Под копитата на сатаната

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Milion pricini ima za nie lugeto da bideme lakoumni i da podpadneme pod losi vlijanija , a isto tolku pricini ima i da veruvame vo semokniot bog .
Luge postojat so razlicni karakteri nekooi se slabi nekoi pojaki i pocvrsti , slabite lesno podpagaat sekogas vo dvoumie i na kraj gi pobeduva i nadvladuva losata misla , nesvesno znaejki deka ako nesto im e dadeno na lesen nacin i e tolku primamlivo za nivnoto oko , a predhodno e toa dobro isplanirano od nekogo ...
Zatoa verbata treba sekogas da se nadgraduva i da se jakne i treba sekoj poedinecno da si porabotuva na toa ...;)
А јас би ти рекол... прави колку што можеш повеќе грешки и пагај под лоши влијанија... само не ги повторувај истите... и од секоја грешка излегувај помудар, со повеќе искуство, свест и пред се уживај во тоа... Зарем твојот семоќен Бог не прави грешки... земи го човекот како за пример, тоа му е најголемата грешка но затоа сме ние тука да го корегираме...;)
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Пред неколку дена бевме сведоци дека на балканот се продаваше канцерогено млеко и млечни производи, а и самите знаете дека скоро цела храна која јадеме е полна со емулгатори и со разни хемиски супстанци кои се наталожуваат во вашето тело и потоа предизвикуваат болести, затоа и ретко да најдете целосно здрав човек. Она што ни се случува е всушност прикриено труење, послаби последици од ова труење се гастритис, дијабетис, висок крвен притисок и мн др.
После оваа фаза доаѓаат потешки состојби и болести.

Ова подмолно труење е глобален проект на сатанската мафија која воедно е самата политичка и економска елита во светот.

Ако не сакате да бидете жртви на она што гледате дека се случува.
Треба да правите благодарствена молитва кон Господ Исус Христос за храната
која ја јадете зашто преку молитва таа се осветува и веќе е чиста за јадење.
За да ја знаете вистината треба да се запознаете со Светото Писмо кое е единствена книга напишана од Бог преку пророците и апостолите.
Ако ја немате Божјата љубов во себе ништо немате празни сте, таа се прима
преку молитва и благодарност кон Господ Исус Христос.
ова не е фанатизам туку е вистина.

Мнозинството живее без да црпи и пие од Божјата љубов,
живее во наметнатите заблуди на сатанската мафија кој одлучува како ќе
размислувате, кој моден тренд ќе следите, каква треба да биде вашата слика за вистината...
 
M

Muranyi

Гостин
Треба да правите благодарствена молитва кон Господ Исус Христос за храната
која ја јадете зашто преку молитва таа се осветува и веќе е чиста за јадење.
Така де,слободно стимулирај ги сите што ќе се излажат да ти поверуваат на глупоста и нека се трујат со канцерогено млеко:tapp:
Размисли дали и колку е одговорно ова што си го напишал.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Така де,слободно стимулирај ги сите што ќе се излажат да ти поверуваат на глупоста и нека се трујат со канцерогено млеко:tapp:
Размисли дали и колку е одговорно ова што си го напишал.
храната преку молитва се осветува и веќе е чиста за јадење.

Ова Господ Исус го кажа не јас, твоето тврдење е против Неговиот Збор.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
храната преку молитва се осветува и веќе е чиста за јадење.

Ова Господ Исус го кажа не јас, твоето тврдење е против Неговиот Збор.
ок за нормалната храна ама како тоа ќе помогне ако се работи за канцерогеното млеко....со него треба да се случат низа хемиски постапки и други такви работи за да стане нормално, претпоставувам, или па едноставно да се фрли, а не само една молитва...
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
ок за нормалната храна ама како тоа ќе помогне ако се работи за канцерогеното млеко....со него треба да се случат низа хемиски постапки и други такви работи за да стане нормално, претпоставувам, или па едноставно да се фрли, а не само една молитва...
За оној што верува се е возможно.
На Господ верувајте му јас само ги кажав она што Тој
Го вети.
--- надополнето: 11 март 2013 во 16:17 ---



Господ или сатаната кој владее во вашиот живот?




Чекориме кон нови современи стандарди во размислување и стил на живеење. Каде се живее вештачко однесување кое
луѓе денес го викаат разговор.
Каде што се поставени како модел на размислување предрасуди основани најмногу на средствата што ги поседува човекот,
не самиот човек.
Си директор те почитуваат и сакаат, истиот човек утре е служител
во училиштето веќе не го поздравуваат и почитуваат.
Значи личноста
неможе да биде перцептирана и примена од луѓето, немаат сила за тоа, а функцијата се перцептира и само таа е во фокусот.
Што е ова?
Идолопоклонство спрема функцијата.

Всушност ваквото идолопоклонско однесување е пројавено низ многу ситуации и различни свери во нашиот живот.
Ова однесување во Светото писмо е јасно дефинирано како демонско однесување.

Ваквиот животен стил кој ни е наметнат како единствен начин на живеење
всушност ја згаснува љубовта во нас, така луѓето немаат вистинска можност
да се сакаат и да живеат слободно преку вера и љубов во Господ Исус Христос
затоа што Тој е каналот преку кој ние пиеме и се напојуваме со љубовта.
Ако се отсечеме од Него ние пополека се сушиме, стануваме бесплодни.

Се раѓа страв, завист, и мн др карактерни црти кои се одлика на демоните,
а кога веќе човекот примил многу од овие црти во него, се отвара процеп
да демоните влегуваат во него, па почнуваат темни мисли, депресии, панични
напади, разврат, агресија, тепање овие состојби и однесувања не се секогаш предизвикани од ваква проблематика, самото живеење световен живот
е доволно за тоа да се случи.
Затоа да излезиме од слепилото и да го запознаеме Неговото слово и
СЛАВИМЕ БОГ.
Ако некој мисли дека ова не е вистина тогаш тој го негира Господ Исус Христос
и Неговиот Збор, а повеќето од вас веруваат во Исус Христос?
Или само декларативна е вашата вера ???
Ништо од напишаното не е надвор од Библијата..
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.771
Поени од реакции
11.833
Јас сметам дека не е вистина и чиста пропаганда на новите христијански секти кои го сквернават и она што останало свето во тие учења!
Дали јас или ти си управуван од Сатаната?
Гледам бааги знаеш за „нечестивиот“ и се криеш зад името Исус постојано како тоа да ти е целта...
Изјасни се еднаш засекогаш, дали си дете на Сатаната или не!
Изјасни се која религија ја проповедаш, еден Исус многу религии не бидува.
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Јас сметам дека не е вистина и чиста пропаганда на новите христијански секти кои го сквернават и она што останало свето во тие учења!
Дали јас или ти си управуван од Сатаната?
Гледам бааги знаеш за „нечестивиот“ и се криеш зад името Исус постојано како тоа да ти е целта...
Изјасни се еднаш засекогаш, дали си дете на Сатаната или не!
Изјасни се која религија ја проповедаш, еден Исус многу религии не бидува.
За него незнам...ама за тебе сум сигурен.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.912
Поени од реакции
8.815
Мнозинството живее без да црпи и пие од Божјата љубов,
живее во наметнатите заблуди на сатанската мафија кој одлучува како ќе
размислувате, кој моден тренд ќе следите, каква треба да биде вашата слика за вистината...
За разлика од црквата која благонаклоно гледа на сите модни трендови, дозволува слободно размислување, охрабрува самостално мислење за вистината и она што не опкружува без да не врзи за една единствена книга која нема нелогичности?

WTF?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.771
Поени од реакции
11.833
Мене ми мириса оваа тема се повеќе на дуализам!
Дајте барем цитати од гностички текстови, како Сатаната владее со светот, па ќе дојде добриот Демијург и ќе ги спаси и кривоверците кои веруваат во овој создавач на светот и оние кои се борат против тоа! :)
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.912
Поени од реакции
8.815
За да ја знаете вистината треба да се запознаете со Светото Писмо кое е единствена книга напишана од Бог преку пророците и апостолите.
Ако ја немате Божјата љубов во себе ништо немате празни сте, таа се прима
преку молитва и благодарност кон Господ Исус Христос.
ова не е фанатизам туку е вистина.
Хммммм, па и муслиманите за Коранот го велат истото. Плус помалку нелогичности има во Коранот и помалку двосмислености.
Како да знаеме дека баш „Светото“ Писмо е точно? Освен што во него пишува така.

храната преку молитва се осветува и веќе е чиста за јадење.
Ова Господ Исус го кажа не јас, твоето тврдење е против Неговиот Збор.
Ова лесно се проверува преку експеримент. Многу лесно.

Дали би се нафатил на таков експеримент?
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Хммммм, па и муслиманите за Коранот го велат истото. Плус помалку нелогичности има во Коранот и помалку двосмислености.
Како да знаеме дека баш „Светото“ Писмо е точно? Освен што во него пишува така.



Ова лесно се проверува преку експеримент. Многу лесно.

Дали би се нафатил на таков експеримент?
Тоа е веќе направено од некои мои пријатели, храната
така е исполнета со Божјата љубов, така се деполаризира
штетната храна, односно енергијата во неа кој е штетна за конзуматорот, се менува молекуларната структура на водата во неа, и е набраздена со убава енергија.
Тој костурот што си го ставил не ми се допаѓа затоа не би се нафатил, а и веќе тоа го знам,
исто може да се провери и по ел-магнетното поле на храната но потребно е многу знаење за тоа,
Но знаењето не е важно само љубовта и верата во Господ Исус Христос и љубовта меѓу луѓето.
--- надополнето: 18 март 2013 во 20:01 ---
Јас сметам дека не е вистина и чиста пропаганда на новите христијански секти кои го сквернават и она што останало свето во тие учења!
Дали јас или ти си управуван од Сатаната?
Гледам бааги знаеш за „нечестивиот“ и се криеш зад името Исус постојано како тоа да ти е целта...
Изјасни се еднаш засекогаш, дали си дете на Сатаната или не!
Изјасни се која религија ја проповедаш, еден Исус многу религии не бидува.

Ако ти беше од Бог ќе знаеше дека вистината ја пишувам.
Господ Исус Христос го проповедам верувам во Светото
Тројство Отецот Синот и Светиот Дух кој е Господ но е
Троединен.


Се одрекувам од сатаната и го избирам Бог,
напиши го ова и ќе ти поверувам дека вистината ја пишуваш. Го можеш ли тоа Хептаграме???
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.771
Поени од реакции
11.833
Се одрекувам од сатаната и го избирам Бог! (y)
Можеш ли ти да не го нудиш твоето верување за вистина и да бидеш човек наместо џелат на оние што не веруваат во твојот бог?
Го можеш ли ти тоа ооо пријателу? :D


И ти не си од бог, ами заблуден си од сатаната затоа и за него пишуваш и постојано ти е во умот. Зборувајќи дури и негативно за негативното ти правиш позитивно за тој што ти е постојано во устата и умот, а сигурно и во срцето.
Бегај таму дете на сатаната и молчи за навек. Твојот бог одамна те напуштил и сатаната ти го завел умот! НЕ го споменувај името на твојот бог залудно за да си ги покриеш гнасните траги што ги оставаш зборувајќи за сатаната!
Нека богот ти се смилува, дете!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom