Политиките на Бугарија кон Македонија

Византиецот

The BETHA. with a lasting Alpha aftertaste
Член од
14 март 2021
Мислења
1.898
Поени од реакции
5.406
вие двајцата сте нај кеј ликови, незнаеш дали пишува, дали читаш, или канти тропаат
на ставро треба да му е криво, не си можи со вас
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
554
Културниот клуб „Ванчо Михајлов“ ќе биде избришан од Централниот регистар


ЗА ЗДРУЖЕНИЕТО ЦАР БОРИС III ОХРИД, ПОСТАПКАТА Е СЕ УШТЕ ВО ТЕК И ЗДРУЖЕНИЕТО ДО ДЕНЕС НЕМА ОДГОВОРЕНО ПО ИЗВЕСТУВАЊЕТО ОД ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР.

Во очекување е и другото бугарско срање да биде затворено.


@segafredo
Стави си го сега ова знаме за аватар:

Прегледај го приврзокот 371893
името Иван Михаилов беше неприфатливо и во исто време го има во музејот на ВМРО. Балкански номера. Вие самите ни давате причини да ве кочиме. Слушајте многу внимателно што ви кажуваат Борел и Јотова. Се, повторувам, СЕ што е потпишано во преговарачката рамка, протоколи и тн, РСМ ќе треба да се исполни ако сакате во ЕУ
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.975
името Иван Михаилов беше неприфатливо и во исто време го има во музејот на ВМРО. Балкански номера. Вие самите ни давате причини да ве кочиме. Слушајте многу внимателно што ви кажуваат Борел и Јотова. Се, повторувам, СЕ што е потпишано во преговарачката рамка, протоколи и тн, РСМ ќе треба да се исполни ако сакате во ЕУ
Тоа е тоа со овие два културни клуба. Нека се множат.
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
554
Се одбележуваат 80 години од депортацијата на македонските Евреи во логорот Треблинка

Во Битола, Штип и Скопје од денеска до недела ќе се одбележуваат 80 години од 11 Март – Денот на депортацијата на 7144 македонски Евреи во логорот на смртта Треблинка.

Прегледај го приврзокот 370909


Бугарските политичари до ден денешен не jа признаваат нивната голема монструозна постапка.


Само погледнете племето бугарско како го прикажува тоj настан на бугарската википедиjа:


"С влакови композиции през југославија и с шлепове по р. Дунав б'лгарските евреи са депортирани до концентрационнија лагер Треблинка. "
За какви "македонски" евреи сбориш. Тоа е било Кралство на срби црногорци и х'рвати. Македонија и македонци никаде не се спомнати
 
Член од
15 февруари 2013
Мислења
10
Поени од реакции
12
В XXI век никој не ве сака, ниту Македонија, ниту Охрид. Добро ни е да доаѓаме како туристи, бидејќи тоа е дел од нашата средновековна историја. Да, денес постои независна држава Северна Македонија, првата држава која беше призната со својата независност од Белград, а независно постоење во светот имаше Република Бугарија. Ќе ја одречете ли?
Автоматски споено мислење:

Македонија ни се допаѓа, затоа што се разбираме без преведувач, луѓето се мили, храната е вкусна, природата е прекрасна, а рестораните се евтини. Не ќе ве освоиме, нема да ги плашите вашите деца со Бугарите, ќе започнат да запеат
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.414
Поени од реакции
5.400
В XXI век никој не ве сака, ниту Македонија, ниту Охрид. Добро ни е да доаѓаме како туристи, бидејќи тоа е дел од нашата средновековна историја. Да, денес постои независна држава Северна Македонија, првата држава која беше призната со својата независност од Белград, а независно постоење во светот имаше Република Бугарија. Ќе ја одречете ли?
Автоматски споено мислење:

Македонија ни се допаѓа, затоа што се разбираме без преведувач, луѓето се мили, храната е вкусна, природата е прекрасна, а рестораните се евтини. Не ќе ве освоиме, нема да ги плашите вашите деца со Бугарите, ќе започнат да запеат
Велиш дека ќе ни недостасуваат вашето туркиско име, „вашите“ туркиски предци и „вашите“ германски цареви, додека вие се здружувате со Грците и нам ни удирате нож в грб?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.032
Поени од реакции
16.247
Велиш дека ќе ни недостасуваат вашето туркиско име, „вашите“ туркиски предци и „вашите“ германски цареви, додека вие се здружувате со Грците и нам ни удирате нож в грб?
Нема да бидеме први на кои што бугарите им удриле нож во грб.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.444
Ova extrta za
@c i t r o
& Co

Крвава тепачка со секири и мотики на паркинг во Бугарија


 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2020
Мислења
759
Поени од реакции
1.694
ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР ГО ИЗБРИША БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“


Нека им е со среќа.
Можат и на кадиjата да се пожалат.
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
554
ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР ГО ИЗБРИША БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“


Нека им е со среќа.
Можат и на кадиjата да се пожалат.
Хахаха Има една изрека Кој последен се смее, најдобро се смее :jeeee:
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
759
Поени од реакции
1.694
Хахаха Има една изрека Кој последен се смее, најдобро се смее :jeeee:
Т.е. ние. :icon_lol:

И другиот фашистички клуб ќе биде среден наскоро. ;)

Од толку Бугари во Македонија САМО 169 се пријавиле за гласање?!


Само 169 лица од Македонија се пријавиле да гласаат на парламентарните избори во Бугарија што ќе се одржат на 2 април, објави бугарското Министерство за надворешни работи.

Каде сте бугарчиња?
Каде сте, каj отидовте?
 
Последно уредено:

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
554
И другиот фашистички клуб ќе биде среден наскоро. ;)
Некој ке биде среден, спор нема, но нема да сме ние...само уште еден доказ за глупавата политика на РСМ
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.048
Поени од реакции
9.085
името Иван Михаилов беше неприфатливо и во исто време го има во музејот на ВМРО. Балкански номера. Вие самите ни давате причини да ве кочиме. Слушајте многу внимателно што ви кажуваат Борел и Јотова. Се, повторувам, СЕ што е потпишано во преговарачката рамка, протоколи и тн, РСМ ќе треба да се исполни ако сакате во ЕУ
Фората е што нејќеме :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom