Општи дискусии за игри

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
Odlicno!
Inace ne ti treba instalirano Alan Wake za da igras Alan Wake: AN.
А оваа вторава е како продолжение нешто, како втор дел од играта? Зашто многу е мала во споредва со обичната Alan Wake затоа ме чуди. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
А оваа вторава е како продолжение нешто, како втор дел од играта? Зашто многу е мала во споредва со обичната Alan Wake затоа ме чуди. :)
Mala e deka premalku trae, druga storija so razlicni misii. Ne se smeta kako prodolzenie.
Poveke pukanje nego li filmcinja kako od prvata. Jas licno ne ja instalirav, si ostanav samo na originalot.

Mozebi nekogas koga ke nema sto da se igra, inace velat deka vredi, duri I od originalot. Fati si ti od pocetok, odlicna e Alan Wake, pa ako si uste vo takov mood, prodolzi so AW: AN. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.683
Поени од реакции
1.990
само кај мене е ретардирана hawx 2 или и кај другите е така?Мислам контролирањето на авионот е ептен заебано плус се движи со 20 на саат.Дали кај мене има само проблеми или вистина е дека ептен ја заебале 2ката.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Ама ја разводниле Dead Space.. нема х од хорор. Класична пуцаљка. После 10тина chapters izgubiv zelba da ja zavrsam, samo radi prikazna.. ne mi se puka nekako.

A mi se igra horror. Predlozi? Osven Silent Hill, Amnesia.. Slender Man?
Nesto moody, nemora da imam cel arsenal za pukanje zombinja, atmosfera sakam. :X3:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.621
Поени од реакции
31.828
Ама ја разводниле Dead Space.. нема х од хорор. Класична пуцаљка. После 10тина chapters izgubiv zelba da ja zavrsam, samo radi prikazna.. ne mi se puka nekako.

A mi se igra horror. Predlozi? Osven Silent Hill, Amnesia.. Slender Man?
Nesto moody, nemora da imam cel arsenal za pukanje zombinja, atmosfera sakam. :X3:
Од хорорите шо ги имам изиграно до кај 2009та година да речам, ова игра ми има остаено страшен впечаток (Аlone in the dark), од атмосфера, па до приказна и развивање на дејството. Можеби и омилена хорор игра со двојката од Silent Hill
Нешто сличено на Silent Hill е Оbscure, повеќе делови се, си имаат свои моменти.
Исто можиш да видиш нешто од Блодомен, пример овој дел, ако немаш играно
http://www.youtube.com/watch?v=OF1S2bo6cSg . Доста добра приказна, и супер атмосфера забавана и хорорска, но не страшно крипи, туку интересно онака.

Исто Black Mirror 2 има некое чудно атмосфериче, непредвидливо. Чинам и понов дел има, но лап топов глуп ме ограничува во изборот на игри. Овие се постари, мене ми оставиле добар впечаток.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Од хорорите шо ги имам изиграно до кај 2009та година да речам, ова игра ми има остаено страшен впечаток (Аlone in the dark), од атмосфера, па до приказна и развивање на дејството. Можеби и омилена хорор игра со двојката од Silent Hill
Нешто сличено на Silent Hill е Оbscure, повеќе делови се, си имаат свои моменти.
Исто можиш да видиш нешто од Блодомен, пример овој дел, ако немаш играно
http://www.youtube.com/watch?v=OF1S2bo6cSg . Доста добра приказна, и супер атмосфера забавана и хорорска, но не страшно крипи, туку интересно онака.

Исто Black Mirror 2 има некое чудно атмосфериче, непредвидливо. Чинам и понов дел има, но лап топов глуп ме ограничува во изборот на игри. Овие се постари, мене ми оставиле добар впечаток.

Black mirror site 3 dela pocni od kecot...prekrasna avantura....so odlicna atmosfera
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.555
Поени од реакции
2.518
Ама ја разводниле Dead Space.. нема х од хорор. Класична пуцаљка. После 10тина chapters izgubiv zelba da ja zavrsam, samo radi prikazna.. ne mi se puka nekako.

A mi se igra horror. Predlozi? Osven Silent Hill, Amnesia.. Slender Man?
Nesto moody, nemora da imam cel arsenal za pukanje zombinja, atmosfera sakam. :X3:
Cold Fear?
 
B

Beck's

Гостин
Ne mozev da ja najdam temata "Ja baram igrata" pa neka ja prefrlat moderatorite prasanjevo: Baram edna igra, ja igrav na PS1, imase trka so tocak, skejtbord, roleri takvi stvari, pa mozese za vreme na trkata da gi udiras protivnicite, da gi odfrlas od igra. Nikako da mi tekne imeto a mi bese edna od po omilenite.

Edit: Ja najdov CLICK dokolku nekoj se prasuva za koja igra mislev
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
абе каков 2xtreme, 3xtreme беше сто пати боље :)
 
B

Beck's

Гостин
Ja igram veke nekolku dena Dead Space 3 i onaka me siluva psiholoski do bezkraj. Sum igral dosta igri ama ova veke officialno e najteskata igra za mene. Igram na Hard a eve veke 4 saata sum zaglavil kaj vozot sto treba da go pocekam da dojde:tapp:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Ja igram veke nekolku dena Dead Space 3 i onaka me siluva psiholoski do bezkraj. Sum igral dosta igri ama ova veke officialno e najteskata igra za mene. Igram na Hard a eve veke 4 saata sum zaglavil kaj vozot sto treba da go pocekam da dojde:tapp:
Posebno so low ammo.
Poznato.
Ja tamu namaliv difficulty.
 
B

Beck's

Гостин
Posebno so low ammo.
Poznato.
Ja tamu namaliv difficulty.
Abe ne mi davaat prostor ni da pukam, low health imam toa e problemot. Izgleda i ja ke treba da namalam difficulty iako mrazam da go pravam ova :)

Uste nesto da prasam: Kako moze da kreiram novi oruzja t.e znam kako ama kako da go napravam toa na poednostaven nacin. Za sekoe oruzje bara mnogu nesta da se najdat niz igrata sto mi izgleda nevozmozno.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Abe ne mi davaat prostor ni da pukam, low health imam toa e problemot. Izgleda i ja ke treba da namalam difficulty iako mrazam da go pravam ova :)

Uste nesto da prasam: Kako moze da kreiram novi oruzja t.e znam kako ama kako da go napravam toa na poednostaven nacin. Za sekoe oruzje bara mnogu nesta da se najdat niz igrata sto mi izgleda nevozmozno.
Ke treba da se podruzis izgleda so jutub. :) Neznam polesen, samo znam novo oruzje ne se isplaka da se prai, edino ednas, drugo kaj mene e sve modificiranje, menjanje goren/dolen del ili osven ako naes schematic za novo oruzje deka da go kupis cinese mnogu. Ne sum zapoznaen ni ja, mada na 54% od igrata trebalo da sum veke. Ako se snajdes, so nekoja finta, pingaj.

Inaku da ne te citiram odnovo za najteska igra, ali ako sakas teska bez skriptirano/retardirano AI definitivno Dark Souls.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
Потфрли Dead Space 3 во поглед на gameplayот. Незнам, не ми се свиѓаше некако. Врвот го достигнаа со двојката и немаше потреба за уште едно продолжение. Али пусти пари што ти прават :D
 
B

Beck's

Гостин
Ke treba da se podruzis izgleda so jutub. :) Neznam polesen, samo znam novo oruzje ne se isplaka da se prai, edino ednas, drugo kaj mene e sve modificiranje, menjanje goren/dolen del ili osven ako naes schematic za novo oruzje deka da go kupis cinese mnogu. Ne sum zapoznaen ni ja, mada na 54% od igrata trebalo da sum veke. Ako se snajdes, so nekoja finta, pingaj.

Inaku da ne te citiram odnovo za najteska igra, ali ako sakas teska bez skriptirano/retardirano AI definitivno Dark Souls.
Najdov nesto na youtube, znaci fintata e da ides na Select Chapter i da igras na najlesniot level. Vo vakov slucaj ti dava poveke predmeti za oruzje nego na poteskite leveli. Znaci ako ti veke si stignal na 54%, koga bi idel na prviot chapter opremata ne bi se smenila i bi igral so istite oruzja, ke najdes poveke predmeti pa taka posle prodolzuvas kaj sto si ostanal so poveke sobrani predmeti za novi oruzja. Za poveke eve go i videoto

Isto i ova moze da pomogne mada ne sum stignal do ovoj chapter seuste

p.s ja spustiv Dark Souls :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom