Посвојување на деца

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Koreni напиша:
Jas sum "malecok", ti si GOLEMA.

Ti si pomlada, jas sum postar.

Jas ima dve deca, a ti edno.

Ti si od palanka, jas ne sum.

Jas zboruvam generalno, a ti licno.

Ti pisuvas post so (skrieni) licni problemi, jas go kritikuvam (oti e baziran na propaganda, za koja ne si ni svesna).

Jas mislam so svoja glava, a ti imitiras drugi mislenja (oti e polesno taka).

Ti nametnuvas drugi mislenja, jas se branam so svoe.


Pozdrav
Тоа што си постар не те прави попаметен!

Јас имам три деца,а не едно!

Не сум од Паланка!

Немам никакви лични проблеми створена сум за ражба.

Пропаганда е да посвоиш дете?:lud: Прочити се малку подобро.

Треба уште???Не греши душа,прво скокни па речи оп!


Уште колку треба да те исправувам ц ц ц...

Поздрав.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Од секогаш ме интересирало ова:

Како би му кажале на детето дека е посвоено и дали воопшто би му кажале?

Да не отворам нова тема, може да продолжиме тука со дискусиите.
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
бре бре... сите рекоа дека би посвоиле дете, а колку го мислеа тоа стварно ме интересира...доколку имам свои деца, јас не би посвоила, не знам зошто. не дека не сум хумана или слично, немам некоја посебна причина, ете така. можеби од страв или од којзнае што. а има тлку многу родители кои чекаат на ред, зошто јас би им го земала редот? и не е вадење или слично. да не ме направите лом :(
а на прашањето од Acid... доколку е можно никогаш не би му кажала.
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Jas mnogu sakam deca iako ne sum dovolno vozrasna za toa. Sekako bi posvoila dete dokolku nemozam da rodam svoe. A za Acid...bi mu kazala koga ke e povozrasno za da go razbere toa. A ako posvojam povozrasno dete koe veke gi izgubilo roditelite ili sl, ke se obidam da bidam najdobra majka na svet za da go zaboravi toa. Mora da se sakaat tie deca koi dovolno patele dosega. Ke imam mnogu deca! :D
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
ja definitivno sakam da posvojam dete ko ke mi dojde vreme za toa! najgolema zelba mi e da rodam megutoa i da posvojam edno ili dve! Samo problemot se javuva pri priznavanjeto na vistinata:TI SI POSVOEN!epa jas mislam deka uste vo poceotkot,bi im go kazala toj fakt na moeto vistinsko i posvoeno dete i vo nikoj slucaj ne bi praela razlika pomegu niv!A za vistinskite roditeli na posvoenoto dete,mislam deka ne bi mu gi posocila zatoa sto toa ke bide bolno i tramaticno!

mozebi vaka zboram zatoa sto uste mi e rano za odgleduvanje deca i si praam mn filmovi!iskreno kje bidam najsrekna ako si posvojam dete vo idnina!
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
Abe, nekoi tuka izgleda se sramat da kazat deka posvojuvaat deca od materijalni pricini. Opa, sega i mene ke me napravat lom :ija:

bibuska напиша:
бре бре... сите рекоа дека би посвоиле дете, а колку го мислеа тоа стварно ме интересира...доколку имам свои деца, јас не би посвоила, не знам зошто. не дека не сум хумана или слично, немам некоја посебна причина, ете така. можеби од страв или од којзнае што. а има тлку многу родители кои чекаат на ред, зошто јас би им го земала редот? и не е вадење или слично. да не ме направите лом :(
а на прашањето од Acid... доколку е можно никогаш не би му кажала.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Zdravko напиша:
Abe, nekoi tuka izgleda se sramat da kazat deka posvojuvaat deca od materijalni pricini. Opa, sega i mene ke me napravat lom :ija:
А да се изјаснеше?
не те разбирам уопште,нешто парично,безпарично,безљубов некако се е испомешано....:lud:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.852
Поени од реакции
10.213
Еден доктор од Сиетл (заборавив како се викаше) има кажано:

"Имам 4 деца, од кои 2 се посвоени. Често заборавам кои две".
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ем ја на су доктур. Башка, сакам мои појќе, да имам како на Гејтс парите сите ќе ги посвојам, ма пак исто ќе им се фати, ако неим се посветам. Затоа, на колку можам да им се посветам на толку, засега на едно.
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
176
Поени од реакции
0
Pa posvojuvanjeto na deca za mene e ubava rabota,nema nishto strashno da se posvoi dete .Dokolku od nekoj pricini ne bi mozele jas i mojata bracna partnerka da imame deca se rabira deka bi posvoile !
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
Наташа напиша:
А да се изјаснеше?
не те разбирам уопште,нешто парично,безпарично,безљубов некако се е испомешано....:lud:
Dobro de, ke se izjasnam koga ke mi dojde vremeto za deca.
A ti da se izjasnese za "tvoite" deca...gi cuvas li za pari tie sto ne se tvoi?
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Zdravko напиша:
Dobro de, ke se izjasnam koga ke mi dojde vremeto za deca.
A ti da se izjasnese za "tvoite" deca...gi cuvas li za pari tie sto ne se tvoi?
Да си до мене какви шамари че изејше.
Се прашувам само дали има корист да ти објаснувам оти ми стоиш некако недоделкан:lud:

Пак ке ти кажам имам свој три деца родени од моја минџа излезени...брејјј недоквакани...

За пари ако е дошло да се гледа тогаш ни едно не би гледала,детето со пари не се расти него со љубов(растат и така и онака)ама како?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
DOKOLKU NE MOZAM DA IMAM SVOE BI POSVOILA
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Мноооогу долго размислував дали да пишам на оваа тема.
Пред да почнам да пишувам било што сакам да кажам дека имам свое дете, а би сакал барем уште едно-две.
Многу сакам деца, еве моментално и само за ќерка ми живејам, ама покрај свои деца не би посвоил дете.
Ги поддржувам и оние кои и покрај сопствени деца би посвоиле дете, а и оние другите кои размислуваат како мене.Семејствата што немаат сопствени деца се веќе друга приказна.
Однапред исто да кажам дека не сакам коментари околу мојата нехуманост, и да давате проценки за личност која воопшто и не ја познавате т.е мене.
Мислам дека никогаш нема да може да ги сметам за едно исто своите деца со посвоените...не велам намерно, можеби потсвесно или ненамерно меѓутоа сепак тоа се човечки животи и не смееме да си поигруваме со нив доколку не сме 100% сигурни во нас.
Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom