Пожар!

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Мене ми се има десено пожар, и фала богу што навреме го изгасија иначе отиде цел стан. Добро е само терасата и дел од купатилото изгоре.
Иначе од искуство, во тие моменти не си при себе и нема ништо да земеш, пошто си во шок. Јас кога го видов станот цел во дим ќе паднев во несвест од гледката. Ми пролета мисла, моите се во Охрид, Данче е на кафе, добро е нема никој, ако може нешто да се спаси ок, ако не битно живи здрави сме сите.
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
A be ako veke kazuvame ja sum gasel pozar doma i toa letovo ... za sreka uspeav nekako da go ugasam od koga majkami zaboravil zejtin na ringla i koa visna eden plamen u PM :) Sva sreka sto imav edna vlasa koka kola pokraj mene i posto toa mi bese prvo pri ruka sipanje koka kolata u zejtinot nekao se namali (ali curese u PM), i sea ostana nekako ostanative raboti da gi ugasam .. zimanje crevoto i u megu vreme maickata sto ja nosev natopuenje u voda i frz u zejtinot neka gori jebi ga ... alik sva sreka uspeav da go ugasam pozaro (navreme go primetiv) ali zatoa rakata mi stradase posel toa skoro mesec dena bev so izgorenici i plikovi od zejtin od plameco ... i koj znae od sto uste drugo.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Во случај на пожар недај боже да се случи ќе мислиш начин како да се спасиш, а не како што некои рекоа да земаш CD или мобилен. Во тие моменти нема да мислиш на тоа.
 

isi

Член од
15 декември 2005
Мислења
15
Поени од реакции
0
:je: LELE NEDAJ POZE POZAR!!!!!!!DO DUSA KAKO STO KAJ NAS NIKAKO DA SE STOPLI DOBRO BI NI DOSOL EDEN TAKA SREDNO GOLEM POZAR
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ke go fatam prviot ranec sto mi e pri raka i ke og napolnam so se sto ke mi se fati :) obleka,parfemite i paticinjata i moite roditeli se razbira. I mobilniot i nekolku vredni knigi :wink:
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
хм...обавезно си ја зијам гитарата сосе кабли и процесор..а појачалото ќе морам да го остаам..пошо големко е и тешко..
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Двете кучиња под рака и џомка низ врата!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Јас знам што би оставил
 
N

NeMiRnA

Гостин
HMMM ke si go zemam moeto bebence macorceto ne go ostavam ni pod tocka razno nisto drugo ne mi treba koa se raboti za sitnici predmeti i slicno.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Обавезно прво ке видам сите тие мили луѓе што ми се во кујќата да се безбедно излезени.... после тоа доколку имам можност комјутерот ке го изнесам (т.е. хард дискот).... друго се што е материјално се купува пак....:icon_lol:
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
0
На мене до сега не ми се има случено пожар и недај боже оти нема да знам шо да правам
 
Член од
12 март 2006
Мислења
15
Поени од реакции
1
vo takva situacija ne zemas nisto tuku samo begas..ne se javuvas vo pozarna bidejki sigurno nekoj veke toa go storil..toa e gubenje vreme...edinstveno nesto sto ke te spasi e parce krpa ili maica bilo sto..go stavate pod voda, pa na usta i begate...vazno e da se ostane priseben sto e mozno poveke i da ne se otkazes....
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Prvo vrtam 193...a posle shto dofatam frlam nadvor...ako procenam deka mozam da go gasam pozarot ke se nafatam za taa rabota posle povikuvanjeto 193, mislam deka dokumentacjata i nekoi vredni raboti ke uspeam da gi spasam...abe se zavisi od situacija u pm...nedaj boze...:coffee:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
hmmm prvo ziam parite i mobilniot...vrtam 193...sistemceto za muzika i u torba butam kolku moze parfemi,obleka i patiki:)
iii obavezno dnevnikot i pesnite...
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Абе ало, половината изгоревте дури собравте она што го сакате..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom