Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не е помош нити совет ова али не знам кај да пишам а нејка мда отварам тема..Зошто никад нема тема за Фифа Менаџер?
Е отвори де.

Ако е добра, добро. Ако не е, ќе ти ја затворат темата и ете :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.360
Поени од реакции
28.076
Е отвори де.

Ако е добра, добро. Ако не е, ќе ти ја затворат темата и ете :)
Зборот ми беше за прашањево да не отварам тема..А за Фифа ке отворам не е проблем само сакав да прашам зошто никад нема ни за 10 ни за 09... :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.365
Поени од реакции
6.377
Сакам да играм некоја од овие стратегииве за лорд оф д рингс Онлајн!

мислам на оваа стратегија, или некој продолжеток нејзин, може ли некој да ме упати како да го сторам тоа со кракувана верзија, постои ли шанса?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Сакам да играм некоја од овие стратегииве за лорд оф д рингс Онлајн!
мислам на оваа стратегија, или некој продолжеток нејзин, може ли некој да ме упати како да го сторам тоа со кракувана верзија, постои ли шанса?
Прво, оваа не е ОНЛАЈН, него обична стратегија. Има 2 дела излезено, овој на сликата ти е првиот. За останати информации провери си ПП.

--- надополнето ---

Ја инсталирав Spider-Man Shattered Dimension, и незнам дали е до кај мене но 90% од времето командите не работат, односно треба 1000 пати да стиснам за да укапира што е работата. Така и се случува и со маусот, некогаш можам да изведам 3 удари еден по друг, друг пат само 2 и третиот нејке да го направи, се утепувам од кликнување. Да не знае некој што може да е проблемо????
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Вака:
Ја симнав NFS Most Wanted вчера, ја инсталирав денес. Ама сега кога ја вклучив, гледам на руски јазик била :tapp:
Ај ако знае некој, кажувајте како да сменам јазик, нешто...
Благодарам однапред
Поздрав
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.365
Поени од реакции
6.377
Вака:
Ја симнав NFS Most Wanted вчера, ја инсталирав денес. Ама сега кога ја вклучив, гледам на руски јазик била :tapp:
Ај ако знае некој, кажувајте како да сменам јазик, нешто...
Благодарам однапред
Поздрав
од замунда ја симна нели ? знам, и јас ја симнав од таму, не чини, на руски е и не се менува, ќе мора да симнеш нова. има една зипувана во 700 МБ исто на замунда, најди ја отпакувај ја и играј, ја со таа играм, супер работи!
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
од замунда ја симна нели ? знам, и јас ја симнав од таму, не чини, на руски е и не се менува, ќе мора да симнеш нова. има една зипувана во 700 МБ исто на замунда, најди ја отпакувај ја и играј, ја со таа играм, супер работи!
Да, од замунда е :kesa:
Ќе пробам а ја најдам, ако имаш линк прати ПП
Благодарам :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ај малце помош со BFBC2.... вчера ја симнав играта, ја пуштив, све на хај, 1280x1024, 4xAA, 16xAF на HD 4850, Q8200 И 4GB RAM. Играва сецка ненормално при експлозии. Од ~40 fps се враќа на 20 или 10/15 у зависност од тоа колку е голема експлозијата. Мислам дека ова се ниски фрејмови, на нет гледав луѓе со истата графичка и исто толку рам со сличен процесор како вадат ~50 фрејма а им паѓа до 30 при експлозии. Чаре??
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
Ај малце помош со BFBC2.... вчера ја симнав играта, ја пуштив, све на хај, 1280x1024, 4xAA, 16xAF на HD 4850, Q8200 И 4GB RAM. Играва сецка ненормално при експлозии. Од ~40 fps се враќа на 20 или 10/15 у зависност од тоа колку е голема експлозијата. Мислам дека ова се ниски фрејмови, на нет гледав луѓе со истата графичка и исто толку рам со сличен процесор како вадат ~50 фрејма а им паѓа до 30 при експлозии. Чаре??
Ги сними 2та update-и?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ги сними 2та update-и?
Не :S Барав на нет за пачови, али не најдов нешто конкретно. Ај пак ќе пробам.

--- надополнето ---

Пробав преку BFBC2Updater.exe али мн. големи се апдејтите. Ќе почекам до средина/крај на месец, па ќе симнам:)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.134
Поени од реакции
5.881
Не :S Барав на нет за пачови, али не најдов нешто конкретно. Ај пак ќе пробам.

--- надополнето ---

Пробав преку BFBC2Updater.exe али мн. големи се апдејтите. Ќе почекам до средина/крај на месец, па ќе симнам:)
Доволно е само вториот да го инсталираш.
http://zamunda.net/details.php?id=214122&hit=1
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
moze pomos ? :S ako moze nekoj da mi dade link kade da simnam Makedonska Liga za FM 2009 ??


fala
''
 
Член од
28 април 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
zdr ke mozhe da mi kazhete resident evil 5 mi e na kineski mesano so angliski..prasav drugar mi vika da instaliram langugage pack ? pomos
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
zdr ke mozhe da mi kazhete resident evil 5 mi e na kineski mesano so angliski..prasav drugar mi vika da instaliram langugage pack ? pomos
И јас го имав истиот проблем :P.
Кога ке ја пуштиш играта и кога ке ти се отворит прозорчето,кликни лево на менито горе и ке излезат повеке јазици,па притисни English и готово.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Вака ја инсталирав SBK X 2010.Се пушта играта ама пред да се пушти ми вика:
SBK 2010 requires more free video memory.Playing with the current configuration can cause the game to manufaction.Please try closing some backround applications.

Пробав се ако некој знае што е проблемот нека каже.. ве молам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom