Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Дискусија во форумот 'Уметност, литература, јазик' започната од mUv@ ThE DoGg, 29 јануари 2006.

 1. mule

  mule

  Член од:
  21 јули 2014
  Мислења:
  543
  Допаѓања:
  522
  А немора да го владеј македонскиот?
   
 2. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  423
  Допаѓања:
  509
  'Сем ако го владеј англискиот.
   
  Последно уредено: 25 јули 2018
 3. TheMayor

  TheMayor

  Член од:
  6 декември 2011
  Мислења:
  1.986
  Допаѓања:
  3.285
  Јас знам да зборувам германски, ама не знам да пишам (неписмен германец сум).
  Was wolst du?
  Biteshon, ich kann probiren dir hellfen.
   
 4. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  18.269
  Допаѓања:
  41.732
  Луѓе една информација... во кои книжари може да се најде Диво Месо од Горан Стефановски, и колку кошта одприлика?
  Ми треба итно деновиве, ја барав и во pdf формат, ама ја нема :(
   
 5. Hulse

  Hulse Дурак

  Член од:
  24 октомври 2012
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  466
  Земи ја од библиотекиве, сигурно ја имаат таму.
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 0C0FFEEBABE

  0C0FFEEBABE Bsc. Sc.

  Член од:
  6 јули 2008
  Мислења:
  4.960
  Допаѓања:
  1.546
  Тешко да ја најдеш. Откога почина се се испродаде низ книжарите и јас ја барав. Инаку Табернакул ја печати така да веројатно таму прво ќе ја донесат, најубаво да си појдеш да прашаш кога отприлика.
   
  На Scirea му/ѝ се допаѓа ова.
 7. UniqueM

  UniqueM dreamer

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  20
  Дали некој ги има овие два дела од серијалот Самрак? Поточно Самрак и Зазорување ми се потребни, со акцент ставен во потрагата на Самрак, може и трајна размена или откупување. Ви благодарам
   

  Прикачени податотеки:

 8. TVandBiochemistry

  TVandBiochemistry Гостин

  Ми треба хитно Хари Потер и пламениот пехар (тоа е четвртиот дел) дали ја продава некој или знаете каде би можел да ја најдам на македонски јазик.
  Исто така и Господар на прстените- трите дела.
   
 9. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  11.248
  Допаѓања:
  14.850
 10. Вокерка

  Вокерка Модератор

  Член од:
  29 јануари 2006
  Мислења:
  6.209
  Допаѓања:
  4.469

  Голем дел од членовите што ги пишуваа рецензиите веќе одамна не се на форум. При крај спласна ентузијазмот и не успеавме. Иако, би била среќна да се формира нов тим и да се комплетира, па еве отворена покана ако некој има желба слободно нека ми пише.
   
  На Ернесто ЧЕ Гевара му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  11.248
  Допаѓања:
  14.850
  Сакав да ги видам барем насловите, не мора рецензија ама гледам не е завршена темата.
   
 12. Вокерка

  Вокерка Модератор

  Член од:
  29 јануари 2006
  Мислења:
  6.209
  Допаѓања:
  4.469
  Не беа уште одлучени насловите за другите категории ми се чини, постапно работевме. Треба да се разбуричкам во пораки, ако ги најдам ќе ти ги пратам.
   
 13. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.959
  Допаѓања:
  12.368
  Може наивен пост, го пишувам без да напраам сам потрага (физички), ама пишав на google и не вади резултат од некоја македонска online продавница за книги...дали ја има "Медитации" од Марко Аурелиј на македонски јазик и каде?
  Мислам на квалитетно издание, нормално.
   
 14. Hrisss

  Hrisss

  Член од:
  26 септември 2018
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  3
  Dali nekoj ja ima knigata 1000 golovi moša ili montevideo bog te video mi trebaat da gi kupam?
   

Сподели преку: