Пинг-Понг!

Figaro

la vita e bella
Член од
2 март 2009
Мислења
648
Поени од реакции
410
Во Борис Трајковски има добри маси , 100денари е саат :)
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
За жал ... секоја година се распаѓа по 1ден клуб ... За рок од 10 години пинг-понг како спорт во Македонија ќе го нема :|
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
ППК "ВЛАЕ" во соработка со спортскио центар " Борис Трајковски" започна школа за пинг-понг за деца на возраст од 6-14 години.
Локација: Спортски центар Борис Трајковски,
термини: вторник и четврток од 17 до 19 часот.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
Почнав да се навлекувам на овој спорт и јас... Во Ентернет пинг понг маси има, па таму играм...

Поприлично интересно и динамично :)
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
13
Поени од реакции
18
PING - PONG , fenomenalen e, sport broj dva vo svetot ,

posle TENIS koj e bez konkurencija Br. 1
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Последната година почнав често да играм Пинг Понг. Сега летото малку го запоставив.. поради жешкото време и потењето а и се послабата заинтересираност од партнер - противник. Скоро имаше период кога нон стоп мислев на пинг понг па почнав да гледам и филмови како

Balls of Fury и Ping Pong Playa Ако има некој заинтересиран од Струмица може да ми пише па може да се договориме :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
После дооолго време вчера играв пинг-понг.Кај другар игравме од 00:30 до 04:00 :)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Последната година почнав често да играм Пинг Понг. Сега летото малку го запоставив.. поради жешкото време и потењето а и се послабата заинтересираност од партнер - противник. Скоро имаше период кога нон стоп мислев на пинг понг па почнав да гледам и филмови како

Balls of Fury и Ping Pong Playa Ако има некој заинтересиран од Струмица може да ми пише па може да се договориме :)
Сум заинтересиран, само кажи ми прво, на кое место, се плаќа ли, период кога работи тоа место и сл.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Сум заинтересиран, само кажи ми прво, на кое место, се плаќа ли, период кога работи тоа место и сл.
Спортска Сала Парк :) Се плаќа 50 ден од човек на саат. Слободно место има речиси во секое време, нема гужва, имам тел. број од човекот шо е задужан за таа работа и ка сакам да одам му се јавувам, му кажувам кое време ми одговара да играам, и он ме планира.... Јас имам одано повеќе од 10тина пати последната год.
Едит. За подетални информации Драги погледни го мојот профил (на ФБ) има 2 видеа од тава место.
 
K

kalimer0

Гостин
Колку чинат комплет рекети + топче за пинг понг?
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Пинг-Понг само во маало,многу ретко вака во клуб некој :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Nikogash nemam igrano, ama znam deka me biva mnogu... Evo, koj saka da se kladime? :D
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Хмм баш последниве денови сум се изнаиграл пинг-понг во маало :) Дефинитивно април-мај се најубави месеци во годината :) Баскет, серва, а и еве пинг-понг деновиве. :) Ама и книга треба да се фати..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom