Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Милсам дека беше 7 илјади денари, и мене ми се јавија пред месец дена.
Макарон ништо не запаметив од тоа што ми кажа презентеркава, а баш ме интересира нешто повеке, него ценава ако им е ваа дефинитивно утнале работа тотално.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Макарон ништо не запаметив од тоа што ми кажа презентеркава, а баш ме интересира нешто повеке, него ценава ако им е ваа дефинитивно утнале работа тотално.
Според нејзе имаш буквално све за исхрана, све што може да опфаќа таа тематика, а цената беше неколку илјади незнам дали беа точно 7 ама уба пара беше, имаш и опција за плаќање на рати.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Според нејзе имаш буквално све за исхрана, све што може да опфаќа таа тематика, а цената беше неколку илјади незнам дали беа точно 7 ама уба пара беше, имаш и опција за плаќање на рати.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Во секој случај феноменална работа е да се има такво нешто дома (y)
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Кајганџии ми се јавија на тел и ми изпрезентираа некоја нова енциклопедија за исхрана и се околу исхрана, не запаметив ни име на делото ни издавачка куќа, да не некој знае нешто за ова ?
Оваа е книгата само на македонски. Издавачката куќа е истата, само вебот на македонски им е неупотреблив.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Каде можам да ја најдам "Педерски Катахрезис" од Хигсов Бозон?
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
На полковникот нема кој да му пишува - Маркус.Кратка содржина ?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.646
Поени од реакции
13.104
На полковникот нема кој да му пишува - Маркус.Кратка содржина ?
"Дa гo пoебaм петелoт кец у кец или не. " дилемите нa нa еден пукoвник дoдекa чекa писмo зa пензијa, сo други збoрoви гo јебе системoт у мaл мoзoк. И женa му е грдa.
А и книгaтa. Не јa читaј.
 
Член од
9 мај 2015
Мислења
224
Поени од реакции
83
"Дa гo пoебaм петелoт кец у кец или не. " дилемите нa нa еден пукoвник дoдекa чекa писмo зa пензијa, сo други збoрoви гo јебе системoт у мaл мoзoк. И женa му е грдa.
А и книгaтa. Не јa читaј.
Најдов кратка содржина,иначе не ни бев во план да го читам.:D
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
13
Каде можам да ја најдам книгата за купување Thinking, fast and slow од Daniel Kahneman во Скопје?
 
Член од
29 ноември 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дали може некој од вас да ми даде препорака во која издавачка куќа би можел да пробам да објавам збирка поезија. Никогаш не сум ојбавил книга по вокација сум правник а и не ни знам дали тоа што сум го напишал вреди нешто. Само сакам некој кој е стручен во таа област искрено да ми оцени делото и да ми даде мислење.

Фала однапред :)
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Дали може некој од вас да ми даде препорака во која издавачка куќа би можел да пробам да објавам збирка поезија. Никогаш не сум ојбавил книга по вокација сум правник а и не ни знам дали тоа што сум го напишал вреди нешто. Само сакам некој кој е стручен во таа област искрено да ми оцени делото и да ми даде мислење.

Фала однапред :)
Мислам најотворени за работа со домашни автори се Или-Или. Еве ти линкови за контакт: сајт и фејсбук
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Дали може некој од вас да ми даде препорака во која издавачка куќа би можел да пробам да објавам збирка поезија. Никогаш не сум ојбавил книга по вокација сум правник а и не ни знам дали тоа што сум го напишал вреди нешто. Само сакам некој кој е стручен во таа област искрено да ми оцени делото и да ми даде мислење.

Фала однапред :)
во која и да објавиш ќе те одерат за печатењето пошто имаат профит на скоро се' (подготовка за печатење, лектура, самото печатење...)
исто така, авотрските права врз книгата ќе ги има издавачката куќа така да не знам дали ќе можеш потоа да ја шерниш онлајн без нивна согласност или самостојно да ја продаваш/подаруваш пошто ќе ти остават во твоја сопственост малку примероци.

од др страна, доколку му правиш промоција и доколку се договориш да ја вадат кај нив по книжари ваљда ќе доприш до повеќе публика...

во однос на тоа дали вреди или не, .... ако консултираш писатели од постарата гарда ќе наидиш на суети, ако консултираш професори на филолошки (од кои еден е Венко А.) ваљда ќе добиеш некое океј лингвистичко мислење...

табернакул (ако издава се' уште) и матица консултирај ги и имај ги во предвид.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom