Под копитата на сатаната

Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Момче ме навредуваш и тоа како. Твојот бог и твојот ѓавол, чувај си ги за тебе. Јас немам ништо ни со едниот ни со другиот. Ако си имаш проблем со ѓаволот бори си се сам. Не очекувај твоите битки друг да ти ги води.
Ако ти мислиш дека некој однадвор ти дал душа и тело, нека ти биде. Не наметнувај твое верување како вистинито.
Ne sum znael deka si tolkav placko , abe baganak zasto me prijavi da dobijam ban ...ako ne verues neveruj samo ne mi se veruva deka vie kako ateisti ste dosledni za ona koe i kako se deklarirate .....
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Ne sum znael deka si tolkav placko , abe baganak zasto me prijavi da dobijam ban ...ako ne verues neveruj samo ne mi se veruva deka vie kako ateisti ste dosledni za ona koe i kako se deklarirate .....
Тие пријавуваат за да бидеш под копитата на сатаната...а тие вреѓаат и маме ебат....ама нели ние религиозните сме прости, го вртиме и другиот образ, па тие по нивна слободна воља не пријавуваат. На тој начин тие доаѓаат со чиста воља на форумот и можат да серат колку сакаат.....
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Абе кај Ти зборуваш за свест...заспан еден.
Требе да си свесен дека Бог постои...ама ти си заспан и не можеш да го видиш.
А тоа атеистите покажувате нетолерантност и омраза према сите религии, било која...пусти комунизам.
Сите свети книги прават само добри луѓе, тоа атеистите сте насилници....што може да се види на форумов.
Шо беше тоа комунизам? Гледам многу добро ти е познат комуњариште едно. Оди замарај на друго место. Се гледа по тролањево твое колку добар те има направено света книга. Тешко на добрите со вакви како тебе.
Ne sum znael deka si tolkav placko , abe baganak zasto me prijavi da dobijam ban ...ako ne verues neveruj samo ne mi se veruva deka vie kako ateisti ste dosledni za ona koe i kako se deklarirate .....
Поради мене сигурно не си добил бан.
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Сите свети книги прават само добри луѓе, тоа атеистите сте насилници....
Е сега не претеруј Гурџи, и ти па... Прво светите книги не можат да те направат добар, тоа од тебе зависи... знам атеисти кои се добри луѓе по природа... така да не можеш така да генерализираш...:P
:)
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Шо беше тоа комунизам?
КОМУНИЗАМ Е УТОПИЈА...ИСТО КАКО И АТЕИЗАМ
--- надополнето: 21 јануари 2013 во 14:20 ---
Е сега не претеруј Гурџи, и ти па... Прво светите книги не можат да те направат добар, тоа од тебе зависи... знам атеисти кои се добри луѓе по природа... така да не можеш така да генерализираш...:P
:)
Требе да ги разбереш.....за да те направат.
Таков каков што си, си за никаде...:P
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
КОМУНИЗАМ Е УТОПИЈА...ИСТО КАКО И АТЕИЗАМ
--- надополнето: 21 јануари 2013 во 14:20 ---

Требе да ги разбереш.....за да те направат.
Таков каков што си, си за никаде...:P
ХАхахаха :pos: Па и таму и планирам да одам никаде, а и тоа планирам да бидам никој и ништо...:D
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Тие пријавуваат за да бидеш под копитата на сатаната...а тие вреѓаат и маме ебат....ама нели ние религиозните сме прости, го вртиме и другиот образ, па тие по нивна слободна воља не пријавуваат. На тој начин тие доаѓаат со чиста воља на форумот и можат да серат колку сакаат.....
A kako ne , pa mozebi i bolje nemoze taka da me stavat pod vlijanieto nivno , ete bev baniran i poveke se posvetiv na citanje sveti knigi :D , ova se e zabluda i rusenje na covekoviot moral i site vrednosti koi normalen covek bi gi razbral i bi gi protumacil .....
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
ХАхахаха :pos: Па и таму и планирам да одам никаде, а и тоа планирам да бидам никој и ништо...:D
Брат...тоа е висок степен на скалата.....никој и ништо.
овде на форумот се се некој и нешто...заспани
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Брат...тоа е висок степен на скалата.....никој и ништо.
овде на форумот се се некој и нешто...заспани
Тешко, тешко е да се биде никој и ништо... Дури ни сатаната тоа не го може...:)
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
Да не надополнам, лесно е да се биде никој и ништо ако си оделен од светот, негде скриен во некоја пештера или манастир... ама да си во светот, да живееш и функционираш во него а сепак да бидеш никој и ништо, тоа е уметност брат...
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Milion pricini ima za nie lugeto da bideme lakoumni i da podpadneme pod losi vlijanija , a isto tolku pricini ima i da veruvame vo semokniot bog .
Luge postojat so razlicni karakteri nekooi se slabi nekoi pojaki i pocvrsti , slabite lesno podpagaat sekogas vo dvoumie i na kraj gi pobeduva i nadvladuva losata misla , nesvesno znaejki deka ako nesto im e dadeno na lesen nacin i e tolku primamlivo za nivnoto oko , a predhodno e toa dobro isplanirano od nekogo ...
Zatoa verbata treba sekogas da se nadgraduva i da se jakne i treba sekoj poedinecno da si porabotuva na toa ...;)
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Да не надополнам, лесно е да се биде никој и ништо ако си оделен од светот, негде скриен во некоја пештера или манастир... ама да си во светот, да живееш и функционираш во него а сепак да бидеш никој и ништо, тоа е уметност брат...
А јас па мислев дека праиме муабет за 21 век...или ти ми збориш за Патанјали,...п.н.е..(пред нашата ера)
 

OSHO-Lover

Konecno Sloboden...
Член од
2 декември 2011
Мислења
2.213
Поени од реакции
2.844
(y)
Не е тешко...тоа е најтешко.

Сатана=Атеист
Да се слагам но...

Сатаната=Атеист=Ум... Но тоа не значи дека не се потребни овие нешта... Сум рекол и ќе речам пак... во умот(логиката, рационалност, разумот...) сум атеист, и тој центар е потребен, затоа и не го негирам и не сум против него, туку само викам дека треба да се подреди слугата кај што му е место, а и не е он крив ако не е на свое место, туку тоа само покажува дека газдата не е доволно присутен ако не и ич...
--- надополнето: 21 јануари 2013 во 14:37 ---
А јас па мислев дека праиме муабет за 21 век...или ти ми збориш за Патанјали,...п.н.е..(пред нашата ера)
Да де за 21 век...
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Да се слагам но...

Сатаната=Атеист=Ум... Но тоа не значи дека не се потребни овие нешта... Сум рекол и ќе речам пак... во умот(логиката, рационалност, разумот...) сум атеист, и тој центар е потребен, затоа и не го негирам и не сум против него, туку само викам дека треба да се подреди слугата кај што му е место, а и не е он крив ако не е на свое место, туку тоа само покажува дека газдата не е доволно присутен ако не и ич...
--- надополнето: 21 јануари 2013 во 14:37 ---

Да де за 21 век...
Никогаш не реков дека тој центар не е потребен...напротив, негова употреба е една една од најзначајните...само реков дека давање преголемо значење на истиот доведува до тоа луѓето да бидат атеисти и да бидат заспани во исто време.
На тој начин газдата не е присутен никогаш!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom