Пожар!

Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
Си замислив а и да ти кажам не гледам нешто интересно во то. Подобро би било човек запален да гледам хахааа *поинтересен е од кучето, со раце кај чо мафта* :tapp:
а замисли жирафа да гори,ко шо е таква несмасна без ориентација,:pos2:
шала на страна,али мислам дека прво што ќе направам е да видам (ако можам)да не има некој останато во станот и земам што ми е најблиску(мислам дека во тој хаос и далечинското би го земал)и бегам и бегам.....
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дресовите од Kobe Bryant!!!
И облеката, ако можам и куќиштето од PC, доста е :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Медалите и куќиштето од ПЦ, баш пред некој ден го кревав, не беше многу тешко:)
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
148
Што би земал.....
Пасош, лична карта, документи (сите ми се во една папка)....
кешот, кредитни картици ... овие две ми се во фармерки цело време...
се останато е заменливо....
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Ташната со лични картии и шминка... лап топот, мобилниот сите пари картички златото (накитот) ... и перницата и слончето шо спијам со него

да имав кола и клучевите од коалта :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.661
Поени од реакции
14.532


Фотографијата што ја гледате е направена од зграда од скопската населба Аеродром. Се претпоставува дека пожарот што се гледа е некаде на територија на атарот на селото Миладиновци. Надлежните институции се уште немаат подетални информации и ветуваат дека детали за ова ќе имаме за краток период.
Фото: Mkd.mk

Што бидна?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498


Фотографијата што ја гледате е направена од зграда од скопската населба Аеродром. Се претпоставува дека пожарот што се гледа е некаде на територија на атарот на селото Миладиновци. Надлежните институции се уште немаат подетални информации и ветуваат дека детали за ова ќе имаме за краток период.
Фото: Mkd.mk

Што бидна?
bas togas odev na aerodrom, imase dva kanaderi sto gasnea (taka se vikaa tie avioncinja?) , ama izgleda premalce bile.
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Во такви случаи би сакала само 2 работи.. магичната торбичка на Hermione и магично стапче :D

Ако ги имам тие 2 работи.. ќе соберам се живо..

Шала настрана.. во такви моменти, би зела документи,пари, картички,лаптоп.. и ваљда тоа е се што ми треба.. :)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
994
Поени од реакции
506
да праам брза интервенција на запаленото -ама не е тоа муабетот и поентата така да.. би земал парите ,гитарата ,телефонот па ако можам и pc-то :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom