Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Во играва веќаваат само и само усеруваат нешто Македонија од когај се регнав ја веќаваа дека ќе ја стават а уште ја нема
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
Значи ја сум кандидат за во конгресо во Србија од СЗР . Кој има србско државјанство и кој сака да гласа за мене нека ми пише порака давам карти, еве ви линк од мојо профил Трој4е
До утре ќе бидам известен за во кој регион ќе бидам поставен :)
 
М

Мартин`

Гостин
Еве детални статистики Erepublik од 375.776 сега има вкупно 229.860 активни играчи, ќе паѓа ова уште сигурно зошто во тие 229K има многу граѓани кои има фалат 4-5 wellness да симнат на 0 и да ги рачунаат како мртви.

Или по земји еве статистика ..
http://i791.photobucket.com/albums/yy191/kevyerepublik/23rdAugustfull.png
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
Значи ја сум кандидат за во конгресо во Србија од СЗР . Кој има србско државјанство и кој сака да гласа за мене нека ми пише порака давам карти, еве ви линк од мојо профил Трој4е
До утре ќе бидам известен за во кој регион ќе бидам поставен :)
Регион: Southen Serbia ( Јужна Србија)
давам и карти и леб ако ви е потребен...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Кој сака да му дадам профил јас ќе се откажувам оти па да не пропадне да го дадам профилот кој е заинтересиран нека пише тука
 

Troj4e

Знаменосец
Член од
24 април 2009
Мислења
157
Поени од реакции
4
Кој сака да му дадам профил јас ќе се откажувам оти па да не пропадне да го дадам профилот кој е заинтересиран нека пише тука
сакаш да гласаш за мене или ако не дај асс. па ја ќе гласам некако :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
138
Поени од реакции
12
Во вчерашниов артикал на еРепаблик инсајдерот, покрај најавуваните промени и до каде стигнале со нив, на крајот пишува дека во следниот инсајдер артикал ќе имало некои информации за изменетиот воен модул и "за некои земји кои што сакале да бидат додадени во еРепаблик во наредните недели" !!! Па денес очекуваме подетални вести околу тоа.

Дали конечно дојде времето што го чекавме толку долго, или сепак ќе не зафркнат и нема да ја додадат еМакедонија ? Или како најлошо можно сценарио да не' додадат со некакви додавки, тогаш тоа би било полошо и од тоа да не не' додадат..

Ова овде само така го постирав да ве известам, а темата за дискусија е отворена на форумот erepmacedonia.com (директен линк до темата: Додавање нови земји ? еМакедонија можеби ?)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
902
Конечно заврши се. Македонија ке биде додадена како ФИРОМ.

Кој ќе остане да игра е ментално болен.
 
М

Мартин`

Гостин
Конечно заврши се. Македонија ке биде додадена како ФИРОМ.

Кој ќе остане да игра е ментално болен.
Се согласувам, а познавајки дека на чатот уште сега видов голем број болни што ќе останат просто не ми се верува... :S
 
Член од
24 август 2009
Мислења
138
Поени од реакции
12
Сепак испадна најлошото можно сценарио...
Моето опростување:
Прегледај го приврзокот 35084
..а најверојатно утре ќе има уште едно уште пожестоко, се додека не добијам permanent ban.. утре да си го изладиме за краен пат и толку од ова срање..

--- надополнето ---

Може слободно овој под-форум да се избрише.. не заслужуваат веќе името да им се спомне, а камо ли да играме уште..
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.553
Поени од реакции
1.603
Можеби треба да се тргне овој подфорум, а да се стави eJahan, зашто таму веќе ја има Macedonia како земја...

Сепак предлагам да се почека дури фактички не се стави Македонија на eRepublik (можеби сите писма што ги праќаме сепак ќе имаат некаков ефект). Ако и покрај сè ја стават како ФИРОМ, јас истиот момент се откажувам од играта и се префрлам на eJahan (веќе си отворив сметка таму и ќе ги играм паралелно игрите). И дури тогаш да се откачи сè од овој потфорум,т .е. истиов да се избрише. А формирањето на eJahan е независно и тој може да се формира сеедно, бидејќи eJahan си е посебна игра.

Што мислите за ова?
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Праќајте писма, пишете статии, гласајте, мавајте шаути... Па и златото трошете го за реклами за каузата. Не се предавајте предвреме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom