Помош! - ми треба одредено дело/проект...

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
не би препорачал ништо преведено на Македонски преводот е очаен подобро пробај Англиски или Српски
 
Член од
3 април 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
А га има барем Хери Потер пдф на мк? знаеш некоа страна кј што има библиотека на книги у пдф формат на мк јазик ?
 
Член од
3 април 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Е фала многу ако ги има и останатите делови прати ми во приватна порака и ако знаеш страница со пдф книги на мк јазик стави и за тоа линк ќе ми завршиш мн работа :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Е фала многу ако ги има и останатите делови прати ми во приватна порака и ако знаеш страница со пдф книги на мк јазик стави и за тоа линк ќе ми завршиш мн работа :)
На makedonika.mk има еден куп бесплатни книги на македонски. Не можеш да ги симнеш директно, ама можеш да читаш, бесплатно. На knigoteka се плаќаат, таму се понови изданија.
Инаку, другите делови од Хари Потер ги немам на македонски, само на српски, ако ти вршат работа можам да ги пратам...
 
Член од
6 април 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
утре правам писмена работа по македонски на тема Копнеж за поубави денови во врска со ситуацијата со корона вирусот нашите планови желби копнежи пред појавата на корона вирусот и на крајот порака
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Денес ви ја закажаа писмената за утре ?
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Zdravo na site!Mi treba pomos utre imam pismena rabota po makedonski na tema ,,kopnez za poubavi denovi" vo vrska so momentalnata sostojba so korona virusot.voved:vovedni informacii kako dete ucenik od deveto odd,glaven del:koi bea moite planovi kopnezi zelbi pred pojavata na virusot i po red opis na nastanite i promenite koi se slucuvaat,glaven del:poraka. ve molam pobrzo odgovor i fala odnapred
Ево де убаво си напишал, следи ги простиве зададени правила и измисли нешто. Толку е тешко да се потрудиш да напишиш сам една страница?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Deca, mesto da sedite na telefon/kompjuter do 4 sabajle, zemete napishete si sami.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Ми текнува пред Корона
Животот ми беше бизнис бомбона
А сега секаде околу мене - Корона до корона
Иш Сотона
Иш Сотона
Иш Сотона
Едвај чекам да заврши Корона
Па да си отидам на концерт на два бона
Ни ја уништи економијата оваа Корона
Како на Ѕинго петте бона
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Ми текнува пред Корона
Животот ми беше бизнис бомбона
А сега секаде околу мене - Корона до корона
Иш Сотона
Иш Сотона
Иш Сотона
Едвај чекам да заврши Корона
Па да си отидам на концерт на два бона
Ни ја уништи економијата оваа Корона
Како на Ѕинго петте бона
Ова е веќе фристајл. :)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Ќе речеш, нема поубави денови, сега ништо нема да биде повеќе како што беше, пошто научивме како да се миеме раце и прибираме дома...

Исто така некои од нас научија дека може малку помалку капитализам и малку повеќе блиско семејство...
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Не знам дали е за тука, но ми треба анализа на два лика од драмата „Црнила“ од Коле Чашуле. Ако некој може да ми помогне би бил бескрајно благодарен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom