Помош и совети

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
Мала помош ако може?Играм цод 4 и викам да земам Блак Опс и Ворлд Ат Вар, ја инсталирам ВАВ и ја пуштам пуштам и оп црн екран и така стои, ја оставам така, земам инсталирам блакопс и таа исто,а ја имам играно модернварфер2 и не е до инсталациите дека од братучед ми се а кај него работат,а не е ни до ПЦ конфигурацијата мислам дека ја иам вртено и играно онлајн МВ2...ПОМОШ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мала помош ако може?Играм цод 4 и викам да земам Блак Опс и Ворлд Ат Вар, ја инсталирам ВАВ и ја пуштам пуштам и оп црн екран и така стои, ја оставам така, земам инсталирам блакопс и таа исто,а ја имам играно модернварфер2 и не е до инсталациите дека од братучед ми се а кај него работат,а не е ни до ПЦ конфигурацијата мислам дека ја иам вртено и играно онлајн МВ2...ПОМОШ?
Стај си ги најновите пачеви и пробај.
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Инсталирав Prince of Persia The Forgotten Sands од SKIDROW вметнав најнов Crackfix. Потоа во Game Settings проверив компактабилност, ги исполнувам сите проверки
ОS: yes
CPU: yes
Memory: yes
DirectX: yes
DirectX Version: yes
Video Card: yes
Video Memory: yes
Shader Model: yes
Sound Card Installed: yes
Кога ја стартувам играта лоадира неколку минути и се гаси, ако некој ја симнал истата верзија од замунда нека каже дали имал ист проблем. Фала
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.132
Поени од реакции
5.869
Мала помош ако може?Играм цод 4 и викам да земам Блак Опс и Ворлд Ат Вар, ја инсталирам ВАВ и ја пуштам пуштам и оп црн екран и така стои, ја оставам така, земам инсталирам блакопс и таа исто,а ја имам играно модернварфер2 и не е до инсталациите дека од братучед ми се а кај него работат,а не е ни до ПЦ конфигурацијата мислам дека ја иам вртено и играно онлајн МВ2...ПОМОШ?
Modern Warfare 1 & 2 се правени од Infinity Ward. World at War & Black Ops од Treyarch. Разликата е очигледна :toe:
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Инсталирав Prince of Persia The Forgotten Sands од SKIDROW вметнав најнов Crackfix. Потоа во Game Settings проверив компактабилност, ги исполнувам сите проверки
ОS: yes
CPU: yes
Memory: yes
DirectX: yes
DirectX Version: yes
Video Card: yes
Video Memory: yes
Shader Model: yes
Sound Card Installed: yes
Кога ја стартувам играта лоадира неколку минути и се гаси, ако некој ја симнал истата верзија од замунда нека каже дали имал ист проблем. Фала
-problem solved
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Можни решенија

1 run/regedit/system/princeofpersia/1.000000000000/engine
- folderot 1.00000000 rename vo 1.0
2 novi video drajveri
3 direktorija na igra/ pop.exe/properties/compatability/windows98-m

Кајмене помогна 3 решение
ако некој ја игра скидроу верзијата има кракфикс нов и нетреба нонстоп нет конекција
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Можни решенија

1 run/regedit/system/princeofpersia/1.000000000000/engine
- folderot 1.00000000 rename vo 1.0
2 novi video drajveri
3 direktorija na igra/ pop.exe/properties/compatability/windows98-m


Кајмене помогна 3 решение
ако некој ја игра скидроу верзијата има кракфикс нов и нетреба нонстоп нет конекција
И кај мене помогна 3тото решение...
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
па кажи се скапав од гуглање :angry2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom