Пожар!

stefano

confused remorse
Член од
22 февруари 2006
Мислења
34
Поени од реакции
1
Го грабам компјутерот на ушка и бегам. Ако го остаам се ебав пошо цела работа за у иднина ми е у него. Или наместо ова може после кога ќе отворат продавниците да зеам неколку цедиња и да пребацам се на нив, па после они се полесни за носење.
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Ако почнам да собирам, нема да има време за цела листа, а кога ке ми текне што све би остаил да иде у П.М. и мене ми се иде.
 
С

Сатори

Гостин
дневникот , другото и не ми е толку важно
мама и тато сами ќе си излезат нема јас да ги земам
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Не земам ништо туку трчам по вода!!! Пред нецела минута ќе ја запалев куќата бе еј!:nesvest::nesvest::nesvest::ija: Ја истурив пепељарата во канта, а кантата во соба, пикавецот не доизгаснат + мала промаја .. ми замириса нешто и викам кој прави скара бе цела постелнина ќе ми ја засмрди! Задлабочена во темата за хомосексуалците не ми текна воопшто да се свртам да видам шо гори. Кога осетив жарчиња за малку касно ќе беше. Уф..:nesvest: добро е шо изгоре само дел од пердето..:nesvest:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Му се случи ова на еден близок пријател, во зграда. Не успеа да земе ништо. Ништо.
После, кога се подсредија работите, испадна дека најголем проблем имал со документите. Десеттина години после тоа, уште се влече тој проблем.
Јас после оваа случка ги чував собрани на едно место - па ги украдоа. Од едното место.
Затоа, арно рече некој, влажна крпа преку сурат, рожбите под рука и надвор.
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Ма се познавам-еден инат ќе ме фане и не испаѓам!!Ќе си направам кафе и ќе чекам чичковците пожарникари да дојдат и да ме земат!колку да им докажам на сите што плукаат по државата дека службите ни работат беспрекорно!!:)))) а би се согласила и да рипам, а долу да ме чекаат...паа и камери...па и комшиите..па и сите што ме мразат потплашени....уууу сакам драми!!
Мислам настрана од тоа сериозна и страшна работа е!!бев личен сведок на ужасен пожар што сруши се!!!најверојатно ништо-ќе си ја стиснам душата и ќе побегам колку да го оправдам инстинктот-оној нагонски и животински да преживеам!!!
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
Че го зеам оганот со мене и ќе бегам надвор со него за да не ми изгоре домот
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
епа вака ке си ги земам парите,компјутерот нај важното,облеката и толку
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ууууу ако уште е мал огнот одма почнувам да мочам по него за да го изгаснам а ако веке е добро разгорен зимам пасош и пари и бегам
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
ac|d напиша:
епа вака ке си ги земам парите,компјутерот нај важното,облеката и толку
Mислиш ќе имаш време за компјутерот?:icon_lol:
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Mobilniot,dnevnikot i kraj;))Za alistata sekogas moze da si kupam novi.i mobilen se kupuva nov da,ama tesko mi e da sobiram 200 broja od drugarite odnovo:icon_lol:Parite i takvi gluposti ke zemat domasnive,taka da na raat sum:icon_lol:
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
парите...монистрите и сите убетки...и компјутеров ако успеам некако...
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
пу пу далеку било, компјутерот обавезително, мобилниот клучевите од колата и надвор :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom