Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
1.166
king killers chronicles дали е преведена на Македонски? Tnx.
 
Член од
21 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
2
Има ли некој есеј на некоја од овие теми или некој друг за Кандид:
1. Кандид тогаш и денес
2. Кандид надополнет со ______ (лик по избор)
3. Човекот е разумно суштество и никогаш не треба да прифати заблуди и лаги, на патот кон борбата помеѓу доброто и злото
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.482
Поени од реакции
8.977
Dune на Френк Херберт, дали ја има во македонски превод и каде можам да ги најдам?
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
697
Поени од реакции
2.499
Ја има ли некаде да се купи Случаи од Данил Хармс или исцрпен е целиот тираж? Книгата е во издание на Темплум од едицијата Магма.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
91
Поени од реакции
132
Може ли препорака за книга чија тема се Крстоносните војни, на македонски секако. Благодарам!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.027
Поени од реакции
10.867
Може ли препорака за книга чија тема се Крстоносните војни, на македонски секако. Благодарам!
Мора да е на македонски? Има една од Амин Малуф се вика „Крстоносните војни видени од страна на Арапите“ постаро издание е на Мисла од 1993та ама тешко да ја најдеш. Ја има и на српски по книжарниците од издание на Лагуна.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
651
Поени од реакции
516
Здраво дечки, ми требаат препораки за книги за комуникација и комуникациски вештини. Може да е на македонски или англиски јазик (македонски е приоритет ) и би било супер доколку може да се најде некаде по библиотеките низ Битола, но не ми смета и пдф да читам. И како факт, доколку нешто помага во препораките, не сум некој обожавател и читач на книги и освен книги за технички знаења, не сум читал ништо одамна. Секоја сугестија е добредојдена.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
4
Поени од реакции
2
Правам колекција на сите негови книги кои што ги издал но ми фали неговата прва книга. Дали сеуште се продава некаде и каде точно?

Фала :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.590
Поени од реакции
73.078
Побарај по луѓево покрај кеј што продаваат на старо, могуче да има негде
 

Вокерка

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.238
Поени од реакции
4.579
Дали некој знае каде може да се најдат e-books на српски од Марко Шелиќ - Марчело. Конкретно ми требаат „Заједно сами“ и вториот дел од Малтерего, „Хигијена несећања“?
Успеав да најдам само извадоци во pdf. Ако некој има линкови или пак случајно ги има книгите некаде по фолдери, добредојдени се. :)

90842992_10156789711301625_7136057595021754368_n.jpg 90844592_10156789711296625_5850509214006378496_n.jpg
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
418
Поени од реакции
281
Дали некој знае каде може да се најдат e-books на српски од Марко Шелиќ - Марчело. Конкретно ми требаат „Заједно сами“ и вториот дел од Малтерего, „Хигијена несећања“?
Успеав да најдам само извадоци во pdf. Ако некој има линкови или пак случајно ги има книгите некаде по фолдери, добредојдени се. :)

Прегледај го приврзокот 240919 Прегледај го приврзокот 240920
Balkandownload

Sent from my Redmi
 
На врв Bottom