Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.013
Поени од реакции
7.614
Сепак испадна најлошото можно сценарио...
Моето опростување:
Прегледај го приврзокот 35084
..а најверојатно утре ќе има уште едно уште пожестоко, се додека не добијам permanent ban.. утре да си го изладиме за краен пат и толку од ова срање..

--- надополнето ---

Може слободно овој под-форум да се избрише.. не заслужуваат веќе името да им се спомне, а камо ли да играме уште..
лајк
 
М

Мартин`

Гостин
Можеби треба да се тргне овој подфорум, а да се стави eJahan, зашто таму веќе ја има Macedonia како земја...

Сепак предлагам да се почека дури фактички не се стави Македонија на eRepublik (можеби сите писма што ги праќаме сепак ќе имаат некаков ефект). Ако и покрај сè ја стават како ФИРОМ, јас истиот момент се откажувам од играта и се префрлам на eJahan (веќе си отворив сметка таму и ќе ги играм паралелно игрите). И дури тогаш да се откачи сè од овој потфорум,т .е. истиов да се избрише. А формирањето на eJahan е независно и тој може да се формира сеедно, бидејќи eJahan си е посебна игра.

Што мислите за ова?
+1 чекаме уште еден месец а до тогаш праќаме на фб, тикети, форуми барања ако и покрај тоа не стават како ФИРОМ официјалниот форум ќе стане за еЈахан, чатот исто така ќе стане и како што пишав да земеме акаунтите да не дозволуваме да ни ги банираат едноставно сите што имате појаки ќе ги продадеме за злато/вистински пари и потоа комотно можеме истите пари да ги донираме да речеме на некоја организација или на некој што му е потребна операција да речеме... знам дека не е многу ама само од банката златото вреди околу 500 евра ако го продадеме да не зборуваме за акаунтите можеме слободно да собереме 800-тина евра, барем да знаеме дека сме направиле нешто асално за безврска поминатото време на глупавата игра.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
+1 чекаме уште еден месец а до тогаш праќаме на фб, тикети, форуми барања ако и покрај тоа не стават како ФИРОМ официјалниот форум ќе стане за еЈахан, чатот исто така ќе стане и како што пишав да земеме акаунтите да не дозволуваме да ни ги банираат едноставно сите што имате појаки ќе ги продадеме за злато/вистински пари и потоа комотно можеме истите пари да ги донираме да речеме на некоја организација или на некој што му е потребна операција да речеме... знам дека не е многу ама само од банката златото вреди околу 500 евра ако го продадеме да не зборуваме за акаунтите можеме слободно да собереме 800-тина евра, барем да знаеме дека сме направиле нешто асално за безврска поминатото време на глупавата игра.
Не знам како тоа се прави... Постои ли навистина начин да си го продадеш корисничкото име? Ако да, како се прави тоа?
 
М

Мартин`

Гостин
Не знам како тоа се прави... Постои ли навистина начин да си го продадеш корисничкото име? Ако да, како се прави тоа?
Има канали на mibbit за продавање и spreadsheet-ови каде што поставуваш своја понуда или пишуваш дека го продаваш па оние што немаат разгледуваат, мада претежно купуваат стварно јаки акаунти да не речам минимално 200.000 некакви си поени (тенк, артилерија) и 10+ работен скил. Ќе ти пратам ПП да разгледаш најкасно утре само да најдам поточно каде беше.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Луѓе доколку некој се откажува ако сака нека ми прати голдите и парите, тоа ќе ни помогне когај ќе се формира Македонија да направиме компании.
 
М

Мартин`

Гостин
Луѓе доколку некој се откажува ако сака нека ми прати голдите и парите, тоа ќе ни помогне когај ќе се формира Македонија да направиме компании.
Ќе играш во ФИРОМ :shock:

Ние што ја водиме НБРМ не ги даваме златниците за таква држава!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Добро де не ме карај јас го дадов тоа како предлог доколку не сакате немора не ве терам со сила јас а можеме и таму да војуваме против Грците за инат.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
469
Има канали на mibbit за продавање и spreadsheet-ови каде што поставуваш своја понуда или пишуваш дека го продаваш па оние што немаат разгледуваат, мада претежно купуваат стварно јаки акаунти да не речам минимално 200.000 некакви си поени (тенк, артилерија) и 10+ работен скил. Ќе ти пратам ПП да разгледаш најкасно утре само да најдам поточно каде беше.
Дај ми и мене линк по ПП да видам шо можам да напраам. И едно евро да добијам за акаунтот гајле ми е.
 
М

Мартин`

Гостин
ОФИЦИЈАЛНО!

Македонија ќе биде додадена како Republic of Macedonia (FYROM)!!!

Мислам дека е прифатливо решениево додека не го решат спорот сепак вредеше што се буневме. АЈДЕ сите враќајте се во играва!
 

Flapjack

-The Dungeonator-
Член од
21 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
Јеее сега видов, добро решение е сепак, сеа немој некој да се бунел... haha
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ОФИЦИЈАЛНО!

Македонија ќе биде додадена како Republic of Macedonia (FYROM)!!!

Мислам дека е прифатливо решениево додека не го решат спорот сепак вредеше што се буневме. АЈДЕ сите враќајте се во играва!
Дали тоа значи дека на World Map ќе пишува "Republic of Macedonia (FYROM)"?

Ако да, тоа значи дека ќе пишува Republic of Macedonia, а за FYROM-от сами сме си криви од поодамна. Па, барем ќе нè има како Република Македонија. Барем сме добиле причина да останеме тука.

Кога ќе се формира? За да знам, да се спремам за пат натаму (т.е. да соберам пари, да купам карта и слично).

И имате ли план кои фирми ќе се направат итн? Би било згодно да се формираат такви, за да имаме каде да работиме.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Кога ќе се формира? За да знам, да се спремам за пат натаму (т.е. да соберам пари, да купам карта и слично).

И имате ли план кои фирми ќе се направат итн? Би било згодно да се формираат такви, за да имаме каде да работиме.
Ќе не вметнат на 6-ти Октомври.

За фирми, секако дека ќе има. И приватни, и по некоја државна.

--- надополнето ---

ако го чита постов некој кој се уште не ја игра еРепублик, информација дека ќе не додадат на 6-ти Октомври и дека ќе ни бидат потребни многу играчи за да се одбраниме од превземање на државата политички а кога ќе помине 2-месечниот заштитен период и воено.

Линкот на играта е http://www.erepublik.com
ама ако сакате регистрирајте се преку мојот рефферал линк http://www.erepublik.com/en/referrer/lazarosaMKD
секој што ќе се регистрира преку него, ќе добие совети за играта и одговор за секое прашање што ќе го интересира.

Не мора да чекате да дојде баш 6-ти Октомври, регистрирајте се во некоја од нашите идни сојузнички: Словенија, Велика Британија, Турција, Унгарија, Русија, Србија итн..

Кога ќе не вметнат и нас, ќе се преселиме сите во Македонија.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Не мора да чекате да дојде баш 6-ти Октомври, регистрирајте се во некоја од нашите идни сојузнички: Словенија, Велика Британија, Турција, Унгарија, Русија, Србија итн..

Кога ќе не вметнат и нас, ќе се преселиме сите во Македонија.
Е да, би било згодно да се направи листа на сите еЗемји со кои планираме да правиме сојузништва, да знаат новите играчи каде да одат и да прават бизниси (ако им треба) и кои ќе им бидат сојузници во битките.

Исто така, дефинитивно со сите нив треба да се склучат сојузништва на почетокот, за да нема проблеми во иднина.

А инаку, добив информација дека не сите ќе се преселат во еМакедонија, туку некои ќе останеле во другите земји, за да сме имале испостави и таму и слично... Дали има некоја стратегија за тоа, кој каде треба да седи итн?
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
490
Поени од реакции
270
Кажете ми како да се лечам после борба? или ја нема поќе та опција
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom