Општи дискусии за ТВ серии

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Калкански кругови нз дал некој ја гледа ама откина за сите пари.

Echo 3 ја пројдов маратонски за 24часа ок серија,колумбија венецуела дрога киднапирање ех што не сум таму 5долари грамче мераци
 
  • Хаха
Reactions: wot
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Beef ја изгледав и јас, стварно солидна серија, пријатно ме изненади.
Е сега се надевам дека е минисерија, втора сезона не планирам да чекам за три години.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Beef ја изгледав и јас, стварно солидна серија, пријатно ме изненади.
Е сега се надевам дека е минисерија, втора сезона не планирам да чекам за три години.
Da se nadovrzam na beef, sto ja pravi solidna? Gledam site pozitivno reagiraat, ja do 6ta sum i ne mozam da prodolzam, ako se misli na solidna serija so poveke dadeno vnimanie od sekojdnevnite stancanja, togas da… no celo vreme mi e off nesto u pozadina koe titka koga proekcijata pred oci ne nudi nesto osobeno ako i voopsto

random rant lol :D

Vlegov mislejki od se ali wong ke mi smeta no izleze obratno, se mi smeta osven ona koja go vozi ova takanareceno sou kako kralica koja se ebe kako sto mene mi se dopaga :kruna:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Da se nadovrzam na beef, sto ja pravi solidna? Gledam site pozitivno reagiraat, ja do 6ta sum i ne mozam da prodolzam, ako se misli na solidna serija so poveke dadeno vnimanie od sekojdnevnite stancanja, togas da… no celo vreme mi e off nesto u pozadina koe titka koga proekcijata pred oci ne nudi nesto osobeno ako i voopsto

random rant lol :D

Vlegov mislejki od se ali wong ke mi smeta no izleze obratno, se mi smeta osven ona koja go vozi ova takanareceno sou kako kralica koja se ebe kako sto mene mi se dopaga :kruna:
Мене многу ме смееа некои моменти, како фактот што типот сакаше да се усмрти со чад од електрични скари, па не успеа и сакаше да ги врати :D И цитатот на брат му, Пол, кога им бегаше низ хотелот и рече нешто као your brokedness is infectious :D А ме „освои“ со сатирата и суптилната обработка на одредени теми - дешавката во арт галеријата со мајката на тој Џорџ, столот што вредеше 100к, таа милфицата (Џордан? не ми текнува) со цела хала артефакти дома, се ми изгледаше како postmodernism mockery и колку банално изгледа се она што ни се прикажува тука, иако возот за исмејување на артот денес мислам дека помина. На граница е на чизи, но кај мене некако функционираше и ме освежи, особено дека ми дојде измеѓу сите heavy-handed серии што ги изнагледав во последно.

Ако не ти лепи до 6та, мислам дека понатака нема да ти е wow, освен претпоследната епизода. Но и онака е кратка серијата и најверојатно ќе ја изгледаш уз јадење.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
531
Поени од реакции
318
Калкански кругови нз дал некој ја гледа ама откина за сите пари.

Echo 3 ја пројдов маратонски за 24часа ок серија,колумбија венецуела дрога киднапирање ех што не сум таму 5долари грамче мераци
Dobra Kalkanski, dobra, ova ide od sabota na superstar tv


Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Echo 3 ја пројдов маратонски за 24часа ок серија,колумбија венецуела дрога киднапирање ех што не сум таму 5долари грамче мераци
Оваа мене ми беше доста подобра https://www.imdb.com/title/tt8220344/
Инаку, фала на препораките овде за Succession, одлична и заразна серија не можев да престанам да гледам, се чека еп7.
Денеска ја почнав Citadel, а изминатиов период одгледани: Liaison, Sky High The series, The Innocent, The Fugitive, Most Dangerous Game in the world, The Night Agent, Juzni Vetar s02, Poker Face, Meso(малку досадна), Podrucje bez signala, Greyzone, Ubice Mog Oca s06, The Night Manager, Vreme Zla, Furia, Outer Banks s03 итн. Воглавно сите ми беа ок.
Почнав и баталив Rabbit Hole и Designated Survivor.
Tv Time апликацијата е супер, фала и за тоа.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ја почнав вчера The Handmaid's Tale иако сакав прво книгата да ја барам да ја читам што била забранувана и спалувана колку што успеав да прочитам но не одолеав на серијата. Досега вакво нешто не сум гледала, воопшто не можам да направам некоја претпоставка што ќе биде следно или да имам какво било очекување. Секоја сцена е изненадување сама по себе.
Гледам дека се повеќе сезони и немам идеа што ќе испадне на самиот крај ако некој ја има изгледано кажете ми барем дека нема да ми здосади до последна епизода.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.567
Ја почнав вчера The Handmaid's Tale иако сакав прво книгата да ја барам да ја читам што била забранувана и спалувана колку што успеав да прочитам но не одолеав на серијата. Досега вакво нешто не сум гледала, воопшто не можам да направам некоја претпоставка што ќе биде следно или да имам какво било очекување. Секоја сцена е изненадување сама по себе.
Гледам дека се повеќе сезони и немам идеа што ќе испадне на самиот крај ако некој ја има изгледано кажете ми барем дека нема да ми здосади до последна епизода.
Малку репетитивна е подоцна и на моменти пренаивна или не знам како да го наречам тој момент што во некои сцени од подоцнежните сезони како да се уриваат некои постулати кои беа прикажани во првата. Инаку, само првата сезона е направена според романот на Атвуд, ко што знам, останатите се оригинал. Има и тема за серијата, па бујрум таму.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Очите ми отекоа денес од Гомора. 8 епизоди со само едно кафе праење пауза. Глеам на форумов не е нешто нај нај зборена, 4 5 поста макс. На еден другар му била досадна и ја прекинал :busi: Неверојатно. Крај на 4. сезона сум, имам уште една, ќе видам финишот, али ова е дефинитивно серија после која ќе останам празен долго време, и нема ништо друго да гледам. Како оди крајот, така мене тага ме обзема. Ај како да не ги сакаш жабарите?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Prekrasna serija, ja izgledav vo eden zdiv. Krajot sovrsen, poln emocii i solzi. Ne mozev da odlucam kogo sakam a kogo preziram megu Djenaro i Ciro, ambivalentni cuvstva prema dvajcata, dve strani na edna ista paricka.


Za mene e maestralna, edna megute najubavi serii sto gi imam gledano. Sekoja preporaka posebno za ljubiteli na krimi serii.
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Дајте линк кај можам да ја симнам And just like that?
Автоматски споено мислење:

Ја почнав вчера The Handmaid's Tale иако сакав прво книгата да ја барам да ја читам што била забранувана и спалувана колку што успеав да прочитам но не одолеав на серијата. Досега вакво нешто не сум гледала, воопшто не можам да направам некоја претпоставка што ќе биде следно или да имам какво било очекување. Секоја сцена е изненадување сама по себе.
Гледам дека се повеќе сезони и немам идеа што ќе испадне на самиот крај ако некој ја има изгледано кажете ми барем дека нема да ми здосади до последна епизода.
Не ја читај книгата, изгледај ја првин серијата.
Јас сега ја читам книгата, а серијата ја изгледав како испаѓаа епизодите.
Не читај спојлери што ќе се деси, само гледај :D
Јас ја чекам новата сезона која мислам дека не е почната со снимање, е најавена.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.779
Поени од реакции
33.567
Дајте линк кај можам да ја симнам And just like that?
Не вреди серијата. Дури и тажно е. До толку не пали како Sex and the City. Плус и woke е - Миранда е станата лезбејка (како и во реалниот живот де), плус има и други малцинства... Јас ја прекинав по само 2 епизоди.
Автоматски споено мислење:

Не ја читај книгата, изгледај ја првин серијата.
Јас сега ја читам книгата, а серијата ја изгледав како испаѓаа епизодите.
Не читај спојлери што ќе се деси, само гледај :D
Јас ја чекам новата сезона која мислам дека не е почната со снимање, е најавена.
@Miss.Independent веќе ја заврши серијата, има напишано мислење во темата за серијата.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Da se nadovrzam na beef, sto ja pravi solidna? Gledam site pozitivno reagiraat, ja do 6ta sum i ne mozam da prodolzam, ako se misli na solidna serija so poveke dadeno vnimanie od sekojdnevnite stancanja, togas da… no celo vreme mi e off nesto u pozadina koe titka koga proekcijata pred oci ne nudi nesto osobeno ako i voopsto

random rant lol :D

Vlegov mislejki od se ali wong ke mi smeta no izleze obratno, se mi smeta osven ona koja go vozi ova takanareceno sou kako kralica koja se ebe kako sto mene mi se dopaga :kruna:
I jad mislev deka Ali ke me nervira, ama fino I legna ulogata.
Ne znam, mene mi bese dobra, me smeese na momenti, plus ja gledav so drustvo I ok bese za zanimacija. E sega ako ima poise sezoni bi podrazmislila za gledanje, ama ne bese loso ko za miniserija.

Posle nejze, ja izgledav Unbelievable. Isto miniserija, zede mislam nagradi koa bese aktuelna pred nekoja godina. Ne sum fan na binging gledanje, ama ovaa ja smackav vo dva dena.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom