Помош, проблеми, прашања, совети...

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Да пробаш некако да го ставиш 1-2 цм подигнат од масата, за да може да зима воздух кулерот, зашто тој од доле зима воздух а од страна го испушта. Да не ти грее заради тоа?

А веројатно имаш онборд графичка што и не се рачуна баш како графичка па затоа неможеш да видиш температура.

Да да, онборд е графичката ати 1270 серија....бул шит е...ама нема везе тоа...иначе се сум пробал и у воздух го држев еднаш, и пуштив да праи енкодинг на филм, (пошо најмногу ми цица ресурс од процесор така) и се изгаси....
Заклучок:
Фабричкиот кулер не е доволен, а нема место за додатни кулери....или можда ми се погодил некој сра*е процесор шо загрева многу....мислам дека е сокет s1 или така нешо...па ако има некој за шиткање некој таков процесор нека каже....а и кулер некој шо може да го собере таму...па да го сменам...

или ако има некој подобра идеја од ова добредојден е да ми каже....:toe:
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.141
Има едни како подметачи се за лаптоп со два кулера на нив.Тоа ако не те спаси, ништо не те спасува, освен underclock. :smir:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Симнав денес една игра (РИП), и сеа нешто ми заебава. Кога ќе му текне се појавуваат секакви бои на скринот, жолта, црвена, љиљакова, етц, што немаат никаква врска и не се во контекст со играта. Е, сега, дали е некој проблем со играта, или нешто со графичкава? :/
 
С

Спенсер

Гостин
Симнав денес една игра (РИП), и сеа нешто ми заебава. Кога ќе му текне се појавуваат секакви бои на скринот, жолта, црвена, љиљакова, етц, што немаат никаква врска и не се во контекст со играта. Е, сега, дали е некој проблем со играта, или нешто со графичкава? :/
само на таа игра или и на други???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Има едни како подметачи се за лаптоп со два кулера на нив.Тоа ако не те спаси, ништо не те спасува, освен underclock. :smir:
Овој е многу добар кулер за лаптопи (CoolerMaster X1), го има во Риверсофт мислам дека е 1300 ден.



Симнав денес една игра (РИП), и сеа нешто ми заебава. Кога ќе му текне се појавуваат секакви бои на скринот, жолта, црвена, љиљакова, етц, што немаат никаква врска и не се во контекст со играта. Е, сега, дали е некој проблем со играта, или нешто со графичкава? :/
Со оглед на тоа што играта ти е RIP, треба да очекуваш такво нешто. Колкава е разликата од RIP и оригиналот? 3-4 GB? :)

Којзнае што се извадиле и сјебале од играта
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
@ Shadow Man

Само на таа игра.


@ Korun

Оригиналната големниа на играта е 4GB, а рипот што го спуштив е 1.5GB. Значи, проблемот е со играта....Сеа ја стаив да се спушта од поново..фул гејм, не рипот :icon_lol:
 

Borce Kolca

перендиче
Член од
25 мај 2009
Мислења
90
Поени од реакции
1
На секој 10 минути ми се исклучува компјутерот што може да му биде

Со компјутеров има голем поблем на декстоп целата позадина ми е црна што може да биде фала...
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
На секој 10 минути ми се исклучува компјутерот што може да му биде

Со компјутеров има голем поблем на декстоп целата позадина ми е црна што може да биде фала...
Борче види дали имаш доле кај саато една плава ѕвезда, ако имаш значи не ти е лиценциран windows. Пробај со овој програм:

[Линкот е избришан од Princ]
 

Borce Kolca

перендиче
Член од
25 мај 2009
Мислења
90
Поени од реакции
1
имам доле кај сатот во ќошот има една sвезда и тоа програмот што ми го даде да го симнам ли фала
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
да симни го, напрај десен клик Extact here и ќе ти излезе едно мало програмче и ти треба да притиснес Remove.
 

Borce Kolca

перендиче
Член од
25 мај 2009
Мислења
90
Поени од реакции
1
фала што ми помогнавте да го направам тоа да не бевте вие сега немаше ништо да напрам:helou::helou:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
imam edno prasanje imam usb kamera instaliram drajveri kamerata si raboti ja vklucuvam vo my computer kade sto e ikonata, megutoa koga ke pustam skype nikako nekoj da me vidi sto znaci na skype i na msn ne raboti kako sto treba . CARE ima li ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
imam edno prasanje imam usb kamera instaliram drajveri kamerata si raboti ja vklucuvam vo my computer kade sto e ikonata, megutoa koga ke pustam skype nikako nekoj da me vidi sto znaci na skype i na msn ne raboti kako sto treba . CARE ima li ?
A ја конфигурираше ли камерата во Skype и MSN?

Прочепкај по опциите има да си наместиш.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
treba da se namesti sama po default aj ke vidam utre koga ke go donesat kom kaj mene inace se raboti za nekoja si trust kamera koja za da i se instaliraat drajverite prvo morase da se vnesuva nekoj fajl cif single chip vo sistem 32 pa za da pocne da raboti aj ke vidime utre
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
имам надворешен хард диск, и пред малку сакав да влезам во него, да гледам филм....ми се појави прозор дека морам да го форматирам....го форматирав и одкога се форматира, ми покажува дека има 58gb а 500gb e...:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom