Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
ако ви кажам за што барам драјвер ќе се смеете ли?

printer HP deskjet 3550 популарно лебарче,

барав на гугл малку ама се некако не е тоа тоа и со Хп доктор барам и он не го познава, не му е у дата база изгледа, олдтајмер е
Овие овде ги проба?
Колку што гледам не се .exe па ќе треба на друг начин да ги инсталираш, а линк до начините имаш подолу на истата страна.

Имаш и на официјалната страна, веројатно спаѓа во овој
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
не се снајдов, сепак фала многу. порано полесно беше сега хаос

едит, си го најдов инсталационото цд.....
Автоматски споено мислење:

џаба, на инстал цд убаво пише за кои оперативни системи е, икс пе е последна треба друг драјвер, оде истал до некаде и кога ке ми рече конектирај го принтерот, јок, не го препознава. аман, порано авршуев работа со ХП ПРИНТ анд СКЕН Доктор, сеа ме откажа и он.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
не се снајдов, сепак фала многу. порано полесно беше сега хаос

едит, си го најдов инсталационото цд.....
Автоматски споено мислење:

џаба, на инстал цд убаво пише за кои оперативни системи е, икс пе е последна треба друг драјвер, оде истал до некаде и кога ке ми рече конектирај го принтерот, јок, не го препознава. аман, порано авршуев работа со ХП ПРИНТ анд СКЕН Доктор, сеа ме откажа и он.
Нема што да не се снајдеш
Го симна ли овој драјвер? (горе си одбираш прво оперативен систем и 32 или 64 бит)
1593629078600.png
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
не се снајдов, сепак фала многу. порано полесно беше сега хаос

едит, си го најдов инсталационото цд.....
Автоматски споено мислење:

џаба, на инстал цд убаво пише за кои оперативни системи е, икс пе е последна треба друг драјвер, оде истал до некаде и кога ке ми рече конектирај го принтерот, јок, не го препознава. аман, порано авршуев работа со ХП ПРИНТ анд СКЕН Доктор, сеа ме откажа и он.
Pusti updete na windows, toj e star drajver, treba da go ima microsoft

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
Нема што да не се снајдеш
Го симна ли овој драјвер? (горе си одбираш прво оперативен систем и 32 или 64 бит)
Прегледај го приврзокот 257349
neke be brat, probav i koga vika ukluci go printerot go uklucuvam i jok ne go prepooznava......hm
Автоматски споено мислење:

Pusti updete na windows, toj e star drajver, treba da go ima microsoft

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
velis, aj da go pustam
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
ццц официјално се напиздив, вака кој јунак ке ми помогне да инсталирам принтер ХП дескџет 3550 на 7ка, драјвер иам ама застарен е, добива 300денари на сметка. пред 3 дена го преинсталирав оперативниот систем и сеа не знам да си инсталирам принтер.....кој пак ке оди низ град
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Da e nekoj epten nov model moze da ne go poznava, ni starite gi poznava bez problem. Mora da e kabelot ili printerot zaeban

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
B

boomlakashaka

Гостин
На лаптопот почна на секои 5-10 секунди светлината на екранот да се променува сама, посветла е па се променува станува потемна па за 5-10 секунди пак исто и цело време така.
Што може да е, немам чепнато ништо само од себе вака стана
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
На лаптопот почна на секои 5-10 секунди светлината на екранот да се променува сама, посветла е па се променува станува потемна па за 5-10 секунди пак исто и цело време така.
Што може да е, немам чепнато ништо само од себе вака стана
Влези во биос и види дали и таму ќе имаш варијации на светлина, како што имаш на подигнат ОС.
Ако и таму имаш промена на светлина тогаш проблемот е во дисплејот или флет кабелот. Ако во биос е ОК, апдејтирај/реинсталирај драјвери за графика.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Некој што работи како софтвер тестер или quality assurance да ми пише приватна порака, консултативно :)
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
80
Поени од реакции
66
Здраво. Едно прашање. Имам проблем со усб стик. не го чита воопшто на Windows 10, а на 7ка го чита без проблем. Пробав преко device manager и преку disc management, не можам никако да ги направам да функционираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom