Политиките на Бугарија кон Македонија

Член од
3 јуни 2022
Мислења
458
Поени од реакции
984
Ќе ја пренесат ли бг медиумите оваа вест, да им прикажат на луѓето во Бугарија колку „бугари“ од Македонија се заинтересирани за маика блгариа


Списоците на пријавени за гласање се објавени на веб-страницата на бугарското Министерство за надворешни работи од седум избирачки места во исто толку градови во земјава, ќе се гласа во шест: Скопје, Битола, Кавадарци, Прилеп, Струмица и Тетово. Избирачко место е предвидено и во Охрид каде беше отворен и бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“, но за таму не се пријавил никој.


:pos:
 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
554
Ќе ја пренесат ли бг медиумите оваа вест, да им прикажат на луѓето во Бугарија колку „бугари“ од Македонија се заинтересирани за маика блгариа


Списоците на пријавени за гласање се објавени на веб-страницата на бугарското Министерство за надворешни работи од седум избирачки места во исто толку градови во земјава, ќе се гласа во шест: Скопје, Битола, Кавадарци, Прилеп, Струмица и Тетово. Избирачко место е предвидено и во Охрид каде беше отворен и бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“, но за таму не се пријавил никој.


:pos:
Не се крие и одговора е едноставен СТРАВ
Имаме сеуште многу да "работиме" со вас но помалце све ке го средиме
 
Последно уредено:
Член од
29 декември 2007
Мислења
536
Поени од реакции
1.237
Не се крие и одговора е едноставен СТРАВ
Имаме сеуште многу да "работиме" со вас но помалце све ке го средиме
Страв да излезат да анонимно гласаат а нема страв да аплицираат со име и презиме за бугарски пасош или да се запишат како Бугари во пописот? Пробајте да плаќате по илјада евра по глас, веднаш ќе појават бугарските патриотите и благонадежните, исто како и со клубовите….
 
Последно уредено:

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
554
Сега дали ти стана јасно зошто нема Бугари при пoписот и гласањето? Но тоа ке се промени бидете сигурни, ќе се прашате каде беа овие до сега
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
759
Поени од реакции
1.694
Сега дали ти стана јасно зошто нема Бугари при пoписот и гласањето? Но тоа ке се промени бидете сигурни, ќе се прашате каде беа овие до сега
Така е, ќе се промени. На следните избори ни 50 нема да ве има. ;)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.093
Поени од реакции
3.941
Сега дали ти стана јасно зошто нема Бугари при пoписот и гласањето? Но тоа ке се промени бидете сигурни, ќе се прашате каде беа овие до сега
Ако толку мизерни ве прави титоизмот и наводната србоманија зошто воопште персистирате тука, освен да труете се живо и диво? Пошто нели кај вас е земјата на мед млеко и чисти руки...
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
4.414
Поени од реакции
5.400
Сега дали ти стана јасно зошто нема Бугари при пoписот и гласањето? Но тоа ке се промени бидете сигурни, ќе се прашате каде беа овие до сега
Какви Бугари сонуваш?

Читај!

 

segafredo

The Grey Cardinal
Член од
21 ноември 2022
Мислења
296
Поени од реакции
554
Таа тема посебно за тебе е отворена, нели..?
Автоматски споено мислење:

Така е, ќе се промени. На следните избори ни 50 нема да ве има. ;)
Значи, фактот колку македонски Бугари се пријавени однапред е за да може владата да добие идеја каде и колку секции да се отворат.
Секој со бугарска лична карта може слободно да оди и да гласа на избори.
Нема врска што не се пријавил претходно.
Таков е законот кај нас
Лани повеќето кај вас гласаа за ГЕРБ, што е срамота
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
18.702
Поени од реакции
14.115
Страв да излезат да анонимно гласаат а нема страв да аплицираат со име и презиме за бугарски пасош или да се запишат како Бугари во пописот? Пробајте да плаќате по илјада евра по глас, веднаш ќе појават бугарските патриотите и благонадежните, исто како и со клубовите….
Eden od tatarskite debili denes vo intervju na nasha novinarka i kazuva deka bilo koj da bide na vlast, politikata kon Makedonija nema da se smeni bidejki SEKOJ TRET graganin na Blgarija Imal Rodnini vo Makedonija :facepalm:
Alo debilu, znaesh li kolku ziteli ima Severdjanija a kolku Blgarija :mad:????
Tolkav idiotizam nemam sretnato!!!
Kade e MNR da upati protestna nota!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.447
Поени од реакции
39.462
Eden od tatarskite debili denes vo intervju na nasha novinarka i kazuva deka bilo koj da bide na vlast, politikata kon Makedonija nema da se smeni bidejki SEKOJ TRET graganin na Blgarija Imal Rodnini vo Makedonija :facepalm:
Alo debilu, znaesh li kolku ziteli ima Severdjanija a kolku Blgarija :mad:????
Tolkav idiotizam nemam sretnato!!!
Kade e MNR da upati protestna nota!!!
Гледав и ја, човекот не кажа ништо лошо, ни погрешно, ти грешно си сфатил. Кажа дека секој трет бугарин има роднини македонци, не роднини во Македонија,а тоа е точно. Бугарија си има Егејци како што имаме и ние во нашата Македонија, и си има Пиринци. Многу веројатно е Бугарија да има повеќе Македонци од што има Македонија.
Нормално, нивното поимање на тоа што значи Македонец е различно од нашето, ама тоа не го прави погрешно кажаното.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom