Пинг-Понг!

Член од
22 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
e vaka nema nikakov problem bas odlicno sto barate za ping pong samo edno me zanima dali aktivno igrate zatova sto jas sum profesionalen pingpongar ne deka se falam ali vredi da se proba
--- надополнето: 22 јуни 2012 во 15:58 ---
dali tova znaci deka turnirot sto go organizirate bi se odrzal vo karpos negde?
--- надополнето: 22 јуни 2012 во 16:16 ---
... Има многу клубови во скопје ... Вардар , Ѓорче Петров, Фармахем, Работнички ...

П.С не верувам да ме тепаш на мене ...
ovaka jas sum aktiven pingpongar treniram vo ping pongarski klub treniram,vo ppk Student poranesen Floraskop e sega jas ne znam od koja naselba ste da bi mozel da ti pomognam Student e od Aerodrom,ppk Gorce Petrov e od istoimenata naselba za farmahem sto ste go pisale toj klub ke se vika bezbednost vardar ppk edna sezona se natprevaruvaa i se otkazaa od mene e tova
 
Член од
22 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Знае некој кај може да се купи маса за пинг понг во Скопје?
Ако знае некој нека каже бидејќи сакам да купам...:)
Благодарам Однапред :)

едит: нема кој да ми одговоре :toe:
ej drugar vidi masa ako sakas ne ti se losi tija vo orka dragon jas ja zemav 13.000 i mnogu e dobra
--- надополнето: 23 јуни 2012 во 16:03 ---
Во Скопје има најмногу клубови за разлика од другите градови каде има само по 1 клуб. Логично е тоа ако знаеме дека е и поголем град, нели? =)

Клубот "Влае" мометнално врши упис на нови членови деца до 14 година. Тренинзите се секој вторник и четврток во Борис Трајковски.

А за афирмираноста на овој спорт за жал нема никаква. Нема заинтересираност од спортските новинари да ги известуваат резултатите од македонската лига ниту пак од натпреварите каде наши репрезентативци се натпреваруваат во странство.
e vaka vidi ne znam dali se raboti za zensko ili masko ali ne e vazno sto se odnesuva za informiranosta na ping pongarskite ligi kako prvata ping pongarska liga i super ligata za mazi i zeni ima tova e edinstveniot makedonski sportski vesnik makedonski sport e sega ne me fakaj za zbor ali mislam deka sreda i sabota koga se i ligite vo ping pong a sto se odnesuva za nasi igraci vo ping pong vo stranstvo i nemame mnogu kristijan stanojkovski koj igra za ppk vranje od Srbija i uste eden od prilep e sea ne mi teknuva kako mu bese imeto ali on ngra za vojvodina vo srbska liga i druga rabota ne e elitna liga pa da izvestuvaat srbskite sportski vesnici zurnal sportski samo glavnite ping pongarski ligi kaj sto se partizan zvezda i da ne nabrojuvam e toa e toa
 
Член од
12 октомври 2012
Мислења
23
Поени од реакции
21
Нема проблем бе другарчиња. Кажете ми само 3 работи:

- Од Скопје сте?
- Каде би играле?
- Дали сте спремни (да изгубите, нормално)?
1* Од Скопје сум.
2* Во Борис
3* И тоа како си спремен :) хахахах
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.256
Поени од реакции
4.133
Ај некој што се разбира :)
Ме пукна филм да купам иверица 2 х 4 метри. Е сега работава е што онака си сметам во ум, ама и 4 метри некако како многу да се.
Ај некој ако знае нека ми пише точни димензии од маса за пинг-понг.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.981
Поени од реакции
551
Ај некој што се разбира :)
Ме пукна филм да купам иверица 2 х 4 метри. Е сега работава е што онака си сметам во ум, ама и 4 метри некако како многу да се.
Ај некој ако знае нека ми пише точни димензии од маса за пинг-понг.Uploaded with ImageShack.us
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
има ли турнири негде во Скопје пинг понг рекреативни или нешто слично ми се игра пинг понг
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Имам 25 год и како што гледам имам си некое добро познавање, да не кажам талент... играм често, во последно време речиси секој ден... Дали е касно да почнам да одам да тренирам .. Дали во Македонија (општо) има шанса со 25 год да се биде професионалец ?
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
има ли турнири негде во Скопје пинг понг рекреативни или нешто слично ми се игра пинг понг
И мене друже, ама како што гледам по ова нетот слаба работа, освен со некој да играш во Борис Трајковски.
Ако знае некој нека пише, секако иде тапа период, шо ке дремиш после работа пред пц. или тв. каде каде е подобро чисто онака рекреативно. (y)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.035
Поени од реакции
3.235
малку треба да повежбаш на враќањето сервис инаку се супер :D
пс: продавам 10-15 кила тежина ако некој сака па после да спарингуваме пак :D
ппс: добар си добар, признавам :D
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.351
Поени од реакции
21.799
Јас како добар домаќин ги оставиви гостите да тепаат барем по еднаш, волот и повеќе пати за да имаат желба пак да се вратат. :pipi:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.957
малку треба да повежбаш на враќањето сервис инаку се супер :D
пс: продавам 10-15 кила тежина ако некој сака па после да спарингуваме пак :D
ппс: добар си добар, признавам :D
Ама како го имаш средено сервисот, свака част. Многу работа ќе ми треба да научам да враќам :)

Јас како добар домаќин ги оставиви гостите да тепаат барем по еднаш, волот и повеќе пати за да имаат желба пак да се вратат. :pipi:
Доста лажиш, ебаго.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.035
Поени од реакции
3.235
Ама како го имаш средено сервисот, свака част. Многу работа ќе ми треба да научам да враќам :)
Добар си добај не зафркавај, штета што немам кондиција и нерви како пред 10 години... пинг понгот е интересен спорт, детали одлучуваат и смиреност во одлучувачки момент а јас виде се зафрканав со глупа сервис грешка :D

Али стварно беше сауна внатре упм :mad:[DOUBLEPOST=1406068254][/DOUBLEPOST]
Јас како добар домаќин ги оставиви гостите да тепаат барем по еднаш, волот и повеќе пати за да имаат желба пак да се вратат. :pipi:
Килата да ти имам умот да ти немам :D
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
549
Поени од реакции
427
aj da se dogovorime ping pong da igrame
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.351
Поени од реакции
21.799
Добар си добај не зафркавај, штета што немам кондиција и нерви како пред 10 години... пинг понгот е интересен спорт, детали одлучуваат и смиреност во одлучувачки момент а јас виде се зафрканав со глупа сервис грешка :D

Али стварно беше сауна внатре упм :mad:[DOUBLEPOST=1406068254][/DOUBLEPOST]
Килата да ти имам умот да ти немам :D
Не заебавај, умот ми е најквалитетна особина а ти го отфрлаш. :D
 
На врв Bottom