Помош, проблеми, прашања, совети...

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
имам надворешен хард диск, и пред малку сакав да влезам во него, да гледам филм....ми се појави прозор дека морам да го форматирам....го форматирав и одкога се форматира, ми покажува дека има 58gb а 500gb e...:uvo:
Кога нешто ќе ти каже дека треба да се форматира, извади го од USB, почекај некоја секунда и стави го во ДРУГ USB ПОРТ!

Ако и тогаш те зеза, ќе го форматираш преку десен клик - формат и таму си одбираш големина на хардот.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Кога нешто ќе ти каже дека треба да се форматира, извади го од USB, почекај некоја секунда и стави го во ДРУГ USB ПОРТ!

Ако и тогаш те зеза, ќе го форматираш преку десен клик - формат и таму си одбираш големина на хардот.

сменив усб порт, пак исто ми даде...и кога ми даде да форматирам... не ми даде да одберам големина, туку само беше наместено 58гб
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
сменив усб порт, пак исто ми даде...и кога ми даде да форматирам... не ми даде да одберам големина, туку само беше наместено 58гб
Koга ти се појавило тоа дека треба да се форматира, не си требал да форматираш, туку го вадиш од еден USB и го ставаш на друг.

А сега пробај преку Partition Magic 8.0 или па преку Manage опцијата преку десен клик на My Computer. Види што ќе ти каже, колкав е хардот, дали има уште партиции на него..... расчепкај.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Koга ти се појавило тоа дека треба да се форматира, не си требал да форматираш, туку го вадиш од еден USB и го ставаш на друг.

А сега пробај преку Partition Magic 8.0 или па преку Manage опцијата преку десен клик на My Computer. Види што ќе ти каже, колкав е хардот, дали има уште партиции на него..... расчепкај.

му дадов формат преку my computer, додека се форматираше, ми излезе прозор пишуваше нешто(германски не разбирам баш добро) и имаше Retry и Cancel, стиснав на Retry, пак ми излезе истото, отидов Cancel, и го снема дискот од My Computer не го покажува......преку PartitionMagic се обидов да го вратам дискот, ми покажуба Unable to get the information

едит: Во Ред е го средив... Фала
 

Borce Kolca

перендиче
Член од
25 мај 2009
Мислења
90
Поени од реакции
1
абе тоа со позадината ми траеше само три дена и сеа пак почна да е црна
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.141
абе тоа со позадината ми траеше само три дена и сеа пак почна да е црна


Start>Control Panel>Automatic Updates>Turn off = Сите среќни весели, освен Бил Гејтс, оту му го крадиш софтверот. :pos2:
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Да не знае некој каде може да се најде CORSAIR TWINX 2048-3200C2 ram memorija DDR SDRAM DIMM's?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Да не знае некој каде може да се најде CORSAIR TWINX 2048-3200C2 ram memorija DDR SDRAM DIMM's?
Зошто баш такви плочки ти требаат? Инаку многу тешко на ново ке ги најдеш, а по огласи немам налетано истотака.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Прашање во Врска со процесорот:
Кога гледам ПЦ-то дали ќе ми подржи некоја игра, кај некои игри ми дава следно за Процесорот-
(You Have: 2.00 GHz Performance Rated at 4.49 GHz)

А пак на други ми дава го дава следново
(You Have: 2.00 GHz)

Се работи за
CPU Speed
некој да ми објасни зашо така дава и шо значи тоа

 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Kako pisam kako pisam na makedonski i naednas op mi snema makedonska podrska pocna angliski da pise.Gledam LB pise MK menjam na danski i angliski i pak makedonski.Pak nece.Restartiram mozila nece.Pomos.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
imam edno prasanje imam usb kamera instaliram drajveri kamerata si raboti ja vklucuvam vo my computer kade sto e ikonata, megutoa koga ke pustam skype nikako nekoj da me vidi sto znaci na skype i na msn ne raboti kako sto treba . CARE ima li ?
treba da se namesti sama po default aj ke vidam utre koga ke go donesat kom kaj mene inace se raboti za nekoja si trust kamera koja za da i se instaliraat drajverite prvo morase da se vnesuva nekoj fajl cif single chip vo sistem 32 pa za da pocne da raboti aj ke vidime utre

i opet jas so ovaa kamera samo tamu kaj sto treba ne raboti te. kaj gazdata, ja stavam kaj mene na kom si tera kaj drug si tera i na msn i na skype, mu go formatirav na covekot kom nesaka i nesaka, kazuvajte care dali ima da ne e nesto do grafivkata drajverite ne gledam nikakva logika druga.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
i opet jas so ovaa kamera samo tamu kaj sto treba ne raboti te. kaj gazdata, ja stavam kaj mene na kom si tera kaj drug si tera i na msn i na skype, mu go formatirav na covekot kom nesaka i nesaka, kazuvajte care dali ima da ne e nesto do grafivkata drajverite ne gledam nikakva logika druga.
Пробај со други драјвери, по можност најнови.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Проблем со IDE на матична Asrock

Значи вака не ми работат цд ромот и хдд коге ќе уклучам пц,а напон доаѓа до нив проверено.Пробав на др начин само ги иткачив иде каблите од цд ромот и хдд и уклучив пц забележав дека цд ромот работи може да се отвори и хдд поцна да врти сеа дали би можеле да ми помогните околу дилемата зошто кога ке ги ставам иде каблите не сакаат да работат цд ромот ни хдд дали би било до напојувањето или нешто др помош.
Благодарам однапред.
 
Член од
26 март 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
како да го оспособам џекот за микрофон и слушалки што се на предниот дел од касата на ко0мпјутерот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom