Помош, проблеми, прашања, совети...

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Претпоставував дека не е претерано едноставно, само да не имаш најмала претстава колку пари отприлика кошта едно појачало да купам. Сигурно дека нема да се осмелам да правам оти ко шо не ми фаќа ракава можи и машинана за перење да изгори со мои изуми. :)
Тоа зависи колку оми ти се звучките, колку вати, RMS...... И ќе си земеш појачало со 2 или 4 излези, колку да имаш звучки, и да има џек со кој ќе можеш да го поврзеш со РС.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Фала брат утре одам во потрага по појачало (=
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
При флешување ми рикна адсл рутерот - dsl 564t (т.е. dsl-504 у странство). Кога ќе го уклучам во струја не свети ни една сијаличка нити компјутерот го препознава. Дали може некако да се поправи - да го отворам јас, да го носам негде?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Претпоставував дека не е претерано едноставно, само да не имаш најмала претстава колку пари отприлика кошта едно појачало да купам. Сигурно дека нема да се осмелам да правам оти ко шо не ми фаќа ракава можи и машинана за перење да изгори со мои изуми. :)
А зошто не си купиш нов Плеер па за 2-3 илјади денари има веќе ДВД плеери и се читат... Плус поврзи ги и со компјутерот и мака немаш. Кај мене е така и супер фрнџи....:pos2::pos2:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
ШШоо ммии ссее ддеессии ссоо ттааттссттааттууррааттаа??

ССттииссннаавв ннеешшттоо ппооггрреешшккаа ии ппиишшуувваа ввааккаа ссоо ппоо 2 ббууккввии! ППооммоошш :):)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Пробај да ја отвориш и да ја исчистиш тастатурата ако не ти е чистена многу време, или ако си истурил нешто на неа вода, сок...мислам дека и нема лек фрли ја и земи нова....:toe:

BTW мене да ми помогне некој...

Кога ке го вклучам Мобилниот во ПЦ-то преку УСБ, ми го наога телефонот и кога ке отворам некој од фолдерите ми се рестартира ПЦ-то. Не ми правеше вака до пред 3-4 дена. Што може да е проблемот?:toe::uvo:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Пробај да ја отвориш и да ја исчистиш тастатурата ако не ти е чистена многу време, или ако си истурил нешто на неа вода, сок...мислам дека и нема лек фрли ја и земи нова....:toe:

BTW мене да ми помогне некој...

Кога ке го вклучам Мобилниот во ПЦ-то преку УСБ, ми го наога телефонот и кога ке отворам некој од фолдерите ми се рестартира ПЦ-то. Не ми правеше вака до пред 3-4 дена. Што може да е проблемот?:toe::uvo:
Исчисти си го од вируси и тројанци.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Наскоро ќе земам нова графичка па се мислам меѓу АТИ 4850 со Zalman ладење или NVidia 9800gtx+, цената е горе доле иста. Што препорачувате повеќе од овие две и зошто?
Исто ме интересира имам напојување од 350 вати реална моќ дали ќе ги издржи овие графички или ќе треба да купам појако?
Инаку имам:
MB: Abit ip35p
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600
HDD: WD 450gb

Мислам дека е доволно за да се дознае колку зема струја од напојувањето.
 
С

Спенсер

Гостин
Наскоро ќе земам нова графичка па се мислам меѓу АТИ 4850 со Zalman ладење или NVidia 9800gtx+, цената е горе доле иста. Што препорачувате повеќе од овие две и зошто?
Исто ме интересира имам напојување од 350 вати реална моќ дали ќе ги издржи овие графички или ќе треба да купам појако?
Инаку имам:
MB: Abit ip35p
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600
HDD: WD 450gb

Мислам дека е доволно за да се дознае колку зема струја од напојувањето.
ја би земал Нвидиа 9800гтх+, и мислам дека ке издржи напојувањето,сепак има луѓе шо се разбираат повеќе од мене,па ке ти кажат точно
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Наскоро ќе земам нова графичка па се мислам меѓу АТИ 4850 со Zalman ладење или NVidia 9800gtx+, цената е горе доле иста. Што препорачувате повеќе од овие две и зошто?
Исто ме интересира имам напојување од 350 вати реална моќ дали ќе ги издржи овие графички или ќе треба да купам појако?
Инаку имам:
MB: Abit ip35p
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600
HDD: WD 450gb

Мислам дека е доволно за да се дознае колку зема струја од напојувањето.
Терај со NVidia 9800GTX+ и земи си напојување 500 W и ич гајле да си немаш.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Напојување обавезно минимум 500W бренд, а не некое шкартно. Зимај 4850 Toxic Edition(со Залманот) и не му ја мисли.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Еј момци здраво. Имам еден проблем тука со мониторот.
Стар е 2.5 - 3 години - LCD Flatron LG е марката и на горниот дел кај што е пример на мозилата (датотека,уредување...помош) ми се појавува како бела линија која ми личи на тој таскбар од мозилата. одкога ќе го одморам мониторот 30-40 минути белата линија ја снемува. има ли чаре за ова ??? ај позз :salut:
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Imam laptop FUJITSU SIEMENS ESPRIMO MOBILE V5535 so integrirana graficka karticka.
baram graficka karticka na usb ili bilo kako da zemam nekoja koja nema da me zeza za igrive!
mozi ili??
pomos???
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Imam laptop FUJITSU SIEMENS ESPRIMO MOBILE V5535 so integrirana graficka karticka.
baram graficka karticka na usb ili bilo kako da zemam nekoja koja nema da me zeza za igrive!
mozi ili??
pomos???
Има таква солуција од Asus ама кај нас никад нема да ја најдеш, едино од странство да ти ја донесат. Еве линк: http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=162&l3=0&l4=0&model=1557&modelmenu=1

И купи си десктоп ако ти е за игри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom