• Од колку саат сте у среда у Кензо Танге?
  • Ми се допаѓа
  Reactions: LouWeed
  Zoki Lou
  Zoki Lou
  vandal 20:00 - 20:30
  against them all 20:40 - 21:10
  shock troopers 21:20 - 22:50
  loshi deca 22:00 - 22:30
  wasted youth 22:40 - 23:10
  хахаха 23:20 - 23:40
  last act of defiance 23:50 - 00:20
  the maladroits 00:30-01:00
  T
  Ich habe keine Ahnung was diese Zahlen und Zeichen in meiner Nachricht suchen.
  Schöne Grüsse. Ankalenka.
  T
  Hallo Lou,
  was ist mit dem Mazedonien Forum passiert. Es kommt eine Meldung das mann es kaufen kann.Was weisst du darüber.
  Schöne Grüsse von Ankalenka aus Berlin.:vozbud:
  Louweed секоја чест, ти посакувам да успееш и да ја истераш замислата до крај.

  Може поарно ќе е да пробаш да собереш народ (макар и само стотина) па на 24 часовен митинг пред зграда на ЕУ (или друго соодветно место).

  Поздрав
  P
  Епа во тој случај морам прво да ти се изнасмејам :pos2::pos2::pos2:
  А ко второ: мило ми е што гледам дека и Минхен 1860 имаат фанови во Македонија :)
  Хехе да не идеме премногу оф топик да не не' банираат ама секогаш постои опцијата со ќеса на глава. :pos2: Само озбилно не е од омраза ова, стварно не ги бива како трансвестити се.
  Па Оринџ појачала многу често се користени во бендови што свират стилови ко ја што мавам ама некако плекси ми е класика :))) ај ќе размислам деновиве, дали OR120 или 1987X :)
  Hiwatt DR504 изгледа интересно :) Оринџот неможам да го најдам но интересен ми е Rockerverb 50 ама многу ќе ме кошта тоа 6 лампи во предпојачало има и 4 во појачало :)
  Па фурам нешто класик рок, психоделик, десерт рок, блуз... така нешто. Иначе фул лампа ќе биде. Знам дека не се со Master Volume ама најверојатно ја ќе нарачам да се направи со свич за комплетно ваѓање на потенциометрот од шемата.
  Фала :). А што мислиш да бирам JTM45 или 1987X. Ја би за 1959SLP ама тоа многу скапо ќе ме фати :)
  Друже гледам дека многу се разбираш од појачала, па ако може една консултација со тебе :).

  Набрзо ќе земам од кај Владо Лампа појачало по шема од Marshall JTM45 или 1987X (останува на мене да одлучам). И моментално во старото појачало имам Celestion Vintage 30ка, па незнам дали да го искористам тој звучник или да земам друг? :)
  Што мислиш? :)

  Поздрав и фала многу :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom