Пожар!

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Во тој момент ако има пожар нема да земам ништо..Освен мобилниот и Клучевите од станоти или колата..Побрзо би видела како да избегам од пожарот.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
mari напиша:
Во тој момент ако има пожар нема да земам ништо..Освен мобилниот и Клучевите од станоти или колата..Побрзо би видела како да избегам од пожарот.
Што ќе ти се клучевите од станот ако станот гори?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
hehehe...aj da razmislam :) paaa..sekogas koga izleguvam od doma si go zemam mobilniot i novcanikot...taka da, ako izbuvne pozar mislam deka ovie 2 raboti se najosnovnite sto bi gi priberela :) a drugo...:raz: valjda ke si go zemam paltoto :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
доколку значи се работи за материјални предмети - дневникот,мобилниот,новчаникот(многу ми драг ) и еден албум со слики
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Парите што се дома,алишта,мобилниот и неколку драги слики.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Со оглед дека во моменти на фрка не размислувам баш, ќе гледам јас и моите да се извлечеме побрзо,а материјалните ствари ќе им ги препуштам на пожарникарите!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Не знам! Ништо! Ако веке надвор е братми, тогаш мошеби касата со пари која до ден денес ја собирам и никако некам да ја изгубам!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Bez mama i tao ne izleguvam :) A i kompjuterot ke go zemam...tolkucko :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Otsednat sum vo STD Pelagonija,i tpku ovde mi se ima sluceno da se najdam vo situacija so bi zemal vo slucja na pozar no aj da vi ja kazam celata slucka:Opicno ne si legnuvava rano no bidejki utredenta imav ispit matematika legnav da odmoram i okolu 1 30 negde po polnok drugarite pocnaa da vikaat pozar pozar slusam nasekade dvizenja i vikanje ja ne znaev so se slucuva mislev nekoj se zeza so mene koa poglednav preku prozorecot skoro celiot studentski nadvor i ja togas svativ so e rabotata i prvoto neso na so se setiv da go zemam bea parite.Za sreka posle se se zavrsi dobro taka da ne mi e maka so i nekoi drugi raboti ne zemav :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
финансии, документи и мобилен
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Детет и сопругот за рака и гитла надвор,а ако имам време пари,накит...нешто во моментот што ќе ми дојде до рака...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
HardDiskot od golemiot PC i Laptopot.. I plus Mobilniot NORMALNO.. A ako iam vreme i majka mi :DDDDDDDDDDDDDDDDD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom