоил? Нормално дека да, доколку мојата сопруга и јас неможеме на никаков можен начин да добиеме наше дете следното нешто ќе биде да посвоиме. Е сега не сум размислувал доколку имам мои биолошки деца и доколку животните услови ми дозволуваат дали би посвоил дете. Но најверојатно би, зошто да не му се даде радост барем на едно од многуте.

Инаку мојата мајка ми кажувала дека дедо ми размислувал да посвои некое дете црнче од Африка иако веќе имал три деца (можностите го дозволувале тоа) бидејќи во тоа време имало многу бегалци (како и денес). Но за жал не се исполнил планот и јас денес немам уште еден вујко иако би го сакал тоа.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Lady Satori напиша:
Да, порадо би посвоила отколку да родам, пошо не сакам да имам деца мн. мн. ама на едно 45 г. кога ќе имам (се надевам) се што сакам т.е. ќе ги постигнам некои работи во животот би посвоила не едно туку повеќе деца!
Пази, неретко се случува и жена/маж на кои доста добро им идеше да се разбудат у 45 години со боца ефтина ракија (виски премногу отмено звучи) под мишка, прашувајќи се што впрочем се случило со нејзиниот/неговиот живот. Лејди С, уште многу вода низ Вардар ке помине ти додека напуниш 45, глеај (кога ке бидеш подготвена!) да си создадеш фамилија, а за кариера секоаш има време.

Што се однесува до деца, сигурно би посвоил клинци да неам свои, или да не можев да имам (значи веќе 11 години се расправам со еден бандит, а 5 години со една млада дама:pishtoldz )
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
Дивајн напиша:
Ништо од наведеново нема да биде проблем ако родителите знаат како да бидат вистински родители.

Не се согласувам со твоето мислење бидејки убаво објасни NeMiRnA.... Сепак дете си е дете колку и да му биде посветувано внимание, на него секогаш ке му биде вцртено во главата дека тоа е секогаш на второ место, а ако има повеќе деца на последно. Тоа би го мислел и јас да бев посвоен. Стави се ти на тоа место.......
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
Имав другарка шо после незнам колку год разбра дека е посвоена и знајте шо се деси!!! Почна да се дрогират.Не е паметна раб да се посвојт дете
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
izgleda vardarce :)
jas ako bi moral bi posvoil ama ke mu kazam uste koga e mal :)
celo vreme neka znajt
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Секако дека би посвоил,зашто да не,Доколку сум во брак,а не можеме да имаме деца,веднаш би го сторил тоа,си праам и за себе добро и помагам едно дете да не расте по сиропиталишта
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Pa ako nemozam poradi X pricini da imam svoe dete togas bi posvoila zosto da ne
 

kikiritka

луда леблеба
Член од
23 јуни 2006
Мислења
101
Поени од реакции
0
CuCeNcE напиша:
Pa ako nemozam poradi X pricini da imam svoe dete togas bi posvoila zosto da ne
tokmu taka

Crazy P0Y0L напиша:
izgleda vardarce :)
jas ako bi moral bi posvoil ama ke mu kazam uste koga e mal :)
celo vreme neka znajt
coek potpolno se soglasuvam zosto koga ke bide dete ke mozes da go kontroliras i ke mozes da go naviknes na toa. koga ke stane tinedzer ke bide vo puberted i ke mu rabotaat hormonite pa moze loso da go prifati
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
B O K I напиша:
Имав другарка шо после незнам колку год разбра дека е посвоена и знајте шо се деси!!! Почна да се дрогират.Не е паметна раб да се посвојт дете
Ахааа значи не е во ред да се посвои дете, затоа што ќе почне да се дрогира откако ќе дознае дека е посвоено? Интересно, морам да признам.
муабетов:pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom