Парфеми

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
Си го сакам сопствениот мирис :)
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
ух.. парфеми ми се слаба тачка... ама еве неколку - Helmut Lang, Dior - hypnotic poison, Bulgari extreme, Dolce Gabbana - By

Од машки парфеми доживотен фаворит - Joop црвениот :cheeky2:
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
хуго бос..........или харлеј дејвидсон......нишо друго
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
MarthaGraham напиша:
ух.. парфеми ми се слаба тачка... ама еве неколку - Helmut Lang, Dior - hypnotic poison, Bulgari extreme, Dolce Gabbana - By

Од машки парфеми доживотен фаворит - Joop црвениот :cheeky2:

E aj dobredojde na forum! :D
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Joop црвениот е стварно закон парфем од машките, ама и BOSS, не знам точно кој .. во црна кутија е ..
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Никогаш не купувам парфем затоа што е некоја фирма или некој ми кажал дека е убав. Кога сакам да купам, излегувам некогаш два дена со ред и пробувам различни, па потоа одлучувам кој ми се допаднал најмногу. Не прскам 10 различни, бидејќи после 4от не чувствувам разлика.
Летно време користам поблаги, а зимно појаки.
Имам сува кожа, ама изгеда кај мене не важи тоа дека помалку трае мирисот:)
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
zavisi od parica..
Ко че се има Хуго бос,
а ко че се нема идис со колосеум
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Долче габана и давидоф дефинитивно за мене се најдобри
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
FortunE напиша:
Имам сува кожа, ама изгеда кај мене не важи тоа дека помалку трае мирисот:)
Нормално кога ја имаме истата маана, се прскаме на секое! Иначе го обожавам поклонот од Форчн ... Sultan мх, мх, мх!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
Нормално кога ја имаме истата маана, се прскаме на секое! Иначе го обожавам поклонот од Форчн ... Sultan мх, мх, мх!
Значи не е до кожата а? До маната е а?:eek:jea:
Мана ми е во ташна да го носам парфемот, па секогаш кога ќе ми текне се тргам на страна и се прскам ко луда, а и многу фира оди:icon_lol:
Сега користам еден свеж, мислам дека се вика Zone, а иначе Султан е еден од парфемите од кои сум премногу задоволна и од срце и го подарив на Дивне мх мх
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Vcera tatko mi mi donese od grcka parfem, "Hugo woman" + mleko za telo :)
Inache mi se svigja i Boss intense:cuc:
stvarno e ubav parfemot

 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
abe armani white najbolji e...moj omilen :)
i pure poison i envy me da ne gi zaboravime :)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
zasto nikoj ne go spomnal rexona extream protection? Toa e stik, ama pak mirisa ubavo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom