Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.030
Поени од реакции
4.171
Здраво. Едно прашање. Имам проблем со усб стик. не го чита воопшто на Windows 10, а на 7ка го чита без проблем. Пробав преко device manager и преку disc management, не можам никако да ги направам да функционираат.
Windows 10 ima bug-ovi so usb, periferni uredi.. Mozes da probas so BIOS i factory settings.. Jas se kilavev so mouse-ot. Barav po net togas i ova bese edna od opciite no ne 100% efikasna. Za usb ako mozes simni gi podatocite kaj sto go otvara i formatiraj go. Mnogu iritiracka znae da bide 10kata.
 
На врв Bottom