Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
А немора да го владеј македонскиот?
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
'Сем ако го владеј англискиот.
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Јас знам да зборувам германски, ама не знам да пишам (неписмен германец сум).
Was wolst du?
Biteshon, ich kann probiren dir hellfen.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.495
Поени од реакции
80.560
Луѓе една информација... во кои книжари може да се најде Диво Месо од Горан Стефановски, и колку кошта одприлика?
Ми треба итно деновиве, ја барав и во pdf формат, ама ја нема :(
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Луѓе една информација... во кои книжари може да се најде Диво Месо од Горан Стефановски, и колку кошта одприлика?
Ми треба итно деновиве, ја барав и во pdf формат, ама ја нема :(
Земи ја од библиотекиве, сигурно ја имаат таму.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Луѓе една информација... во кои книжари може да се најде Диво Месо од Горан Стефановски, и колку кошта одприлика?
Ми треба итно деновиве, ја барав и во pdf формат, ама ја нема :(
Тешко да ја најдеш. Откога почина се се испродаде низ книжарите и јас ја барав. Инаку Табернакул ја печати така да веројатно таму прво ќе ја донесат, најубаво да си појдеш да прашаш кога отприлика.
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Дали некој ги има овие два дела од серијалот Самрак? Поточно Самрак и Зазорување ми се потребни, со акцент ставен во потрагата на Самрак, може и трајна размена или откупување. Ви благодарам
 

Attachments

T

TVandBiochemistry

Гостин
Ми треба хитно Хари Потер и пламениот пехар (тоа е четвртиот дел) дали ја продава некој или знаете каде би можел да ја најдам на македонски јазик.
Исто така и Господар на прстените- трите дела.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963

Голем дел од членовите што ги пишуваа рецензиите веќе одамна не се на форум. При крај спласна ентузијазмот и не успеавме. Иако, би била среќна да се формира нов тим и да се комплетира, па еве отворена покана ако некој има желба слободно нека ми пише.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.020
Поени од реакции
20.762
Голем дел од членовите што ги пишуваа рецензиите веќе одамна не се на форум. При крај спласна ентузијазмот и не успеавме. Иако, би била среќна да се формира нов тим и да се комплетира, па еве отворена покана ако некој има желба слободно нека ми пише.
Сакав да ги видам барем насловите, не мора рецензија ама гледам не е завршена темата.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Сакав да ги видам барем насловите, не мора рецензија ама гледам не е завршена темата.
Не беа уште одлучени насловите за другите категории ми се чини, постапно работевме. Треба да се разбуричкам во пораки, ако ги најдам ќе ти ги пратам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Може наивен пост, го пишувам без да напраам сам потрага (физички), ама пишав на google и не вади резултат од некоја македонска online продавница за книги...дали ја има "Медитации" од Марко Аурелиј на македонски јазик и каде?
Мислам на квалитетно издание, нормално.
 
Член од
26 септември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
4
Dali nekoj ja ima knigata 1000 golovi moša ili montevideo bog te video mi trebaat da gi kupam?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Decki kaj moze da ja najdam cela kniga, online samo preview od 60tina strani ja ima
Izdadena e od Macedonian Information Centre 2013, ama stranata ne im e apdejtirana cela dekada
scribd vika ja ima cela ama ne mi prifaka visa electron za so akaunt da se simne


The Name Issue Revisited, an Anthology of Academic Articles

 

Kajgana Shop

На врв Bottom