Помош и совети

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Ај ќе пишам и овде. Во врска со дота кога сакам да креирам мапа со компјутерот аи мапа ме враќа на почетокот на играта кај менито не ми дава да креирам, а кај другите мапи си е се оќ си се креира се игра освен со дота мапите ве молам помош
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Играв ГТА 4 на иксбоксот и ми снема струја. Имам уклучено ауто-сејф. ДАли поминатите мисии ми се сејвирани иако не наоравив мануелно во некој сејфхаус сејв гејм?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Играв ГТА 4 на иксбоксот и ми снема струја. Имам уклучено ауто-сејф. ДАли поминатите мисии ми се сејвирани иако не наоравив мануелно во некој сејфхаус сејв гејм?
Уклучи ја и види.......
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Незнам дали е за овде прашањево, ама би требало да знаете. :)
Дали има некој дел/кабел за да го приклучам куќиштево со телевизор? Значи ТВ-то да ми е ко монитор...

Има вакво нешто или само си фантазирам? :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Незнам дали е за овде прашањево, ама би требало да знаете. :)
Дали има некој дел/кабел за да го приклучам куќиштево со телевизор? Значи ТВ-то да ми е ко монитор...

Има вакво нешто или само си фантазирам? :)
Не ќе да ти е за одве прашањето ама ајде :)

Има кабелче, ќе си прашаш во некоја компјутерска продавница. А можно е и да имаш во кутијата од графичката (ако ти дале при купување де). Провери
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Има ли некоја понова игра, да е авантура или авантура хорор, А ДА НЕ Е КЛИК ПОИНТ...??? Тој клик поинт екстремно ме нервира а ги сакам авантурите... :(
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Вака нешто: The Void
Незнам што е ова друже... На игра не ми личи... :) Знаеш ли некоја нормална авантура, без разлика дали е хорор или не... Да се управува човек нај нормално, а не со кликање... Ги имам играно доста, ама во последно време најнови такви игри или нема или јас неможам да најдам... Се некако се со клик поинт... Нема веќе нешто како старите добри Silent Hill, Obscure и други...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.090
Поени од реакции
10.825
Ја инсталирав CS 1.6 и кога ке ја пуштам ми дава само темна слика, ај помош околу ова знае ли некој што може да е?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Незнам што е ова друже... На игра не ми личи... :) Знаеш ли некоја нормална авантура, без разлика дали е хорор или не... Да се управува човек нај нормално, а не со кликање... Ги имам играно доста, ама во последно време најнови такви игри или нема или јас неможам да најдам... Се некако се со клик поинт... Нема веќе нешто како старите добри Silent Hill, Obscure и други...
Друже игра и тоа интересна. Се игра од прво лице на стандардното WSADSpaceCtrlShiftTabMouse. Побарај на јутуб гејмплеј видео мајкему, ќе видиш што е како е. Пократкиот трејлер
Гејмплеј видео - почетокот:
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Друже игра и тоа интересна. Се игра од прво лице на стандардното WSADSpaceCtrlShiftTabMouse. Побарај на јутуб гејмплеј видео мајкему, ќе видиш што е како е. Пократкиот трејлер
Гејмплеј видео - почетокот:
Ај ќе ја видам... Нешто друго на лагер...???
 
Н

'Никола'

Гостин
Значи вака. Симнав една игра (конкретно Runaway 3 - A twist of fate), и фино лепо ја одзипував за да почнам со инсталирање. Арно ама ми бара пасворд за да почнам да инсталирам. Сето тоа ок, објаснето е зошто е пасвордот и каде можам да го најдам, арно ама линкот што е оставен во read me, повеќе не постои. И сега сум ни ваму ни таму.:( Некое чаре да не знаете за ваква ситуација?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Значи вака. Симнав една игра (конкретно Runaway 3 - A twist of fate), и фино лепо ја одзипував за да почнам со инсталирање. Арно ама ми бара пасворд за да почнам да инсталирам. Сето тоа ок, објаснето е зошто е пасвордот и каде можам да го најдам, арно ама линкот што е оставен во read me, повеќе не постои. И сега сум ни ваму ни таму.:( Некое чаре да не знаете за ваква ситуација?
Ќе ја симнеш од друго место, или пак ќе напишеш молба да ти се даде пасвордот до местото кај што си ја нашол. Повеќето торент сајтови имаат дел за оставање коментари за торентите.
 
Н

'Никола'

Гостин
Ќе ја симнеш од друго место, или пак ќе напишеш молба да ти се даде пасвордот до местото кај што си ја нашол. Повеќето торент сајтови имаат дел за оставање коментари за торентите.
Да се најдуваше лесно друг торент, немаше да барам помош. А нема од кај да го побарам пасвордот, пошто страната веќе не постои.:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom