Пожар!

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Паничарка сум голема, знам дека ќе се здрвам на местото неколку секунди, па ќе викам, ќе одам лево-десно, нема да знам од каде да излезам. И не верувам дека во моментот ќе ми текне нешто да земам.
Но, ете ако ми текне, ќе ја земам само ташната и кутијата со пари:)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
FortunE напиша:
Паничарка сум голема, знам дека ќе се здрвам на местото неколку секунди, па ќе викам, ќе одам лево-десно, нема да знам од каде да излезам. И не верувам дека во моментот ќе ми текне нешто да земам.
Но, ете ако ми текне, ќе ја земам само ташната и кутијата со пари:)
Shto ke da se sekiras .. ti trcaj levo denso ja ke te fata i ke te izvada nadvor :) nema da izgorish :)

:eek:ftopic: Divne kaj ti tekna so ovaa morbidna tema da se zanimavash :kajg: :kajg:
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Од тетка ми што била на некој курс за тоа , ми кажа дека во таков случај ништо не се зима туку само се бега затоа што за тие 2 или 3 минути можеш да настрадаш(не дај боже) и така да ако нешто се деси јас ништо нема да земам ама инаку бе земала мобилен пари вода и нешто за јадење. Бидејќи немса да имам време би зела све што ми е при рака дека кога си надвор све може да искористиш. Пу пу не дај боже да има пожар или сл.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.164
Поени од реакции
891
Ke otidam vednas do prvite komsii i ke im se rastropam na cel sprat za pomos. Posle toa doma najprvo sto ke spasam se nekoi sitni no vredni raboti (nema valjda televizorot da go spasuvam) a imeno: parite, mobilniot telefon (+ polnacot), vo edna kesa ke nabutam gakji, maici, obleka, vo druga jaknite, vo treta se sto ima vo frizider i ako uspeat da go izgasnat pozarot, ke vratam se nazad a ako e obratno (a nedaj boze da e) sto da pravime, zdravje!

I isto vrtam na 193!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Zbratko напиша:
Shto ke da se sekiras .. ti trcaj levo denso ja ke te fata i ke te izvada nadvor :) nema da izgorish :)
Ама нема мене да ме фати паника да не изгорам јас, ќе испаничам дека цело кале ќе отиде јабана зошто сите куќи се лепенки:icon_lol:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
FortunE напиша:
Ама нема мене да ме фати паника да не изгорам јас, ќе испаничам дека цело кале ќе отиде јабана зошто сите куќи се лепенки:icon_lol:
Не се секирај,нема да се зафатат.:icon_lol: Сите до една освен зафатената со пожар ке се спасат.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
strumics напиша:
Не се секирај,нема да се зафатат.:icon_lol: Сите до една освен зафатената со пожар ке се спасат.
Сега ме утеши!:icon_lol: :icon_lol:

Се мислам како би можела да го спасам компјутерот во случај на пожар:raz: Ми остана во мисла ова.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Pa najverojatno mobilniot, edna slika koja mi e mnogu bitna:), ranecot (skoro po cel den go nosam:smeshko:) patikite i toa... i gues:)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
FortunE напиша:
Сега ме утеши!:icon_lol: :icon_lol:

Се мислам како би можела да го спасам компјутерот во случај на пожар:raz: Ми остана во мисла ова.
Ако е лаптоп ке го спасиш,ама за „нормален„тешка работа.:kajg:
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Морбидна тема...Пред две години бев кај сестра ми студенски Софија...само што бевме заспале,почуствував тешка миризба,која почна да ме гуши,во селдниот момент,знам дека ги разбудив,сестра ми и цимерката и...фатени за раце трчавме во глутницата од студенти и чад...кога излеговме надвор од блокот бевме само по пижами,во моментот на паника мислевме само на тоа да се спасиме,без размислување дека докумети,пари...не се со нас.Пожарната дојде на време,собата која беше одалечена само две врати од нас,беше во пепел,нашата не беше зафатена од огнот,само миризбата остана до наредниот ден...Ова ми беше еден вид поука за нареден пат,не дај боже да се случи,но без документи никаде.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
strumics напиша:
Ако е лаптоп ке го спасиш,ама за „нормален„тешка работа.:kajg:
Не е лаптоп, затоа се мислам:icon_lol: Ама барем мониторот ќе го спасам, најмногу си го сакам, а другото нека гори:icon_lol:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Прво да гажам скраја било...пу пу пу.
Жена ми не ја зеам се наоѓа друга жена стално:pos: се шалам...
Жена ми, ќерка ми, клуч од кола новчаник и чао џаци.
:eek:ftopic:
kikiki напиша:
Jas prvo se javuvam na pozarna, potoa zemam tasna, pari, kreditni karticki, ... :(
Ова го прочитав као...земам ја ташната со пари (запирката не ја видов):icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
И јас сум голема паничарка ама мислам дека во такви моменти би ми проработил мозокот да се сетам да земам документи и пари што ми се по дома ... ете зошто треба да е човек поприбран по дома, т.е. да има све при рака ... од кај знаеш што се дешава, пу пу пу:icon_lol:

п.с. Темава можеби е морбидна ама Збратко немав никаков посебен мотив за да ја отворам освен што онака ми текна безврска.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Најозбилно ги вадам сите кабли од компјутерот си го зимам под мишка и парите и кидабела.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
:eek:ftopic:

Kaj ja otvorivte temava, vcera i denes, koga i da izlezam od doma po 5 pati se vrakam da proveram pegla i elektricen sporet, i bojler dali e se vo red.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom