Осми март- осум мрачни женски биографии

Член од
7 септември 2016
Мислења
16.912
Поени од реакции
30.342
А тоа мислење е?
istockphoto-598221526-612x612.jpg

... да дискутабилно 16 годишник да бил силуван 300 х кога тој веќе се смета за млад маж и не е веќе дете, во смисла на класични сексуални односи мора да имало и негова желба, додека ако се имало анална злоупотреба на жената врз младиот 16 годишен маж, веќе може да се рече да е можно сексуално силување без одобрување т.е. негова желба!
 
Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874
Прегледај го приврзокот 371529

... да дискутабилно 16 годишник да бил силуван 300 х кога тој веќе се смета за млад маж и не е веќе дете, во смисла на класични сексуални односи мора да имало и негова желба, додека ако се имало анална злоупотреба на жената врз младиот 16 годишен маж, веќе може да се рече да е можно сексуално силување без одобрување т.е. негова желба!
Кога успеа да го пронајдеш?
 
Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874
Битно на малиот му се дигнал а според неа следствено тој уживал.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.021
Поени од реакции
16.176
Не е млад маж, туку е дете.

И не ми е јасно зошто со сила се правиш глупава.
Може си спрема алиби за да се опали со крцкалче. На кого му смета младо пилешко мевце ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.123
Поени од реакции
17.812
Не е млад маж, туку е дете.

И не ми е јасно зошто со сила се правиш глупава.
Znaci ako bilo klasicen seks, nema sansi da go naterala na sila da i go zakaci.
Ednostavno ne e fizicki vozmozno.
Za silovanje maz zena e drug muabetot ali za ova nema sansi da se slucilo nesto a toj da nejkel.
Inaki dete e prema krivicniot zakonik na odredena drzava, vrska nema toa so seksualnoto sozrevanje. Toa e univerzalno na cela planeta kaj homo sapiens sapiens. Taka da prema krivicniot zakonik edna ista licnost vo zavisnost kade se naogja na planetata nekade e seksualno sozrean, nekade ne e.
Ako se klecal so vrsnicka negova dovolno sozrean ke bese ?
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.386
Прегледај го приврзокот 371529

... да дискутабилно 16 годишник да бил силуван 300 х кога тој веќе се смета за млад маж и не е веќе дете, во смисла на класични сексуални односи мора да имало и негова желба, додека ако се имало анална злоупотреба на жената врз младиот 16 годишен маж, веќе може да се рече да е можно сексуално силување без одобрување т.е. негова желба!
Бјонц, браниш она што е неодбранливо. Секс на полнолетно лице со малолетник е казниво дело со закон и има причина заради тоа. Нема ако бил ваков сексот нема да се рачуна ама ако бил онаков ќе се рачуна. Не е тоа кошарка па ако забодеш од линијата за тројка се рачуна три поени, па слободни фрлања се рачуна еден поен. Или за вас феминистиците не важи ама баш никаков закон и правите што сакате на било кого без никаква одговорност. А после пелтечите за родова рамноправност и како сте биле жртвички.
Да ги замениме половите на жртвата и на агресорот па да претположиме што би му се случило на 40+ годишен маж фатен 300 пати во обљуба на некоја 15-16 годишна малолетничка , колку брзо ќе го осудат низ весници, списанија, портали, коментатори, чаршиски муабети, канцелариски кафе сесии токму меѓу вас жените со месеци пред и да почне судскиот процес, и не мора да одиме до далечната Аризона за да го видиме тоа, еве пред некој ден тихо прошета веста за осумгодишната затворска казна во Кавадарци, инструктор по спортско стрелање недолично допирал малолетничка (една од неговите ученици) добива 8 години затвор по поминати цела година дена во истражен затвор.
Едно е што треба да ѝ се случи на дотичната госпожа:
- обљуба на малолетник е кривично дело и следствено треба да следи затворска казна, внесување на нејзиното име во регистар на педофили, забрана за преземање живеалиште во близина на школо, забрана за контакти со малолетници итн. Еднаква казна како и за маж педофил.
А сосема е трето што најверојатно ќе ѝ се случи:
- минимална затворска казна ако и дојде до тоа, каков регистер какви бакрачи, за време на судењето ќе се вади на нарушено ментално здравје и тоа ќе ѝ помине глатко, нема ни под разно да ѝ биде забранет пристап до жртвата ќе продолжи момчето да го трауматизира, цунами од јавни сочувства низ медиумите, охрабрувања и аплаузи за неа... како да таа е жртвата.
И после вие гениколошките пелтеци пак ќе верглате за родова рамноправност и жената како вечна жртва на заговор...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.912
Поени од реакции
30.342
Не е млад маж, туку е дете.
И не ми е јасно зошто со сила се правиш глупава.
age-of-consent-by-country-featured.jpg

... каде сакаш сврти 16годишен денес, доколку нормално се развивал се смета веќе за млад маж, а не дете,

...во пубертетот, пенисот и тестисите растат побрзо, возраста на почетокот на пубертетот исто така варира, може да започне уште на возраст од 9 или 10 години, или подоцна, на возраст од 13 или 14 години при што се станува повисоки и пошироки, мускулна маса расте и гласот се продлабочува, па и растат влакна околу гениталиите, под пазува, на градите и на лицето.

...тука се пишува за 16 годишник што тие фази веќе ги поминал или веќе се при крај како што е и големината на неговиот полов орган на 16 години, можеби сè уште во пубертет, па половиот орган уште можеби сè уште расте, но во просек, пубертетот завршува на возраст од 16 до 18 години, така да ако машкото малку покасно во возраста почнал со пубертетот (што денес е малку поретко, за разлика од порано) може да финишира со машкоста, па и со големината на половиот орган до 21 години и толку.

...ако некој мисли дека му е премал просекот на половиот орган со 16-годишна возраст, постојат состојби во кои малиот пенис е еден од симптомите на „Клајнфелтер синдромот“, на пример, е состојба во која машкото е роден со дополнителен Х хромозом, па како резултат на тоа, тие може да имаат помал од просекот пенис и тестиси, како и женски особини, како што е развојот на ткивото на дојката.

... третманот за Klinefelter синдром и други нарушувања поврзани со хормони кои влијаат на големината на пенисот и машкиот развој обично вклучува терапија со тестостерон.

Screenshot 03-14-2023 22.49.42.png

... е сега за секоја мајка, па за сите нас тука, 16годишник како тинајџер се уште е „дете“, ама тоа така останато од порано кога машкото не се развивал и созревал толку брзо како денес, порано дури не можело да се замисли 16 годишник да е во работен однос, туку само како пололетен со наполнети 18 години, па и за возачка дозвола, ама ете дојде време да 16 годишник може да работа 4ч во текот на денот, па дури и 15 годишник може во текот на денот да работа 4 ч под контрола и тоа полесни работни задачи, така да се спушта таа граница и на созревање и на сексуални односи со што доведува до порано формирање на семјество и раѓање на деца, така да немој со тие куршуми дека „ со сила се правам глупава“ во контекс на можни сексуални желби на 16 годишник, а не сексуално силување над 300 пати!
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.974
... каде сакаш сврти 16годишен денес, доколку нормално се развивал се смета веќе за млад маж, а не дете,

Прегледај го приврзокот 371698

... е сега за секоја мајка, па за сите нас тука, 16годишник како тинајџер се уште е „дете“, ама тоа така останато од порано кога машкото не се развивал и созревал толку брзо како денес, порано дури не можело да се замисли 16 годишник да е во работен однос, туку само како пололетен со наполнети 18 години, па и за возачка дозвола, ама ете дојде време да 16 годишник може да работа 4ч во текот на денот, па дури и 15 годишник може во текот на денот да работа 4 ч под контрола и тоа полесни работни задачи, така да се спушта таа граница и на созревање и на сексуални односи со што доведува до порано формирање на семјество и раѓање на деца, така да немој со тие куршуми дека „ со сила се правам глупава“ во контекс на можни сексуални желби на 16 годишник, а не сексуално силување над 300 пати!
Секоја личност, до својата 18 годишна возраст се смета за дете. Еманципацијата значи прекинување на родителските обврски, но не секогаш на апсолутно сите родителски обврси, и истата се бара од економски, брачни или за служење на воен рок. Тука ја нема. Но и во тој случај, таа личност, до својата 18та година е дете. Децата и во минатото работоле, и тоа не само лесна физичка работа како разнесување и продавање весници, туку и во фабрики каде за време на либералниот капитализам, без грам државна интервенција, немале речиси никакви работнички права, а дури потоа, со првите конвенции на МОТ, се однесуваат за ограничувањето на работното време на децата и на жената. Тоа го утна. Историската граница за формирање на семејство, во минатото, била на многу пониско ниво од ова што е денес. Имаш историски записи каде англиски кралици раѓале и на 13-14 години. И просечниот животен век бил многу многу пократок. И тоа го утна. Дури и границата на полнолетност, историски, варирала.

Пак, прочитај го обвинението и увиди сама за што конкретно се гони. Не се инаети и не се прави со сила глупава.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874

Силуван од лезбејка.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.021
Поени од реакции
16.176

Силуван од лезбејка.
Место да увезуваме мажи мигранти да ни ги силуваат жените најпаметно е да увезуваме вакви жени што ќе не силуваат нас. Ем жените ќе ни бидат заштитени ем ние како мажи храбро ќе го поднесеме ова девијантно однесување на исфрустрираните мигрантки. Башка нашите жени ќе не гледаат како јунаци и нивни заштитници.
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81

Силуван од лезбејка.
Очигледно не била лезбејка. :D

Секако дека за силување треба исто да се суди и на маж и жена,
иако многу ретко е жена да силува маж.
А и не значи дека ако е маж по дифолт ќе прифати секс. :vrtioci:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.912
Поени од реакции
30.342
... треба да прецизираат какво сексуално силување било, анално злоставување на мажот се подразбира за сексуална злоупотреба на мажот во задница со вештачки пенис или дилдо од дотичната женска особа која била дополнително и лезбејка што најероватно и се допаѓало улогата да биде мушко во сексуалната игра.

...затоа и ментално се пореметил мажот тоа е удар за негова машкост некој да го шупчи со сила во задница,посебно жена ако е, тоа не е класичен секс на маж и жена, тоа е уврнут секс, жена зема улога на маж и го ебе мажот во задница со сила, а такви случки има и кај нас, дури и таква случка му се случи и на член на форумов кој одвај се вратил во нормалата (претходно се изолирал, сакал дури и да дигне рака на себе, па за среќа се зачленил на форумов) накратко, после таа интимна средба со добро сокриена агресивност на разведената учителка (живеела со нејзините две малолетни деца) што го злоупотребила со сила врзејќи му ги рацете и нозете на задниот дел на фиксна фотеља со секс розе лисици од Валијант шоп и со дилдо поставено на неа во предниот дел му навлегла одпозади во стоечка положба, му го расцепила задникот крвишта го направила, велејќи на глас „ што миsлиш дека ти ќе ме ебеш мене пред јас да те ебем тебе“ - ненормална работа за психијатриско разгледување, се надевам дека членот е добар сега и си продолжил со својот живот!

П.С.
...ќе ја видат згодна, а можеби и неопасна, а таа иако женско нејзинот фетиш е токму да ги силува мушките анално, тогаш на мажот што ќе легне со таква жена со уврнут фетиш сигурно ќе биде силуван, ќе му се сјебе и мушкоста и психата!

ice_screenshot_20230321-140826.jpeg rimba-dames-slip-met-dildo-binnen-in-12-x-35-cm-buiten-14-x-4-cm.jpg
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.386
@МоралноПолитичкиНеподобен може да допишеш за другите 5 жени ?

Модератор нека ја преименува темава и нека ја префрли во подфорумот Историја.
Може, ако дигнам глава од бановите на Луси. Двапати во два месеци а за тоа време увоз на пациентки од Фемина и нивно толерирање како да се живи светици...
Еве понатаму ќе продолжиме во домашни услови со женичката НН, не ни кажуваат каде во Македонија ова се случило, непознат сторител, посвоила три деца од семејство склоно кон насилство и најстарата од трите (14-годишно девојче) ја присилувала на проституција. Ѝ се заканувала дека ако не се проституира ќе ги врати и неа и братчето и сестричето назад кај ненормалното семејство или во дом за напуштени деца:

Четиринаесет годишно девојче е жртвата на трговијата со деца, кое било продавано за сексуални услуги на 11 лица. Обвинителството посочува дека истрагата траела повеќе месеци, а бара и притвор за сите десет осомничени. Девојчето и нејзините сестра и брат биле земени на чување од жена, која е првоосомничена за трговијата со деца. Се заканувала дека ако не изврши полови дејства со лицата, ќе бидат повредени брат ѝ и сестра ѝ.
Според наводите содржани во диспозитивот на наредбата за спроведување истражна постапка во летото 2020 година, првоосомничената го прифатила четиринаесетгодишното дете жртва во својот дом, а подоцна ги прифатила и нејзините десетгодишна сестра и седумгодишен брат за да се грижи за нив поради нарушените односи во нивното семејство. Набргу потоа, искористувајќи ја состојбата на немоќ и ранливост на детето жртва, заканувајќи ѝ се и применувајќи други форми на присилба, почнала да го подведува детето на вршење полови дејства со дел од осомничените и друг лица за одреден паричен надомест. Честопати заканите кон детето жртва биле поврзани со нејзините брат и сестра, дека доколку не ги прифати договорените сексуални активности, децата ќе ги остави во дом или ќе ги врати кај нивната мајка.
https://republika.mk/vesti/crna-hronika/go-posvoila-pa-go-prodavala-14-godishnoto-devojche-detali-za-trgovijata-so-detsa-vo-makedonija/

Зимоска се пењавеа форумскиве феминистици кога беа фатиле некој педофил во Велес кој подведувал малолетно девојче и што ќе му направеле нему и како требало да се врати смртната казна итн. А сега кога жена е подведувач, од феминистичкиот табор- мукла!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom