ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Aј некој ако сака да ми каже дали утре ако не идам на есеј, ке имам право да си полагам есеј со испитот во јуни по Економика?
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Важно прашање до сите повозрасни колеги:)
Доколку некој имал искуство со усно одговарање кај кандикјан за 1 поен, да ми каже нешто подетално, да знам на што сум! Какви прашања поставува и дали воопшто се сваќа многу сериозно тоа...?
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Aј некој ако сака да ми каже дали утре ако не идам на есеј, ке имам право да си полагам есеј со испитот во јуни по Економика?
Ке можеш да ги полагаш и во казнената сесија, во март мислам дека е,заедно и испит и есеј.
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
^Секоја година има, незнам зошто би немало оваа?
 

bikerboy_87

F*CK...all i need is U!
Член од
30 март 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
може ли некој од вас да си влезе во студентското досие на веб сајтот на правен...јас веке недела дена не можам да ја отворам секцијата е-студент...неможам да пријавам испит, а полагам сега во понеделник граѓанско...
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво на сите
Дали е подобро да се заврши по стара програма или по нова (мастер)
и ве молам некој што има информации за мастер студиите да ми каже што знае (од тоа колку пари се , до испити и сите информации)
Благодарам
 
Член од
24 март 2010
Мислења
71
Поени од реакции
18
може ли некој од вас да си влезе во студентското досие на веб сајтот на правен...јас веке недела дена не можам да ја отворам секцијата е-студент...неможам да пријавам испит, а полагам сега во понеделник граѓанско...
Не се отвара ни кај мене.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
4
Кај Гроздановски за есеј 90 % се паѓа нешто од фискална и монетарна политика !
 
Член од
24 март 2010
Мислења
71
Поени од реакции
18
Здраво на сите
Дали е подобро да се заврши по стара програма или по нова (мастер)
и ве молам некој што има информации за мастер студиите да ми каже што знае (од тоа колку пари се , до испити и сите информации)
Благодарам
Мастер студиите на Јустинијан Први јас ги плаќам 1000 евра, 2 пати по 500. Јас се запишав учебна 2009/10 и тогаш беше 1000 евра за тие што додипломските студии ги завршиле на Јустинијан, а 1200 евра за тие кои доаѓаа од други институции. Не знам колку плаќаа последната генерација, а не знам и дали е распишан конкурсот за следната година. Инаку, имаш 9 насоки и тоа: Казнено, граѓанско, финансово, деловно, административно, меѓународно, уставно, историја на право и римско право. Јас можам да ти кажам за казнено, затоа што таму сум.
 
Член од
22 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Мастер студиите на Јустинијан Први јас ги плаќам 1000 евра, 2 пати по 500. Јас се запишав учебна 2009/10 и тогаш беше 1000 евра за тие што додипломските студии ги завршиле на Јустинијан, а 1200 евра за тие кои доаѓаа од други институции. Не знам колку плаќаа последната генерација, а не знам и дали е распишан конкурсот за следната година. Инаку, имаш 9 насоки и тоа: Казнено, граѓанско, финансово, деловно, административно, меѓународно, уставно, историја на право и римско право. Јас можам да ти кажам за казнено, затоа што таму сум.
Благодарам што пиша ... пиши ми за казнено ме интересира , а дали мора да се оди на предавања?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom