Помош, проблеми, прашања, совети...

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
како да го оспособам џекот за микрофон и слушалки што се на предниот дел од касата на ко0мпјутерот
Како што мислам не ти се поврзани за матичната плоча ... Има едно кабелче FP_AUDIO или така нешто, и го поврзуваш на конекторот на плочата, ќе го побараш на неа. И после би требало да ти работат предните аудио порти. :)

Само кога поврзуваш прво увери се дека на точните пинови го ставаш конекторот ..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Значи вака не ми работат цд ромот и хдд коге ќе уклучам пц,а напон доаѓа до нив проверено.Пробав на др начин само ги иткачив иде каблите од цд ромот и хдд и уклучив пц забележав дека цд ромот работи може да се отвори и хдд поцна да врти сеа дали би можеле да ми помогните околу дилемата зошто кога ке ги ставам иде каблите не сакаат да работат цд ромот ни хдд дали би било до напојувањето или нешто др помош.
Благодарам однапред.
Ти ги јавува во BIOS?
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Вака... Сакам да зеам подлога за лаптоп со 3 вентилатори околу 1500 е во аемце, ако има некој некакви искуства или совети за подлогава...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Вака... Сакам да зеам подлога за лаптоп со 3 вентилатори околу 1500 е во аемце, ако има некој некакви искуства или совети за подлогава...
Oди од Riversoft купи си CoolerMaster X1


Oколу 1300 мислам беше, МНОГУ е подобар од тој што сакаш да го купиш.
 

Wa_sa_ka_ha_ta

свежо офарбана
Член од
16 мај 2009
Мислења
72
Поени од реакции
5
Не знаев каде да го поставам прашањево па затоа не ми замерајте на грешката:
Kindle DX ,

може ли и кај нас да се користи и ако не може која е причината (мислам на идивиди прочитав дека во Македонија немало подршка)???

Однапред благодарна на можниот одговор:kajg:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Уф тоа е јако чудо стварно, мислам дека технологијата се движи во таа насока :helou:
Е сега дали може да се користи не знам :duel:
 

Wa_sa_ka_ha_ta

свежо офарбана
Член од
16 мај 2009
Мислења
72
Поени од реакции
5
Уф тоа е јако чудо стварно, мислам дека технологијата се движи во таа насока :helou:
Е сега дали може да се користи не знам :duel:
Ок, еве можно решение, јас ќе си набавам едно..па ако испадне утка ќе им го увалиме на некој од формџиите што појма немаат дека не го бива кај нас...:pipi: договорено???

се зезам, ако разбереш нешто или видиш некаде информацијата праќај одма инфо, до 17 јуни (утре) че собирам пари , ако не ја бива ќе чекам друга пратка:smir:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
А зошто не би можело да се користи кај нас?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.168
Ок, еве можно решение, јас ќе си набавам едно..па ако испадне утка ќе им го увалиме на некој од формџиите што појма немаат дека не го бива кај нас...:pipi: договорено???

се зезам, ако разбереш нешто или видиш некаде информацијата праќај одма инфо, до 17 јуни (утре) че собирам пари , ако не ја бива ќе чекам друга пратка:smir:

Нема да можеш да го набавиш кај нас, затоа што Amazon веќе ја распродаде првата пратка, а мислам дека така ќе биде и со втората.
Инаку би работел кај нас без проблем.
 

Wa_sa_ka_ha_ta

свежо офарбана
Член од
16 мај 2009
Мислења
72
Поени од реакции
5
Нема да можеш да го набавиш кај нас, затоа што Amazon веќе ја распродаде првата пратка, а мислам дека така ќе биде и со втората.
Инаку би работел кај нас без проблем.
Планирав да го набавам преку Амазон, (односно преку канали кои имаат можност да го набават од амазон и да ми го достават во Мк),

Но сепак пак ме буни нешто:
Amazon Kindle Over 290,000 books, newspapers, magazines, and blogs available for immediate wireless delivery. Available only on Amazon.com. U.S. customers with a U.S. credit card and shipping address can order Kindle here.


а исто така и на картата за покриеност на wirelesot Македонија ја нема никаде, највероватно ќе работи ама нема да можеш да симнуваш книги и изданија кои подржуваат киндле :(
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
ПЦ-то многу ми бучи.. Изгледа е кулерот или пак можеби е нешто друго. Па што би препорачале, дали да го однесам у сервис да го исчистат внатре од прашина и сл. или да купам нов кулер или што и да е?
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
ПЦ-то многу ми бучи.. Изгледа е кулерот или пак можеби е нешто друго. Па што би препорачале, дали да го однесам у сервис да го исчистат внатре од прашина и сл. или да купам нов кулер или што и да е?
Отвори го и исчисти го сам...:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Абе користам принтер Epson C42 Plus ... не е ласерски
И кога ке го пуштам да печати не го фаќа листот ... а видов дека листот треба да го фаќа со едно тркалце ... Всушност тркалцето се врти а не го зема листот.
Е сега то тркалцето е нешто излитено сигурно ... пошто све другото е супер.
Да го носам негде да ми го сменат или ? :toe:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Богами види да не ти е изместено тркалцето ако си го чепкал. Инаку подобро да го однесеш од каде што ти е земен да не зезнеш нешто друго :helou:
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.168
Планирав да го набавам преку Амазон, (односно преку канали кои имаат можност да го набават од амазон и да ми го достават во Мк),

Но сепак пак ме буни нешто:
Amazon Kindle Over 290,000 books, newspapers, magazines, and blogs available for immediate wireless delivery. Available only on Amazon.com. U.S. customers with a U.S. credit card and shipping address can order Kindle here.


а исто така и на картата за покриеност на wirelesot Македонија ја нема никаде, највероватно ќе работи ама нема да можеш да симнуваш книги и изданија кои подржуваат киндле :(
Друже има еден блог(сигурно ги има повеќе), со мноооогу, ама стварно мноооогу книги поредени од А до Z.Верувај ми нема да ти треба wireless. :vozbud:

BTW, сакам и јас,немора Kindle има и други, подобри, за пониска цена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom