Општи дискусии за игри

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.896
Поени од реакции
17.379
Ама Овервоч беше игра од 40 долари ако добро памтам, не беше фул прајс. А со мапи и статуетки не верувам да имало за 60, освен на огромен попуст. Тоа е колекторс.

За Овервоч еве сега е 90. А сигурно било повеќе.
Epa za vakvo nesto ako si kolekcioner vredi nad 60 dolara, samo base game da e tolku ne e vo red.
 
Член од
9 мај 2008
Мислења
33.170
Поени од реакции
47.388
Nad 60 dolara e.
I da platam 80 dolara da znam deka doaga so season pass za site dlcs, artbook, ost, pak e okej.
Klot igrata samo za 70 e krazba...
Кога беше објавено лани дека се качува цената на игрите, имаше муабети, ама воопшто не се крена прашина како што би очекувал, па да има можност за промена. Си беше стандардот 60 долари, сега се покачи за 10 и мислам дека ќе помине без посебен отпор. Уствари веќе помина, затоа што не е ново ова, веќе се случи така да мора да е точно тоа од иницијалниот линк дека народот е спремен. Касно е за револт :D

А и нормално е бе, општо се станува поскапо. Сигурно за 5-6 години пак ќе има поскапување. Но доброто кај игрите е што после само 2-3 месеци можеш веќе да ги начекаш на попуст, а имаш и претплата како Гејм Пас што доста помага, па и ПС+ мислам доста се подобрува и еве последниве два месеци дадоа игри како Контрол и ФФ7 Римејк.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.896
Поени од реакции
17.379
Кога беше објавено лани дека се качува цената на игрите, имаше муабети, ама воопшто не се крена прашина како што би очекувал, па да има можност за промена. Си беше стандардот 60 долари, сега се покачи за 10 и мислам дека ќе помине без посебен отпор. Уствари веќе помина, затоа што не е ново ова, веќе се случи така да мора да е точно тоа од иницијалниот линк дека народот е спремен. Касно е за револт :D

А и нормално е бе, општо се станува поскапо. Сигурно за 5-6 години пак ќе има поскапување. Но доброто кај игрите е што после само 2-3 месеци можеш веќе да ги начекаш на попуст, а имаш и претплата како Гејм Пас што доста помага, па и ПС+ мислам доста се подобрува и еве последниве два месеци дадоа игри како Контрол и ФФ7 Римејк.
Ne e normalno, kako normalno?
Ne e opravdana porasnatata cena so nisto.
Isto taka game passot mi e mnogu grda rabota. Own nothing and be happy.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.156
Поени од реакции
29.608
$10 plus od start za season pass se isplaka ako znaes so kupuvas.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
3.749
Поени од реакции
3.437
Решив да ја пробам Watch Dogs Legion (Free Trial Weekend) иии...


Not playable (n)


Морав да одам долу со резолуција, сѐ на Low и пак не успеав стабилно да ја дотерам.
Ништо, ќе морам да чекам подобри времиња за овие игри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom