Осми март- осум мрачни женски биографии

Член од
7 септември 2016
Мислења
16.912
Поени од реакции
30.342
Тепање е оправдано само во два случаја: мрдање на опашка и лепење на рака.
... сигурно мислиш и за мажот ист третман на тепање ако му се мрда!
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.481
Поени од реакции
4.277
Не зборувај за нештата кои ги читаш по нет како да се сигурност, а реално убаво си напиша „шо ти знам“. Глупости пишување и потоа мене да ми велиш „дека добро знам за не знам што“ што ти се погрешно изнапиша - не е добро.
Тоа е извртување...

Не ја тупи со глупи муабети за да си интересен...
А глупи муабети се сеа оти не ти проаѓаат глупите финти ... стварно идеш по логиката на мастерот твој , прави као ти е волја - ама не ти успева некако.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.069
Поени од реакции
11.110
А глупи муабети се сеа оти не ти проаѓаат глупите финти ... стварно идеш по логиката на мастерот твој , прави као ти е волја - ама не ти успева некако.
Ништо мене не ми успева на овој форум - што да правиш :)

Со мажи кои што поддржуваат дека жената е второкласно битие - не постојат паметни финти или муабети. Што да правиш со такви мажи кои ете насекаде жената ја гледаат како секс кукла? За оргии и слично? Од каде тие идеи ви доаѓаат? Од мене сигурно не...
Што ако не сака некој оргии? Ќе го силуваш? Бидејќи е жена мора да се потчини на мажот и да е „кукла“, како сакаш така ќе ја наместиш?
Па каде бре така мажи?

Ова се болни муабети што ги правиме тука во денештно време, уште поболно е што има мажи кои реално така ја гледаат жената, ја мразат или омаловажуваат на секој можен начин, како што реков до работ на правниот закон да не се прекрши.
А вие сега ми доаѓате и ми зборувате за секти и оргии и муабети во обид да ме навредите (мислите дека ќе успеете да ме навредите?) бидејќи ве здрма идејата дека догмата е виновна за тие мажиња што сметаат дека имаат божествено право да жената мора да ги слуша и да им биде зад петици, во сенка... потчинета!

Тоа е маката? Еми што да ви правам, мачете се да го надминете тој стар став... не можам да ви помогнам освен да ви кажам од кај грешите :)
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.481
Поени од реакции
4.277
Ништо мене не ми успева на овој форум - што да правиш :)

Со мажи кои што поддржуваат дека жената е второкласно битие - не постојат паметни финти или муабети. Што да правиш со такви мажи кои ете насекаде жената ја гледаат како секс кукла? За оргии и слично? Од каде тие идеи ви доаѓаат? Од мене сигурно не...
Што ако не сака некој оргии? Ќе го силуваш? Бидејќи е жена мора да се потчини на мажот и да е „кукла“, како сакаш така ќе ја наместиш?
Па каде бре така мажи?

Ова се болни муабети што ги правиме тука во денештно време, уште поболно е што има мажи кои реално така ја гледаат жената, ја мразат или омаловажуваат на секој можен начин, како што реков до работ на правниот закон да не се прекрши.
А вие сега ми доаѓате и ми зборувате за секти и оргии и муабети во обид да ме навредите (мислите дека ќе успеете да ме навредите?) бидејќи ве здрма идејата дека догмата е виновна за тие мажиња што сметаат дека имаат божествено право да жената мора да ги слуша и да им биде зад петици, во сенка... потчинета!

Тоа е маката? Еми што да ви правам, мачете се да го надминете тој стар став... не можам да ви помогнам освен да ви кажам од кај грешите :)
Ајде сеа пиши дупло реферати и можеби ако не самиот ќе убедиш некој друг во тоа што го пишуваш. :)
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.069
Поени од реакции
11.110
Ајде сеа пиши дупло реферати и можеби ако не самиот ќе убедиш некој друг во тоа што го пишуваш. :)
Пак судиш според тебе самиот и тебе што ти е целта на форумов.

Јас само кажувам што мислам за овие теми... кој се сложува со мене, супер - кој не, пак супер - барем ќе ги знаеме мажите тука што им мислат на жените во нивниот реален живот, нивниот универзум во кој постојат.
Можеби не ги ни знаат што ставови имаат за жените... не знам.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.386
Продолжуваме со земјите- членки на силите на Оската (Италија): Франческа Минерва, наводен биоетичар (!?) заедно со уште еден феминист, машки и тоа, објавуваат студија во специјализирано списание во кое го правдаат инфантицидот на деца до едногодишна возраст нарекувајќи го “абортус после пораѓање“.

We claim that killing a newborn could be ethically permissible in all the circumstances where abortion would be. Such circumstances include cases where the newborn has the potential to have an (at least) acceptable life, but the well-being of the family is at risk,” the article reads. “We propose to call this practice ‘after-birth abortion,’ rather than ‘infanticide,’ to emphasise that the moral status of the individual killed is comparable with that of a fetus (on which ‘abortions’ in the traditional sense are performed) rather than to that of a child.
 

Лаик

Синаит
Член од
4 август 2018
Мислења
1.023
Поени од реакции
2.623
Во време кога црквата ја нема никаде и сите се скриени во глувчешка дупка и излегуваат само за некој поголем празник само за да изведат перформанс согласно празникот и пак се враќаат во дупката длабоко во зимски сон некој и понатаму сере врз неа или пишува пароли црквата да одјебала...па стварно мислам има ли смисла да дадеш коментар на таква гомнарска констатација..ама агендата мора да тече и понатаму...
 
Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.912
Поени од реакции
30.342
...едно не ми е јасно, оти не е објаснето добро, ако момчето било силувано триста пати, се мисли жената анално со дилдо го силувала, инаку за класичен секс како што пишува, како би му се дигнало на момчето ако не сакал секс со неа?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.326
Поени од реакции
32.268
...едно не ми е јасно, оти не е објаснето добро, ако момчето било силувано триста пати, се мисли жената анално со дилдо го силувала, инаку за класичен секс како што пишува, како би му се дигнало на момчето ако не сакал секс со неа?
му давала вијагра изгледа
 
Член од
10 март 2014
Мислења
926
Поени од реакции
874
...едно не ми е јасно, оти не е објаснето добро, ако момчето било силувано триста пати, се мисли жената анално со дилдо го силувала, инаку за класичен секс како што пишува, како би му се дигнало на момчето ако не сакал секс со неа?
Како ли му се дигнал на малио?Од секогаш ми била интересна женската логика, а дали ти госпоѓо Бежонс знаеш дека голем дел од силуваните жени доживуваат оргазам при самиот грозоморен чин?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom